Renginiai

Prezidento rūmų parke atgims laisvės kovų ir tremties istorija

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotas atvirų Prezidento rūmų ansamblio erdvių visuomenei projektas šį penktadienį, birželio 14 d., kviečia į „Kultūros nakties“ programą „Žvaigždėtoj vasaros nakty“.

Šie partizanų ir tremtinių dainos žodžiai simboliškai primena Gedulo ir vilties dieną bei kviečia į netradicinę kelionę po tremčių ir partizaninio pasipriešinimo istoriją. Po žvaigždėtu vasaros dangumi skambės partizanų ir tremties dainos, filmuose bei nuotraukose atsiskleis tremtinių patyrimai, o kiekvienas lankytojas galės pajusti partizaniško gyvenimo kasdienybę.

Renginio programa

18 val. Romualdo Kaminsko filmo „Birželio ledas“ peržiūra;

 

19 val. Martti Helde filmo „Vėjų kryžkelėje“ peržiūra;

20 val. Karo istorijos rekonstrukcijos klubo „Partizanas“ pristatymas: nuo istorinių aplinkybių iki aprangos ar gyvenimo sąlygų – žingsnis po žingsnio atkuriama partizaniška kasdienybė;

20.30 val. Žinomiausias partizanų ir tremties dainas kartu atlikti kvies Vilniaus folkloro ansamblis „Sadauja“;

 

21 val. Pokalbis su projekto „Misija Sibiras“ dalyviais: įdomiausios patirtys ir netikėčiausi nuotykiai per ekspedicijas į lietuvių tremties ir kalinimo vietas. Viso renginio metu veiks „laiškų stotelė“ – renginio dalyvių parašytus laiškus ekspedicija perduos už Lietuvos ribų gyvenantiems tremtiniams ar jų artimiesiems;

22 val. Mariaus Markevičiaus filmo „Tarp pilkų debesų“ peržiūra;

Viso renginio metu eksponuojama Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus nuotraukų paroda „Už Uralo, žemės galo…“.

 

Visame Vilniuje vyksiančio kultūros ir meno festivalio „Kultūros naktis“ proga Valstybės pažinimo centras ir Prezidento rūmų parkas bus atviri nuo 18 iki 24 val. (paskutiniai lankytojai įleidžiami 23.30 val.). Apsilankę taip pat galėsite išvysti Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio 1949 m. vasario 16 d. Tarybos Deklaracijos signatarams skirtą parodą „19490216: Apsisprendimo šifras“. Išankstinė registracija į renginius nereikalinga, įėjimas per Valstybės pažinimo centrą iš Totorių g. 28 ir pro Universiteto gatvėje esančius vartus.

Primename, kad iki vėlyvo rudens Prezidento rūmų kiemą ir istorinį parką galima bus lankyti šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 11 iki 18 val. Įėjimas – pro Universiteto gatvėje esančius vartus.

Norintiems apžiūrėti Prezidento rūmų reprezentacines sales ir susipažinti su institucijos veikla ekskursijos organizuojamos penktadieniais nuo 16.15 iki 17.30 val., šeštadieniais nuo 9 iki 14.30 val. ir sekmadieniais nuo 9 iki 12.45 val. Ekskursiją galima užsakyti telefonu +370 706 64 073 arba el. paštu [email protected].

 

Rūmų ansamblyje įsikūręs Valstybės pažinimo centras – moderni edukacinė erdvė, kurioje pasakojama, kaip veikia demokratiška valstybė. Darbo laikas: antradienį–penktadienį 9–16 val., šeštadienį–sekmadienį 11–18 val. Darbo dienomis reikalinga išankstinė registracija. Įėjimas iš Totorių g. 28.

Kiekvieną sekmadienį, vidurdienį, S. Daukanto aikštėje vyksta tradicinė vėliavų keitimo ceremonija. Garbės sargybos kuopos kariai pakeičia vėliavas ir vienos valandos garbės sargybon stoja XIV a. karių uniformomis vilkintys kariai.

Visi renginiai nemokami.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button