Renginiai

Prasideda tradicinė Muziejų naktis (renginių programa Vilniuje)

Šeštadienio vakarą Lietuvoje vyks muziejų nakties renginiai.

Muziejų nakties metu daugiau kaip 30-yje muziejų visoje Lietuvoje vyks ekskursijos, pristatymai, žaidimai ir kiti renginiai. Viekšnių vaistinės muziejus rengia vaistinių arbatų degustaciją, o Vilniaus muziejus – aukcioną.

Į svečius lankytojus kvies Muitinės, Geležinkelių, Etnokosmologijos, Aviacijos bei kiti muziejai, Valdovų rūmai, Gedimino pilies bokštas.

 

Muziejų naktis yra nuo 2005 metų Tarptautinės muziejų dienos proga vykstanti akcija. Jos iniciatorius – Tarptautinė muziejų taryba (ICOM).

Paroda „Future Live“

2021.07.03 18:00. Adresas: Upės g. 9, Vilnius, PC CUP.

Paroda Future Live pradėjo veikti 2018 m. spalio 27 d. PC CUP. Parodoje naudodami meno objektus ir instaliacijas mes sujungėme šiuolaikiškiausias interaktyvias technologijas, su kuriomis galima ir reikia susidraugauti. 3D mapping, projekcinis interaktyvumas, papildyta realybė – naudojame šias technologijas, kad įtrauktume parodos lankytojus į kūrybinį veiksmą.

 

Nemokamai priimsime lankytojus 2021 07 03  Lankytojai bus įleidžiami grupėmis: 18:00, 19:00, 20:00 (viso 3 grupės po 45 min.), vienoje grupėje gali būti ne daugiau nei 25 asm. Išankstinės registracijos nevykdome.

Istorijų namai kviečia į garso pasakojimą

2021.07.03 18:00. Adresas: Istorijų namai, T. Kosciuškos g. 3, Vilnius

Liepos 3 d. nemokamas parodų „Ką slepia sarkofagas?“ ir „Darbai ir gyvenimai“ lankymas nuo 18 val. iki 24 val.

 

Bendradarbiaudami su kavine „Druska Miltai Vanduo“ Istorijų namai pakvies į garso pasakojimą, pakviečiant DJʼus į gamtos ir istorijos apsuptyje įsikūrusį Istorijų namų kiemelį.

Renginys nemokamas.

Ekspozicija nuo 18 val. iki 24 val. atvira ir nemokama visiems.

 

Daugiau informacijos apie registraciją į ekskursijas ieškokite https://lnm.lt/muziejai/istoriju-namai/ 

Vilniaus muziejus kviečia į „tylųjį aukcioną“

2021.07.03 18:00. Adresas: Vilniaus muziejus, Vokiečių g. 6, Vilnius

Liepos 3 d. 18–24 val. kviečiame dar kartą aplankyti muziejaus parodą „Nuo Mėsinės iki muziejaus. Vieno namo istorija“. Apsilankymo metu vyks „tylusis aukcionas”, kur muziejaus svečiai galės įsigyti kai kuriuos parodoje eksponuojamus objektus (nuotraukas ir kt.).

 

Laikas bus skelbiamas muziejaus internetiniame puslapyje ir Facebook paskyroje.

Muitinės muziejus kviečia tapti muitinės veiklos specialistais!

2021.07.03 18:00. Adresas: Muitinės muziejus, Jeruzalės g. 25, Vilnius

Muziejų naktį kviečiame visus atvykti į Muitinės muziejų ir vienai nakčiai tapti tikrais muitinės veiklos specialistais. Čia galėsite ne tik sužinoti daugiau apie muitinės istoriją, išgirsti, kaip yra kovojama su kontrabanda, prekių ženklų klastotėmis, bet ir susipažinti su kita šios valstybės institucijos veikla. Vyks Muitinės muziejaus darbuotojo paskaita apie tarnybinius šunis, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atstovų paskaita apie narkotikų žalą visuomenei, naujas psichiką veikiančias medžiagas.

Muitinės muziejus  lankytojams atvers duris nemokamai! 

PROGRAMA

18.00 – aikštelėje priešais muziejaus pastatą muitinės mobiliųjų grupių pareigūnai papasakos apie muitinės mobiliųjų grupių ekipažo darbo veiklą ir pademonstruos darbo priemones.

19.00 – Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atstovės Rima Mačiūnienė ir Rasa Povilanskienė skaitys paskaitą apie narkotikų žalą visuomenei, apie naujas psichiką veikiančias medžiagas.

20.30 – Muitinės muziejaus ryšių su visuomene specialisto, tarptautinės kategorijos teisėjo Artūro Zalecko paskaita apie šunų dresūrą bei kinologų darbo užkulisius. Šią paskaitą itin rekomenduojame tiems, kurie svajoja įsigyti keturkojį draugą ir nori gauti profesionalo patarimų. Po paskaitos bus galima pamatyti, kaip turi elgtis idealiai dresuotas šuo ir kaip lengvai muitinės keturkojai aptinka paslėptas narkotines medžiagas.

Muziejų naktis Geležinkelių muziejuje

2021.07.03 18:00. Adresas: Geležinkelių muziejus, Lauko ekspozicija, Geležinkelio g. 2, Vilnius

  1. Bus atverti įvairūs istoriniai riedmenys, pvz. dyzelinis traukinys, manevrinis lokomotyvas, drezina ir kt., į kuriuos įprastai pateikti galimybės nėra.
  2. Vyks 2 ekskursijos, kurių metu lankytojai susipažins su riedmenų ir geležinkelių istorija bei pamatys 110 metų senumo garo sriublio veikimo principą.
  3. Mažųjų lankytojų lauks interaktyvūs žaidimai pievoje, prizai ir kitos staigmenos.
  4. Lankytojai galės lauko ekspoziciją pažinti ir savarankiškai arba, gavę lobių ieškojimo lapą, atrasti įvairius lokomotyvų elementus ir gauti muziejaus prizų.

Muziejų naktis Valdovų rūmuose

2021.07.03 18:00. Adresas: Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, Katedros a. 4, Vilnius

Darbo laikas 2021 m. liepos 3 d.: 18.00–24.00 val. (lankytojai įleidžiami iki 23.00 val.).

Ilgai laukta Muziejų naktis sugrįžta netradiciškai! Mes Jūsų lauksime ne muziejaus kieme, o prieigose iš Katedros aikštės pusės – atversime paprastai nelankomus slapčiausius muziejaus koridorius ir laiptines!

I ir II maršruto salėse Jūsų dėmesiui skirtos atsinaujinusios ekspozicijos, dr. Prano Kiznio paveikslų galerija ir tarptautinės parodos „Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Stanislovo Augusto Poniatovskio (1764–1795) reprezentacinis portretas“ bei „Vilniaus pilių išvaduotojas. Boguslavo Radvilos portretas“.

Paroda „Sakralusis Vilnius: piligrimų kelias nuo Aušros vartų iki Kalvarijų“ Vilniaus paveikslų galerijoje

2021.07.03 18:00. Adresas: Vilniaus paveikslų galerija, Didžioji g. 4, Vilnius

Muziejus dirbs nuo 18 iki 24 val.

Veiks paroda „Sakralusis Vilnius: piligrimų kelias nuo Aušros vartų iki Kalvarijų“.

Paroda pristato piligrimų kelyje buvusių šventovių ir koplyčių ikonografiją, kviečia apžiūrėti įvairius meno kūrinius, susijusius su Vilniaus sakraline architektūra. Per meno kūrinius bandoma atskleisti buvusį Kalvarijų kraštovaizdžio žavesį ir pristatyti iki šiol ne tik plačiajai visuomenei, bet ir krikščioniškojo paveldo tyrinėtojams mažai žinomus sakralinio meno kūrinius, išgelbėtus iš sovietmečiu susprogdintų Kalvarijų koplyčių, Šnipiškių koplytėlės bei kitų vietų.

Vytauto Kasiulio dailės muziejus kviečia į parodas

2021.07.03 18:00. Adresas: Vytauto Kasiulio dailės muziejus, A. Goštauto g. 1, Vilnius

Muziejus dirbs nuo 18 iki 24 val.

Veiks parodos:

Įminti Paryžių: Cité Internationale des Arts rezidencijos istorijos“

„Nežinomas Juozapas Jurkūnas. Sedūnai–Leningradas“

„Vaclovas Ratas. Anapus pusiaujo“

Parodoje „Įminti Paryžių: Cité Internationale des Arts rezidencijos istorijos“ lankytojų laukia įvairialypių įspūdžių ekspozicija – čia rasite daug biografinių fragmentų, dienoraščių, asmeninių išpažinčių. Galbūt reikės ne tik įsižiūrėti, bet ir įsiskaityti, įsiklausyti, norint pajusti prancūziškos kultūros persmelktą meno troškulį.

Susipažinti su Sidabro amžiaus aplinka tuometiniame Leningrade kviečia paroda „Nežinomas Juozapas Jurkūnas. Sedūnai–Leningradas“. Parodos organizatoriai kviečia leistis į įsivaizduojamą Jurkūno gyvenimo kelionę, kurios maršrutą šiandien leidžia rekonstruoti su jo gyvenimu susiję archyviniai dokumentai, artimiausių draugų prisiminimai, o labiausiai – išlikusi ar per stebuklą išsaugota jo literatūrinė ir meninė kūryba. Atverkime sudužusio laiko skeveldrų prikimštus atminties lagaminus ir bent pamėginkime atkurti regimybę, kvapą, šlamesį tos ypatingos atmosferos, kurioje gimė ir išsiskleidė talentingo žmogaus gyvenimas.

Vaclovo Rato (1910–1973) gyvenimas ir kūrybos kelias driekiasi per kelis žemynus: nuo Europos iki Australijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų, visur palikdamas ryškų pėdsaką, o ypač – anapus pusiaujo. Išsamiai susipažinti su dailininko kūryba muziejus kviečia parodoje „Vaclovas Ratas. Anapus pusiaujo“.

Muziejų naktis Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje

2021.07.03 18:00. Adresas: Taikomosios dailės ir dizaino muziejus, Arsenalo g. 3A, Vilnius

Muziejus dirbs nuo 18 iki 24 val.

Veiks parodos:

Eglės Ridikaitės tapybos paroda „Link“

„Baltų kandžių“ tekstilės paroda „Rytai vakaruose“

„Balsuojanti tauta – tautos balsas“. Šveicarų balsavimo plakatai nuo 1918 m. iki šių dienų

Nacionalinės premijos laureatės tapytojos Eglės Ridikaitės parodoje siūlome atkreipti dėmesį į darbų ciklą „Kultūringos grindys“. Šiose drobėse atsiveria Vilniaus šimtmečio istorija – ypatingas grožio pajautimas, būdingas XIX a.–XX a. pirmos pusės Vilniaus gyventojui. Ciklo „Kultūringos grindys“ idėja atkurti grindų kompozicijas, perkeliant jas ant sienų, menininkei gimė vaikščiojant po Vilnių, matant tuščius ir apleistus senuosius pastatus. Naktis muziejuje dar daugiau sustiprins įspūdį ir leis plačiai išsiskleisti fantazijai.

„Baltų kandžių“ parodoje „Rytai vakaruose“ siūlome atkreipti dėmesį į instaliaciją „Šventė“. (Instaliacija iš veltų objektų; vaizdo filmas – performansas „Prie upės“, operatorius Tomas Andrijauskas).

Meno kūrinyje „Šventė“ atkuriama archajinė bendrystės tradicija, kuri daugelyje pasaulio kultūrų dažnai yra susijusi su susitikimu ir valgymu prie vieno stalo. Valgymas – intymus veiksmas, jei vyksta kartu – ypatingo artumo išraiška. Įvairiausiose kultūrose maistas, valgymas sykiu yra ir religinis aktas (tai patvirtina gausybė iki šių dienų išlikusių ritualų, maisto aukojimo papročių).

Sakralumo nuotaika sąmoningai sukurta videofilme, kuriame užfiksuotas menininkių susitikimas prie daugiakultūrio vaišių stalo. Šimtamečių liepų pavėsyje, šešių baltai apsirengusių jaunų moterų dalinimasis maistu, valgymo, šnekučiavimosi, šventimo procesas, sėdint prie balta linine staltiese papuošto, gausybe patiekalų nukloto stalo, atkuria laikus, kai susirinkimas aplink jį suvienydavo gyvuosius ir mirusius. Dalinimasis maistu asocijuojasi su mintimis apie ypatingą atmosferą, ypatingą būtį, veiksmą, energija ir informacija, kuri perduodama per meno kūrinį, nes menas – taip pat maistas, tik dvasinis.

Muziejų naktis Radvilų rūmų dailės muziejuje

2021.07.03 18:00. Adresas: Radvilų rūmų dailės muziejus, Vilniaus g. 24, Vilnius

Muziejus dirbs nuo 18 iki 24 val.

Veiks parodos:

„Protesto menas: sovietmečio nepaklusnieji“ iš Lietuvos nacionaliniam dailės muziejui dovanotos Vladimiro Tarasovo kolekcijos

„Oleksandras Bohomazovas. Kūrybinė laboratorija“ iš Ukrainos nacionalinio dailės muziejaus ir Nacionalinio kultūros ir meno muziejaus komplekso „Meno arsenalas“ rinkinių

Oleksandras Bohomazovas (1880–1930) – žymus Ukrainos avangardistas, meno teoretikas, pedagogas. Kritikų vadintas „maištinguoju kubofuturistu“ dailininkas iškyla pirmosiose avangardinio meno gretose, šalia Kazimiro Malevičiaus, Vasilijaus Kandinskio, Michailo Larionovo ir kitų dailės reformatorių. Unikalūs, drąsūs, temperamentingi O. Bohomazovo kūriniai ir inovatyvūs teoriniai darbai ne tik žavėjo amžininkus, bet ir įkvėpė vėlesnes kūrėjų kartas. Ukrainiečių dailininko kūryba tapo ryškia pasaulio kultūros dalimi ir šiandien jo vardas minimas tarp didžiųjų XX a. tapybos meistrų.

Naktis elektrinėje: Energetikos ir technikos muziejus kviečia kartu švęsti Europos muziejų naktį

2021.07.03 18:30. Adresas: Energetikos ir technikos muziejus, Rinktinės g. 2, Vilnius

Ar esate lankęsi elektrinėje naktį? Sakoma, kad sutemus čia – viskas kitaip, paaštrėja pojūčiai, kitame amplua atsiskleidžia senosios Vilniaus elektrinės istoriją menantys didžiuliai garo katilai, kondensatoriai ir turbinos, smagu paklaidžioti įspūdinga vamzdynų pyne apraizgytame elektrinės rūsyje.

Nakties elektrinėje metu lauksime ne tik pavienių naktinėtojų: taip pat kviesime sudalyvauti nemokamose ekskursijose, kurias ves muziejaus gidai. Kartu pasivaikščiosime po senosios elektrinės ir Vilniaus miesto modernėjimo istoriją pasakojančią muziejaus Energetikos ekspoziciją.

Ekskursijų trukmė – 60 min., pradžia: 21:00 ir 23:00.

Į ekskursijas privaloma užsiregistruoti iš anksto užpildant registracijos formą https://bit.ly/2UmmxNg arba paskambinus telefonu (+370 5) 275 4312. Dalyvių skaičius vienoje ekskursijoje ribotas.

Na, o visų meno gerbėjų dėmesio lauks net trys parodos:

  • Adomo Vasiliausko šviesos paveikslų paroda „Devynios suvokimo durys“. Elektrinės rūsys. Parodos atidarymas vyks 19 val.
  • Gertrūdos Danisevičiūtės lomografijos paroda „Paralelės“. Elektrinės Katilų salė.
  • Germano Simonsono fotografijų lauko paroda „Šviesoraščiai. Industrinė estetika“ (skveras prie Vilniaus elektrinės darbuotojų namo Rinktinės g. 4)

Naktis elektrinėje prasideda liepos 3 d. (šeštadienį) 18:30 ir tęsiasi iki 00:00.

Paskutiniai lankytojai įleidžiami 23:30.

DĖMESIO! Interaktyvios ekspozicijos „Technikos mokslas ir technika vaikams“ Muziejų nakties metu neveiks. Jas aplankyti kviečiame įprastomis darbo valandomis: nuo 10:00 iki 18:30.

Ekskursija „Tamsoje su prožektoriumi: archeologinių radinių paslaptys“

2021.07.03 20:00. Adresas: Senasis arsenalas, Arsenalo g. 3, Vilnius. Susitikimo pradžia – Archeologijos ekspozicijoje (priešais keltuvą į Gedimino kalną)

Susitikime 20 ir 22 val.

Ekskursija „Tamsoje su prožektoriumi: archeologinių radinių paslaptys“

Kviečiame registruotis į nemokamas ekskursijas Senajame arsenale. Istorinėje kelionėje Jus lydės archeologė, su kuria pasivaikščiosite po medžiotojų-rankiotojų ir baltų laikus menančią ekspoziciją.

Turėsite galimybę ne tik susipažinti su kasdieniu žmonių gyvenimu, menu bei tikėjimu, bet ir – liesdami eksponatų kopijas – galėsite įsijausti į pirmykščio žmogaus gyvenimą.

Renginys nemokamas.

Ekspozicija nuo 18 val. iki 24 val. atvira tik ekskursijų dalyviams

Turėkite su savimi mobiliuosius telefonus arba prožektorius!

Būtina išankstinė registracija, nes žmonių skaičius grupėje yra ribotas. Vienu metu galime priimti iki 15 asmenų.

Registracija – https://forms.gle/pqcQchZs7v7T3EndA

Senasis arsenalas yra Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys.

Kelionė laiku Gedimino pilies bokšte

2021.07.03 20:00. Adresas: Gedimino pilies bokštas, Arsenalo g. 5, Vilnius

Susitikime 20–23 val.

Ekskursija „Kelionė laiku Gedimino pilies bokšte“ (20.00 val., 21.00 val., 22.00 val., 23.00 val.)

Kviečiame į kelionę laiku su muziejaus gidu! Šioje kelionėje jūs ne tik „dalyvausite“ kryžiuočių antpuolyje, bet ir pamatysite, kaip atrodė Aukštutinė pilis ir Vilniaus miestas nuo XIV iki pat XXI amžiaus. Iš kelionės laiku grįšime į mūsų dienas ir pakviesime palyginti matytus vaizdus su šiandieninio Vilniaus miesto panorama apžvalgos aikštelėje.

Renginys nemokamas.

Ekspozicija nuo 20 val. iki 24 val. atvira tik ekskursijų dalyviams.

Būtina išankstinė registracija, nes žmonių skaičius grupėje yra ribotas. Vienu metu galime priimti iki 20 asmenų.

Registracija – https://forms.gle/F1jTp4YqPXigSyj97

Muziejų naktis Literatūriniame A. Puškino muziejuje

2021.07.03 21:00. Adresas: Literatūrinis A. Puškino muziejus, Subačiaus g. 124, Vilnius

2021 m. liepos 3 d. muziejus dirbs 21.00–00.00 val.

Lauke vyks paroda „Lietuvos kultūros paveldas: Literatūrinis A. Puškino muziejus – Markučių dvaras“. Muziejuje bus galima apžiūrėti I aukšto ekspoziciją „A. Puškino gyvenimas ir kūryba“ bei Markučių dvaro interjerą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
8 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button