Renginiai

Pavasario lygiadienį Šventaragio slėnis pasipuoš verbų skulptūromis

Kovo 20–21 d. švenčiame Pavasario lygiadienį, kai visame Žemės rutulyje susilygina dienos ir nakties trukmė, o po kovo 21 d. diena tampa ilgesnė už naktį. 

Vilniuje kasmet šią šventę pasitinkame užburiančiomis ugnies bei šviesų instaliacijomis, gyvais atlikėjų pasirodymais bei muzikinėmis kompozicijomis, šitaip pažymint tamsiųjų ir šviesiųjų jėgų gamtoje kovą. Šiemet visa tai bus galima išvysti virtualiai – kovo 20 d. 19 val. renginio Facebook puslapyje. 

Pasitinkant astronominį pavasarį vilniečius ir miesto svečius pakviesime į Šventaragio slėnį pasigrožėti verbų skulptūromis, kurios šiemet pasirinktos kaip Pavasario lygiadienį įprasminantis bei gyvybės medį atspindintis simbolis. 

 

Kadaise buvo tikėta, jog žalia verba iš kadugio ar blindės apsaugo žmogų nuo perkūnijos, gaisrų, blogų akių, ligų ir tuo pat metu tai – prasidedančio pavasario simbolis. Vėliau Vilniaus kraštui būdinga verba įgavo ne tik apeiginę, bet ir dekoratyvinę paskirtį, tačiau išlaikė tris pagrindines gyvybės medžio struktūros dalis, simbolizuojančias Visatos zonas: verbos kotas atitinka požeminį pasaulį, vidurinė (išpuoštoji) dalis – žmogaus, gyvūnijos bei augalijos pasaulis, o viršūnėje rišamos nendrių šluotelės simbolizuoja dangaus, dievų sritį. 

Skulptūros prie Lietuvos nacionalinio muziejaus praeivius džiugins Pavasario lygiadienio, Verbų sekmadienio bei Velykų švenčių metu – nuo kovo 17 d. iki balandžio 7 d.Skulptūrų autorius – Rytas Jonas Belevičius.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
5 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button