Nuo šeštadienio Vilniuje, Nacionalinės dailės galerijoje, galima bus apžiūrėti pirmąjį Ukrainai skirtą radarą, praneša organizacija „Blue/Yellow“.

Kaip teigiama pranešime spaudai, šiuo metu pirmasis mokomasis radaras jau yra pristatytas į Lietuvą. Akcijos, kurios metu Lietuvos žmonės aukojo pinigus, organizatoriai informuoja, kad nuo kovo 4 iki 12 dienos, kuomet prasidės Ukrainos gynėjų apmokymai, radarą visiems bus galima apžiūrėti Nacionalinės dailės galerijos patalpose Vilniuje, adresu Konstitucijos pr. 22. Radaras eksponuojamas galerijos vestibiulyje (įėjimas nemokamas) visomis savaitės dienomis nuo 11.00 val. (ketvirtadieniais – nuo 12.00 val.) iki 19.00 val. (ketvirtadieniais – iki 20.00 val., sekmadieniais – iki 17.00 val.).

Akcijos, kurią organizavo organizacijos „Blue/Yellow“, „Laisvės TV“, „1K fondas“, „Stiprūs kartu“,  surinkti pinigai yra skiriami įsigyti radarams, kurie apsaugos Ukrainos oro erdvę.

Sumanymas nupirkti radarų kilo, Rusijos paleistoms raketoms be paliovos krentant ant Ukrainos miestų, naikinant gyvenamuosius namus, civilinius ir strateginės reikšmės objektus.

„Vienas radaras – tūkstančiai išgelbėtų gyvybių, saugi infrastruktūra… Maniau, kad mums, gyvenantiems po taikiu dangumi ir negirdintiems oro pavojaus sirenų, gali būti sunku suprasti, ką visa tai reiškia, bet lietuviai tikrai suprato. Didžiuojuosi, kad gyvenu tarp tokių žmonių! Lietuva – žiauriai rimta šalis!“ – pasibaigus akcijai, sakė vienas jos organizatorių, nevyriausybinės organizacijos „Blue/Yellow“ įkūrėjas Jonas Ohmanas.

„Lietuvoje mes žinome ir prisimename, ką reiškia gyventi rusiškoje santvarkoje, todėl nenorime ten sugrįžti. Manau, visi esame labai dėkingi Ukrainai, kad jie gina ne tik savo ir mūsų laisvę, bet ir visos Europos demokratines vertybes. Mūsų pareiga yra padėti kovotojams, kaip tik galime.“ – emocijų neslėpė šiuo metu Ukrainos fronte esantis J. Ohmanas, kurio vadovaujama „Blue/Yellow“ teikia paramą Ukrainos kariams jau nuo 2014 m.

ELTA primena, kad sausio mėnesio pabaigoje startavo paramos Ukrainai akcija „Radarom!“, kurios metu buvo siekiama surinkti lėšų, skirtų įsigyti ir ukrainiečiams perduoti oro erdvės stebėjimo radarų. Nors iš pradžių siekta surinkti 5 mln. eurų, panašu, kad lietuviai buvo kur kas dosnesni, ukrainiečiams suaukojo 14 mln. eurų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

26 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist