Renginiai

Maltiečių ir Prezidentės šventė vaikams paremti

Rugpjūčio 30 d., ketvirtadienį, nuo 11 val. maltiečiai ir Lietuvos Prezidentės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“ kviečia visus – valstybės ir verslo atstovus, akademinę bendruomenę, visus neabejingus žmones – ateiti į S. Daukanto aikštę prie Prezidentūros. Vyks vaikų paramos šventė „Mažoj širdelėj – didelės idėjos“. Ateidami atsineškite mokyklinių dovanų nepasiturintiems vaikams, nes akcijos tikslas – padėti jiems pasiruošti naujiems mokslo metams. Aikštėje bus pastatytos specialios dėžės, į kurias rinksime dovanas ir vėliau išvežiosime globojamiems vaikams. Paaukoti galima kuprinių, sąsiuvinių, pieštukų, akvarelės, spalvoto popieriaus, t. y. visko, apie ką svajoja mažieji prieš mokyklą.

Maltiečiai vaikų paramos akciją rengia jau šeštus metus, paaukoti mokykliniai reikmenys bus išdalinti vaikams 40 Lietuvos vietovių – tiek miestų ir miestelių globojame nepasiturinčias, daugiavaikes šeimas, specialių poreikių turinčius vaikus, našlaičius. Pernai mokslams bei edukacijai skirtų priemonių buvo surinkta už daugiau kaip 13 tūkstančių eurų, tad dovanomis galėjome pradžiuginti apie 1500 vaikų. Juk taip smagu į mokyklą iškeliauti su nauja pilna kuprine, smagu, kai iš tavęs nesityčioja, kad neturi akvarelės ar spalvotų flomasterių.

Mokyklinių priemonių labai laukia maltiečių vaikų dienos centrai. Jų turime 14 per Lietuvą, dauguma kaimiškose vietovėse. Čia dirbančios mokytojos kaip didžiausią bėdą įvardija socialinių įgūdžių stokojančių tėvų neatsakingumą. Dažniausiai mokslo metų pradžioje vaikams priperkama spalvingų, bet nebūtinų reikmenų, o vėliau pamirštama pasiteirauti, kokių priemonių vaikui trūksta. Dienos centruose visi mokykliniai reikmenys taupiai naudojami visus metus. Vaikai žino, kur sudėti sąsiuviniai, prireikus gali pasiimti, jei darbeliams bus reikalingas spalvotas popierius – irgi ras, nebereikės – grąžins. Atsakingo naudojimo pamokos.

 

Kitas labai svarbus vaikų paramos akcijos tikslas – surinkti lėšų vaikų maitinimui maltiečių dienos centruose. Šiuo metu vaikui dienai galime skirti 0,80 euro, o maitiname juos du kartus – po pamokų gauna šiltą maistą, o apie 16 val. arbatą su užkandėle. Iš viso vaikų maitinimui visiems metams mums reikia 50 tūkst. eurų, 14 maltiečių vaikų dienos centrų yra globojama apie 350 vaikų.

Tad kviečiame visus į aikštę su mokyklinėmis dovanomis, su auka, su šypsena. Atsiveskite vaikus, tegul jie atneša savo, kad ir šiek tiek panaudotus, mokyklinius reikmenis, knygas, žaidimus, sporto priemones ar aprangą ir patys įteikia vaikams. Į šventę aikštėje atvyks 10 maltiečių vaikų dienos centrų auklėtiniai iš atokiausių Lietuvos vietovių. Juos su naujų mokslo metų pradžia sveikins Lietuvos Prezidentė ir padovanos kuprinių. Vaikus dovanomis pradžiugins šiųmetinės akcijos globėjo Regine Sixt paramos fondo  atstovai, kitos verslo įmonės. Pagrindinis akcijos rėmėjas prekybos tinklas „Maxima” Lietuvos šimtmečio proga moksleiviams dovanoja 100 kuprinių ir ruošia ypatingą saldžią staigmeną vaikams aikštėje.  Bus vaišių – „Prezo” ir „Gardėsio duonos” bandelių, „Žemaitijos pieno” ledų, „Rūtos” saldainių, „Cido” sulčių, „Grill London” mėsainių, apie kuriuos svajoja vaikai iš nedidelių miestelių. Dainomis džiugins jaunosios atlikėjos, televizijos konkursų nugalėtojos, Miglė Pivoriūnaitė ir Lukrecija Vasiliauskaitė.

Įstaigas kviečiame ateiti per pietų pertrauką – šventė vyks iki 13 val. Juk kiekviename biure yra po konferencijų likusių kuprinių, tušinukų ar kitų priemonių, kurios labai pravers vaikams. O gal nuspręsite susipažinti ir ilgesniam laikui susidraugauti su maltiečių globojamais vaikais – aikštėje galėsite patys įteikti jiems dovanas. Laukiame – iki susitikimo!

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button