Renginiai

Kur švęsti Jonines Vilniuje? (Joninių renginių gidas 2018)

Birželio 23 d. Lietuvoje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Trumpiausia naktis nuo seno yra sumistifikuota. Manoma, kad ši naktis yra stebuklinga.

Lietuviai šią naktį švęsdavo Rasų šventę. Vėliau, į Lietuvą atėjus krikščionybei, šventė sutapatinta su Šv. Jono varduvėmis.

Šį vakarą Vilniuje bus taip pat gausu renginių. Pateikiame didžiausių renginių gidą:

 

RASOS ŠVENTĖ KERNAVĖJE

1967 metais Romuvos ir universiteto žygeivių klubas pirmą kartą Kernavės piliakalniuose įkūrė šventą Aukuro ugnį. Jau 50 metų šį ugnis dega pasakodama apie šlovingą senovės lietuvių praeitį, pagarbą protėviams, garbinamus dievus, papročius ir tradicijas.

Šeškinės Joninių šventė 2018

Šeškinės seniūnijai kartu su Fabijoniškių seniūnija birželio 23 d. nuo 13 val. kviečia į Šeškinės Ozo slėnį (prie ežeriuko nuo Gelvonų g. 61 žemyn) atšvęsti trumpiausios vasaros nakties. Šventės metu koncertuos įvairūs kolektyvai, vyks įvairios sporto rungtys, degs aukščiausias ir karščiausias Joninių laužas Šeškinėje. Jūsų laukia dar daug staigmenų!

 

Joninių festivalis “Paparčių žiedas” (Naujoji Vilnia)

Mieli Naujosios Vilnios seniūnijos gyventojai ir svečiai!!

Jei nesugalvojote kur atšvęsti trumpiausios vasaros nakties, tai birželio 23 d. nuo 12 val. kviečiami visi– maži ir dideli į tradicinę Joninių šventę, kuri vyks prie Naujosios Vilnios kultūros centro.

Šventės metu sveikinsime Jonus ir Janinas, plukdysime vainikėlius, degs Joninių laužas. Koncertuos įvairūs kolektyvai ir grupės, vyks sportiniai žaidimai visai šeimai.

 

Rasų šventė Rasų seniūnijoje

Nuo 19 val. visų laukiame vienoje nuostabiausių seniūnijos vietų – Misiūnų* (Ribiškių) regykloje.

– Gamtos garsus papildys Jonė Krištolaitienė-smuikas, Ieva Macenaitė-fortepionas
– Kvapus, skonius, aromatus, burtus ir žinias apie naudingus augalus dalins “Žolynų namai”;
– Jaukią, nuoširdžią ir šviesią atmosferą Joninių apeigoms, ritualams ir visai šventei kurs ansamblis „Riedanti saulė“;
– Žaisime, dainuosime, šėliosime, mėgausimės lietuviškų žolelių arbatomis;
– Saulėlydį nutolinsime jaukaus Joninių laužo liepsnomis.

Ši Pavilnių regioninio parko ir Rasų seniūnijos teritorijoje esanti regykla nėra pažymėta dažname žemėlapyje. Tai unikalus, p. Algirdo Misiūno ir jo šeimos pastangomis bei lėšomis sutvarkytas Vilniaus kampelis, atviras bet kuriam gamtos ir Vilniaus mylėtojui. Medžių užuovėjoje galėsite pasitiesti užklotus, išsidėlioti lauknešėlius. Mažyliai čia ras ir žaidimų aikštelę.

 

Dėmesio: arbatų degustacijai prašytume atsinešti puodelius, o po renginio nepalikti jokių atliekų.

Joninės Rudaminoje

Birželio 23 d. 20 val. Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras kviečia visus į tradicinę vasaros šventę – Joninės, kuri vyks prie Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro. Dalyvių lauks senovės papročių bei tradicijų įkvėpti koncertai ir pramogos, skirtos visai šeimai.

Nuo pat renginio pradžios visus, tiek mažuosius dalyvius, tiek suaugusius, lauks smagios sporto varžybos, judrūs žaidimai ir konkursai. Renginio metu gerą nuotaiką visiems užtikrins gyvos muzikos skambesys ir meniškiausių dainų bei šokių kolektyvų pasirodymai. Daug puikių emocijų suteiks ir ypatingi koncerto svečiai. Šios tradicinės ir stebuklingos šventės metu, Jonai ir Janinos sulauks ypač gražių sveikinimų ir netikėtų staigmenų. Šventėje taip pat veiks tautodailininkų kiemeliai, kurie nustebins kūrybiniais darbais, o trumpiausios nakties diskoteka džiugins visus!

 

Šimtmečio Joninės Pilialaukyje

Puoselėdami lietuviškas tradicijas, švęsdami šilčiausias ir ilgiausias metų dienas Lentvario kultūros rūmai ir Pilialaukis kviečia visus dalyvauti Šimtmečio Joninių linksmybėse bei nupinti Lietuvai šimtą vainikų! Renginyje visų lauks aktyvios pramogos, edukacinės veiklos, dainos, šokiai ir prizai, o restoranas „Pilialaukis“ pasirūpins, kad visos šventės metu nepraalktumėte.

Joninės Jašiūnuose

2018 m. birželio 23 d. Jašiūnų dvaro sodybos rūmų parke

Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras kviečia:

Rasų šventė Medininkų pilyje 2018

Rasos – išsaugota per amžius protėvių tradicija. Laukiami visi kam ji brangi.

16:00 – 18:00 Pasiruošimas šventei(laužo sukrovimas, simbolinių vartų į šventę puošimas žolynais, vainikų pynimas, senovinių žaidimų mokymasis, dainų mokymasis, repeticija (mokymus organizuoja „Girjaukis)).

18:00 – Vakaronė prie laužo. Budėjimas iki aušros, prausimasis ryto rasa.

Atvykstant į šventę su savim turėti – puikią nuotaiką, nuotykių troškimą, maisto ir gėrimų sau ir draugams, ką nors pasitiesti ant žolės, nepakenks ir rankšluostis bei maudymosi kostiumėlis (vandens prausimuisi bus).

Rasos šventė Dieveniškių pievoje

Dieveniškių istorinio regioninio parko direkcija kviečia dalyvauti tradicinėje Rasos šventėje!

Birželio 23 d. (šeštadienį) 21.00 val. lauksime Jūsų Dieveniškių pievoje prie Gaujos upės. Ilgiausios dienos – trumpiausios nakties šventėje vainikus pinsime, kupoliausime, bursime, ratelius suksime, dainas dainuosime, saulužę lydėsime, paparčio žiedo ieškosime, vainikus plukdysime…

Šventės dalyvius ir svečius linksmins, svarbiausias kupolių apeigas padės atlikti folkloro ansamblis „Rasoda“

Rasos šventė su Vilniaus universiteto žygeivių klubu

Artėja gražiausia vasaros šventė-Rasos šventė. Jau tapo tradicija per šią šventę plaukti į ežero salą ir ten sutikti trumpiausios nakties rytą.

Išvažiuosime birželio 23 d. (šeštadienio) rytą. Plačiau čia.

Ieškok paparčio žiedo Galvės ežere – Joninių naktinis turas Trakuose

Nušvieskime naktį ir atraskime povandenį pasaulį bei pasigrožėkimė didinga pilimi.

Naktinis turas – unikali galimybė ne tik įdomiai preleisti Joninių naktį, bet ir pamatyti kitokį Trakų veidą: pasigrožėti didinga salos pilimi, pakrantės šviesomis, o mūsų irklenčių apačioje pritvirtintos specialios LED lempos leidžia atrasti įspūdingą povandeninį pasaulį.

LAIKAS. Startuojame 23:00, pradedame nuo instruktažo, kurio metu išgirsite visą reikalingą informaciją: kaip taisyklingai užlipti ant irklentės, teisingai plaukti, kaip elgtis nukritus, kokiu maršrutu plaukti ir kitas svarbias elgesio ant vandens taisykles. Instruktažas užtrunka apie 15 min, tuomet plauksite ( šiame ture instruktorius neplaukia su turo dalyviais).

Joninės Aukštadvaryje

Apie Jonines kituose miestuose galite skaityti čia.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vytautas
Vytautas
3 metus

Ačiū už informacijos rinkinį!

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button