Renginiai

Į Vilnių atvyksta aviacijos industrijos gigantai

Tarptautinės oro transporto asociacijos (IATA) duomenimis, 2036 metais oro linijų keleivių skaičius pasaulyje sieks 7.8 milijardų, o vien Europoje turėtų augti 550 milijonų, bei pasiekti 1.5 milijardo. Islandijos pavyzdys įrodo, kad įsitraukimas į šią rinką šaliai atneša saldžius vaisius: turizmo plėtrą, naujų darbo vietų kūrimą, bei verslo sumokamus mokesčius. Rudenį Vilniuje atsiras galimybė įšokti į šį traukinį – tarptautinėje aviacijos konferencijoje „AIR Convention“ Lietuva bus pristatyta kaip regione pirmaujantis inovacijų centras, o renginio metu šalies įmonės turės galimybę žengti į globalią rinką.

Rugsėjo 26-27 dienomis į Vilnių atvyksta aviacijos industrijos gigantai. Boeing, Airbus, American Airlines, Etihad Airways ir šimtų kitų bendrovių atstovai rinksis į tarptautinę konferenciją „AIR Convention“. Prognozuojama, kad Lietuviškos įmonės AviationCV.com organizuojamas renginys pritrauks apie 1000 aviacijos įmonių atstovų, jo metu srities naujoves ir ateities prognozes aptars 65 pranešėjai, beveik 40 įmonių savo paslaugas pristatys parodos stenduose. Čia, greta Samsung Electronics, Wizzair ir Turkish Airlines kompanijų, bus galima išvysti ir Lietuvos įmonių, tokių kaip FL Technics, BAA Training ir kitų, stendus.

Konferencijos tikslas pristatyti mūsų šalį kaip potencialią verslo partnerę. „Tokių įmonių kaip Etihad, Lufthansa, Delta pritraukimas į konferenciją Vilniuje rodo, kad jos mato verslo Lietuvoje potencialą. Tad mums belieka pasekti Islandijos pavyzdžiu ir pasinaudoti šia galimybe“, − dalinasi Skaistė Knyzaitė, AviationCV.com generalinė direktorė ir „AIR Convention“ organizatorė.

 

Islandijos patirtis įrodo, kad įsitraukimas į aviacijos rinką mažai šaliai gali būti ypač naudingas. Islandija per pastarąjį dešimtmetį tapo tikru aviacijos centru: nuo 2011-ųjų oro transporto srautas išaugo 133%, kartu atnešdamas ir tikrai nemenką ekonominį indėlį. Naujausiais, 2017 metų, IATA duomenimis, apytiksliai 22% Islandijos BVP sudaro aviacijos sektorius, jo kontribucija valstybės BVP siekia net 3.3 milijardų Eurų. Taip pat, aviacijos industrija Islandijoje sukūrė apytiksliai 44 tūkst. darbo vietų.

„Turint omenyje, kad visų didžiausių aviacijos organizacijų įžvalgos pranašauja milžinišką industrijos augimą per ateinančius du dešimtmečius, dabar yra pats metas tarptautinei rinkai parodyti Lietuvos potencialą. Puiku, kad Lietuva šiuo metu yra IT paslaugų kalvė, tačiau nereikia pamiršti ir kitų pelningų sričių. Aviacijos industrija sukuria vienas geriausiai apmokamų darbo vietų pasaulyje. Pilotai, mechanikai, inžinieriai ir kiti aviacijos specialistai šiuo metu išgyvena aukso amžių“, – priduria S. Knyzaitė.

S. Knyzaitei pritaria ir konferencijos pagrindinio rėmėjo, orlaivių remonto ir priežiūros bendrovės „FL Technics“ generalinis direktorius Žilvinas Lapinskas. Jis teigia, kad „AIR Convention“ yra proga atskleisti Lietuvos darbo jėgos ir aviacijos paslaugų rinkos potencialą. „Lietuviai dirba efektyviai ir atsakingai, todėl nenuostabu, kad 3-4 val. skrydžio atstumu esančių oro bendrovių, tokių kaip Luxair, Lufthansa group, Wizzair akys krypsta į mūsų angarus Vilniuje ir Kaune“, – sako Ž. Lapinskas.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button