Pradėdamas naujus metus ir minėdamas savo aštuntąjį gimtadienį, Valdovų rūmų muziejus pirmasis šalyje savo lankytojams pristato galimybę 3D virtualioje erdvėje šimtmečiais nusikelti į praeitį ir pamatyti, kaip istoriškai keitėsi Vilniaus pilių teritorija, Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija nuo XIII a. iki šių dienų. Tai leidžia suvokti istorinio lobyno, eksponuojamo Valdovų rūmų muziejuje, svarbą.

Aštuonių minučių trukmės virtualioje 3D projekcijoje, sukurtoje remiantis Valdovų rūmų teritorijoje atliktų archeologinių tyrimų duomenimis ir kita moksline medžiaga bei panaudojant JAV teikiamus DEM palydovinius matavimo duomenis, atkuriamos tikslios gynybinių statinių bei pilių vaizdų rekonstrukcijos, susietos su realiai muziejuje eksponuojamais mūrais ir archeologiniais radiniais. Ir ne tik – virtualiai atkurtas istorinių statinių tūris, formos, aukštis, eksterjeras, medžiagos, spalvos ir kitos detalės pagal tikslius mokslinius duomenis.

Kurti analogų Lietuvoje ir daugelyje užsienio šalių neturinčią 3D virtualią ekskursiją Valdovų rūmų muziejui padėjo vaizdo grafikos ir animacijos lyderės UAB „Gluk Media“ kūrėjų komanda. Ji koordinavo tiesioginės kūrybos darbus daugelyje kitų Europos šalių. Specialistų, galinčių kurti vizualizacijas tokioms erdvėms kaip Valdovų rūmų muziejus, visame pasaulyje yra vienetai, todėl prie tiesioginio 3D projekto įgyvendinimo prisidėjo specialistai iš JAV, Peru, Vokietijos, Vengrijos, Baltarusijos ir Lietuvos.

Kuriant 3D virtualią kelionę laiku, tiek kūrėjų komandai, tiek kompiuterinėms programoms ir visai technikai teko triskart didesnis krūvis negu kuriant įprastą animaciją – toks krūvis susidarė siekiant išgauti 360 laipsnių vaizdą, kuriame telpa visi žmogaus regos laukai. Tai reiškia, kad leidžiantis į kelionę šimtmečiais, joje dalyvaujančio žmogaus akims per specialius įrenginius vaizdas perduodamas beveik trigubai dažniau nei įprasta kine – 60 kartų per sekundę. Dėl šios priežasties kelionės dalyviai patiria įvairių sensorinių pojūčių, pavyzdžiui, pakilus į 19 metrų aukštį jaučia „linksmųjų kalnelių“ efektą.

Leistis į 3D virtualią kelionę laiku gali kiekvienas, įsigijęs bilietą ir apsilankęs Valdovų rūmų muziejuje. Tam nebūtinas gidas ar išankstinė registracija. Tai integruota nuolatinės Rūmų architektūrinės ir istorinės raidos ekspozicijos dalis – sudaryta galimybė lankytojui individualiai pasinaudoti 3D virtualios kelionės laiku paslauga, į modernius terminalus įmetus vos 1 euro monetą.

Įgyvendinti 3D virtualios kelionės laiku projektą ir pristatyti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją Valdovų rūmų muziejui padėjo pagrindinis projekto mecenatas – draudimo bendrovė „BTA“, projektą taip pat parėmė Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar nuo sausio 1 d. didės jūsų atlyginimas/išmokos/pensijos?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist