Šiemet 700 metų sukaktį švenčiančią sostinę jos centre įsikūręs prekybos centras CUP sveikina spalvinga 3D vaizdo projekcija. Įspūdingu, Vilniaus simbolius ir meniškai transformuojamus grafinius elementus jungiančiu šviesos kūriniu bus galima pasigrožėti sausio 25–28 dienomis. Įprastą prekybos centro architektūros vaizdą transformuojanti projekcija bus matoma 18–23 valandomis iš A. Goštauto ir Upės gatvių pusės. Kūrinio autorius – šalyje žinomas vaizdo grafikos ir animacijos kūrėjas Linartas Urniežis.

Vaizdo projekcijoje – Vilniaus simboliai

„Būdami įsikūrę pačioje Vilniaus širdyje, stebime sparčiai besikeičiantį Vilniaus centrinio verslo rajoną, džiaugiamės jo jaunatviškumu. Manau, tai puikiai perteikia ir L. Urniežiaus sukurtas sostinei skirtas gimtadienio sveikinimas – 3D vaizdo projekcija. Prekybos centro linkėjimas Vilniui – puoselėjant geriausias savo tradicijas ir toliau būti jaukiu, moderniu ir kartu įdomiu, spalvingu europietišku miestu tiek čia gyvenantiems žmonėms, tiek jo svečiams“, – sako prekybos centro CUP vadovė Ona Nevinskienė.

Sostinės gimtadieniui skirtos vaizdo projekcijos autoriaus L. Urniežio teigimu, kūrinio pagrindas yra noras pasveikinti Vilnių su gimtadieniu, o centrinę temą papildo ir šiomis dienomis vykstančio Vilniaus šviesų festivalio aplinka.  

„Naudojome įvairiausias kompiliacijas su žinomiausiais miesto simboliais, pastatais, įskaitant sostinės jubiliejinių metų logotipo elementus, jų transformacijas. Sukūrėme kelias scenas, kuriose visi sostinei svarbūs pastatai sujungiami į vieną vietą. Be to, gimtadienio šventė – tai spalvos, kurios atspindi gyvenimo spalvingumą, todėl pasirinkome spalvingą animaciją, įvedėme poparto elementų. Siekėme, kad nebūtų jokios komercijos, o vien tik spalvų ir geros nuotaikos užtaisas“, – pasakoja menininkas.

Pasak L. Urniežio, panašios 3D technologijos yra unikalios tuo, kad gali tarytum užkloti mums visiems įprastą matomą konkretų vaizdo įspūdį. „Pavyzdžiui, CUP pastatą mes esame įpratę matyti šviečiantį, sykiu architektūriškai ramų ir su daug detalių. Pasitelkę 3D technologiją galime šį įspūdį pertransformuoti. Žaisdami trimatiškumu, keičiame dviejų atpažįstamų fasadinių sienų vaizdą – sukuriame naują reginį, puikiai matomą tiek nuo Upės gatvės, tiek nuo A. Goštauto gatvės“, – aiškina menininkas.

Kūrė Lietuvoje ir svetur įvertintas menininkas

L. Urniežis – profesionalus vaizdo grafikos ir animacijos menininkas, daugiau nei 12 metų kuriantis įspūdingus grafikos ir 3D animacijos kūrinius tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje. Daugeliui nepamirštamais reginiais yra tapę jo Lietuvoje sukurtos darbai: 3D vaizdo projekcija Kalėdinė pasaka ant Vilniaus arkikatedros pastato, Naujametinė 3D vaizdo projekcija ant arkikatedros varpinės, 3D vaizdo projekcija ant vandens fontano Neries upėje, vaizdo kūriniai Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro ir kitų teatrų spektakliams ir projektams.

Kūrėjas yra įgyvendinęs meninius, edukacinius projektus kartu su ryškiais ir ambicingais režisieriais bei meno vadovais. Užsienyje, dirbdamas kartu su kūrybine grupe, kelerius metus buvo įvertintas antrąja vieta H. K. Andreseno festivalyje Odenseje (Danija), yra pelnęs keturias iš penkių aukso žvaigždes už inovatyviausią meninę instaliaciją.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

20 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist