Valstybės pažinimo centras balandžio 24 dieną vėl atveria duris ir kviečia susipažinti su nauja paroda „Šiuolaikinė lietuvių poezija: eilėraščiai mieste“. Parodoje savitai pristatoma 36-ių skirtingų kartų lietuvių poetų kūryba. Idėja įkurdinti parodą kilo lietuvių literatūros žurnalo anglų kalba „Vilnius Review“ komandai, o stimulą ją rengti didino ketverius metus rengiamas poezijos vaizdo filmukų ciklas.

Remiantis sukaupta vaizdine ir tekstine medžiaga, dizainerės Akvilės Paukštytės parengta paroda susideda iš kelių dalių: žemėlapio, eilėraščių, vaizdo įrašų, grafinių elementų ir kūrybiškumą skatinančios žodžių dėlionės-žaidimo.

„Kurti parodą pradėjome nuo esminio dėmens – filmuotos medžiagos, kurioje tampriai telpa viskas: vaizdas, kūryba, charakteriai, miestas. Mano tikslas buvo tai išsluoksniuoti, kad būsimieji parodos lankytojai galėtų stabtelti, priartėti, o tada pažinti poetus, gal ir patys pamėginti kurti,“ – pasakoja Akvilė.

„Tai savotiška poetinė geografija, poetai savo eilėraščiais įprasmina jiems įsimintinas ir svarbias vietas. Be to, lankytojui atsiskleis gana išsami šiuolaikinės poezijos – įvairų kartų, įvairių stilių poetų panorama“, – sakė „Vilnius Review“ redaktorius marius Burokas.

Anot vieno iš parodos sumanytojų ir kuratorių, literatūrologo ir rašytojo Sauliaus Vasiliausko, kuriant parodą svarstyta, kaip poeziją pristatyti platesnei auditorijai. Galvota ir apie mokyklas, nes lietuvių kalbos ir literatūros dalyko programoje stinga dabarties būsenas reflektuojančių autorių ir jų tekstų: „Ši paroda suteikia galimybę prisiliesti prie literatūros naujienų, gyvo poezijos virsmo,“ – teigia jis.

Valstybės pažinimo centras kartu su parodos iniciatoriais kviečia visus norinčius susipažinti su šiuolaikinės lietuvių literatūros įvairove ir išsirinkti kiekvieno būsenoms ir pasaulėjautai artimiausius rašytojus. Parodą Valstybės pažinimo centre bus galima aplankyti nuo balandžio 24 dienos.

Valstybės pažinimo centras duris lankytojams atveria balandžio 24 dieną ir dirbs kiekvieną šeštadienį bei sekmadienį 11-18 val. (paskutiniai lankytojai įleidžiami 17 val.). Išankstinė registracija nereikalinga, visos paslaugos – nemokamos. 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pasaulinės žvaigždės Rita Ora koncertas turi būti nemokamas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist