Parodos

Valdovų rūmų muziejuje – atsisveikinimo su parodomis savaitė

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai šią savaitę atsisveikina su dviem parodomis. Nemažai susidomėjimo sulaukusioje parodoje „Archeologijos atodangos: nauji tyrimai Valdovų rūmuose“ eksponuotos vertybės iškeliauja į muziejaus rinkinius, o tarptautinėje parodoje „Nuo SACRO IKI PROFANO. Giorgio Baratti dailės kolekcija iš Milano“ pristatyti dailės šedevrai grįžta į Italiją.

Ši proga sutampa ir su savaitgalį vyksiančia „Kultūros naktimi“, taip pat nemokamo muziejų lankymo akcija sekmadienį – nespėjusiuosius apžiūrėti parodų Valdovų rūmų muziejus kviečia paskubėti apsilankyti ir rengia nemažai ekskursijų bei kitų renginių.

„Dėl neįprastos situacijos, susidariusios šiais metais kilus koronaviruso pandemijai, šių parodų veikimo laikas buvo pratęstas, siekiant sudaryti sąlygas visiems lankytojams pamatyti tiek pristatomus pastaraisiais metais Valdovų rūmų požemiuose vykdytus archeologinius tyrimus, tiek unikalų europinės dailės paveldą, atkeliavusį iš vienos kolekcijos. Tačiau ruduo visada atneša naujovių, tad išlydėdami šias parodas tikrai galime pažadėti, kad netrukus ir vėl stebinsime savo lankytojus“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Ekskursijų ir edukacijos skyriaus vedėja Lirija Steponavičienė.

 

Su lankytojais atsisveikinančioje parodoje „Archeologijos atodangos: nauji tyrimai Valdovų rūmuose“ pristatomi per naujausius archeologinius tyrimus Valdovų rūmuose aptikti unikalūs radiniai nuo IX tūkst. pr. Kr. iki Lietuvos valstybės pradžios XIII–XIV amžiuje. Tai keramikos, juvelyriniai dirbiniai, unikalių importinės keramikos ir stiklinių taurių šukės, rytietiškos abstrakcijos šachmatų figūros ir zooarcheologinė medžiaga, rodanti Vilniuje gyvenus aukšto socialinio sluoksnio asmenis ir išskirtinę pilies, kaip vienos iš svarbiausių Lietuvos didžiojo kunigaikščio rezidencijų, reikšmę.

Norintieji pamatyti šią parodą gali joje lankytis individualiai arba dalyvauti muziejaus specialistų vedamose ekskursijose su išankstine registracija. Rugsėjo 24–25 d. 12.00 val. rengiamos trumposios pusvalandžio trukmės ekskursijos norintiesiems turiningai praleisti pietų pertrauką, o rugsėjo 26 d. 11.00 ir 13.00 val. bus galima dalyvauti ekskursijoje su parodos rengėju archeologu Egidijumi Ožalu.                 

Viešnagę Vilniuje baigiančioje tarptautinėje parodoje „Nuo SACRO iki PROFANO. Giorgio Barrati dailės kolekcija iš Milano“ pristatomi lituanistiniu požiūriu svarbūs europinio meno lobiai iš Italijos – beveik 100 Gotikos, Renesanso ir Baroko epochų tapybos bei skulptūros kūrinių, sukurtų tokių garsių dailininkų kaip Donatello, Filarete, Bronzino, Guido Reni, Carracci šeimos atstovai ir kt.

 

Norintieji susipažinti su šia paroda gali dalyvauti muziejaus gidų vedamose ekskursijose su išankstine registracija. Rugsėjo 22–23 d. 12.00 val. rengiamos trumposios pusvalandžio trukmės ekskursijos norintiesiems turiningai praleisti pietų pertrauką, o rugsėjo 24 d. 18.00 val. bei rugsėjo 26 d. 10.00 ir 15.00 val. bus galima dalyvauti ekskursijoje su parodos kuratore Daiva Mitrulevičiūte.

Lankyti abi šias parodas ir muziejaus ekspozicijų maršrutus taip pat bus galima rudeniškos „Kultūros nakties“ metu – rugsėjo 25 d. nuo 18.00 iki 24.00 val. bei per nemokamo muziejų lankymo akciją rugsėjo 27 d. nuo 10.00 iki 16.00 val.

Tradiciškai „Kultūros nakties“ metu bus galima mėgautis ir ypatingais nemokamai koncertais, į juos būtina iš anksto registruotis.

 

Muzikinę programą 18.00 val. Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje pradės Mstislavo Rostropovičiaus paramos ir labdaros fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ koncertas „Kino pasaulio muzikos garsai“. Jo scena patikėta daug vilčių pateisinusiems perspektyviems jauniesiems muzikos ir šokio talentams, pasižymėjusiems daugelyje respublikinių ir tarptautinių konkursų. Koncerto idėja – dar kartą prisiminti ir išgirsti jau kultiniais tapusių bei gausybę apdovanojimų pelniusių tokių kino filmų kaip „Adomas norėjo būti žmogumi“, „Žalioji knyga“, „Ekskursantė“, „Pianistas“ ir daugelio kitų garso takelių melodijas.

Vėliau veiksmas persikels į Valdovų rūmų Didįjį kiemą. 19.00 val. klausytojus džiugins Vaidos Genytės ir Tomo Pavilionio duetas, 20.00 val. – Sauliaus Petreikio Trio grupės pasirodymas, 21.00 val. – grupė „Reinless“, o 22.00 val. – atlikėjas Justas Kulikauskas, slapyvardžiu „Future Cello“.

Paroda „Archeologijos atodangos: nauji tyrimai Valdovų rūmuose“ Valdovų rūmų muziejuje buvo atidaryta kovo 11 dieną, o ją iki šiol aplankė beveik 18 tūkst. lankytojų. Tuo metu Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko prof. Viktoro Pranckiečio bei Kardinolo Sigito Tamkevičiaus globojama tarptautinė paroda „Nuo SACRO IKI PROFANO. Giorgio Baratti dailės kolekcija iš Milano“ buvo atidaryta vasario 16 d. ir ją iki šiol aplankė beveik 26 tūkst. lankytojų.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button