Jau šį ketvirtadienį, gegužės 30 d., prasidėsiančioje meno mugėje ArtVilnius’19 dalyvaus net 65 tarptautinės galerijos, apie 300 menininkų iš 20 pasaulio šalių, vyks daugybė papildomų renginių. Kad nepasiklystumėte gausioje keturių dienų meno programoje, išskyrėme dešimt svarbiausių jubiliejinės, 10-osios meno mugės akcentų:

1. Galerijų stendai. Svarbiausia „ArtVilnius’19“ renginio dalis – trečioje ir penktoje „Litexpo“ salėse esantys 65 galerijų stendai. „Gali grožėtis, o gali ir turėti“, – skelbia „ArtVilnius’19“ šūkis, todėl mugės organizatoriai kviečia vaikščiojant po galerijų stendus iš besigrožinčių menu tapti ir jį įsigyjančiais. Galerijų stenduose jų atstovai padės jums susipažinti su menininkų kūriniais, todėl nebijokite klausti ir domėtis.

2. #FocusFrance. Šių metų ArtVilnius akcentas „Focus–France“. Prancūzijos menui dedikuotą programą mugės organizatoriams padėjo įgyvendinti Prancūzų institutas Lietuvoje. Programos kuratorė – prancūzė Aurélie Faure. Iš Prancūzijos į mugę atvyksta 11 meno galerijų, tarp kurių ir jau gerai Paryžiaus meno scenoje įsitvirtinusios galerijos, ir kylantys vardai ar mobilios galerijos.

3. #FocusFrance programą papildys Aurélie Faure kuruojama projektinė paroda „On the Edge“ ir naujosios Prancūzijos menininkų kartos performansų programa. „On the Edge“ menininkų kūrinius rasite 4 salėje, projektų zonoje.

4. Ketvirtoje „Litexpo“ salėje tradiciškai pristatysime institucinius projektus. Šeštą kartą mugėje dalyvaus ypatingojo mugės partnerio „Lewben group“ įsteigtas fondas „Lewben Art Foundation“, pristatysiančiotarptautinę ekspoziciją „In Art We Trust“. Į „ArtVilnius“ ketvirtą kartą grįžo Krokuvoje esantis garsus šiuolaikinio meno muziejus MOCAK, kuris pristatys ekspoziciją „Menininkas meno lauke“. Projektų zonoje tradiciškai dalyvaus Jono Meko vizualiųjų menų centras, pirmą kartą prisistatys Šiuolaikinio meno centras ir menininkų dienos centras AUTARKIA. 

Estijos šiuolaikinio meno platforma „Noar“  pristato Šiaurės ir Baltijos šalių jaunųjų menininkų apdovanojimus.

5. Tarptautinėje skulptūrų, instaliacijų ir performansų parodoje TAKAS dalyvaus 20 menininkų iš Lietuvos, Suomijos, Danijos, Ispanijos, Vokietijos, ir Latvijos. Jų darbus rasite 3 ir 5 salėse bei tradiciškai 3 salės viršuje esančioje galerijoje ir „Litexpo“ lauko erdvėje.

6. Pirmą kartą „ArtVilnius“ bendradarbiauja su Lietuvos Nacionaliniu Operos ir Baleto teatru, kuris mugės lankytojams pristato išskirtinę patirtį –  šiuolaikinio baleto miniatiūras „Kūrybinis impulsas“. Tik keturi pasirodymai išskirtinai „ArtVilnius‘19“: gegužės 31d. 16.00 ir 18.00 val. bei birželio 1d. 17.00 ir19.00 val. Į šį pasirodymą galite nusipirkti specialų bilietą (įėjimas į meno mugę + baletas) „Tiketa“ arba „Litexpo“ kasose prieš renginį. Jei turite nusipirkę tik bilietą į mugę, į bilietai į baletą taip pat bus parduodami ir prieš pat renginį, „Litexpo“ 4 salėje, prie įėjimo į pasirodymą.

7. Interaktyvi edukacinė programa „Tarp kūrėjų“ kviečia vaikus, jaunimą, suaugusiuosius pačius kurti ir pamatyti, kaip menas gimsta kūrėjų rankose. „ArtVilnius‘19” lankytojai visose edukacinės programos „Tarp kūrėjų“ dirbtuvėse galės dalyvauti nemokamai, įsigiję bilietą į mugę, vaikams iki 7 metų įėjimas į mugę nemokamas. Reikalingomis medžiagomis parūpins bus pasirūpinta. 

8. Mugės metu veiks LRT studija, kurioje vyks susitikimai su menininkais, tarptautinės diskusijos apie meno rinką, kolekcionavimą.  

9. „Naktis galerijoje“. Gegužės 30 dieną, penktadienį, pasibaigus „ArtVilnius‘19” dienos renginiams, meno pulsas iš „Litexpo“ persikels į 14 Vilniaus šiuolaikinio meno galerijų, kurios savo duris atvers iki 23 val. Renginio programą rasite puslapyje naktisgalerijoje.lt

10. Geriausių galerijų rinkimai. „ArtVilnius” metu, atidarymo dieną, bus paskelbti geriausios komisijos išrinktos mugės galerijos, menininkas/ė, instaliacija/skulptūra ir geriausias jaunasis menininkas. Tačiau mugės lankytojai irgi galės išrinkti savo favoritus, kuriems atiteks „Volfas Engelman“ piniginės premijos. Nuo mugės pradžios iki birželio 1 dienos, jie gali balsuoti už rinktinę  galeriją ir rinktinį menininką.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

4 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist