Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, ketvirtadienį startavo renginio „Baldai. Interjeras. Dizainas 2018“ paroda „Menas interjerui“. Jos metu pristatyti net dvidešimt aštuonių gerai žinomų Lietuvos autorių darbai. Parodą „Menas interjerui“ organizuojanti „Vilniaus galerija“ kviečia kūrinius pamatyti iki spalio 13 dienos, o šeštadienį nepraleisti gyvų susitikimų-diskusijų su dešimt parodoje dalyvaujančių menininkų. 

Naujausias lietuviško ir įvairių pasaulio šalių baldų dizaino tendencijas pristatanti tarptautinė paroda „Baldai. Interjeras. Dizainas“ rengiama jau 24-ąjį kartą, tuo tarpu paroda „Menas interjerui“ šiais metais vyksta pirmą sykį. Pasak organizatorių, ji turėtų būti įdomi visiems, besidomintiems menu ir interjero dizainu.

„Tai, kad žmonės ieško, kaip papuošti jau įrengtus būstus, yra visiškai įprasta ir sveikintina. Bet mes kviečiame atkreipti dėmesį ir į tai, kad būtent meno kūrinys gali padiktuoti būsimai gyvenamajai ar darbo erdvei jos įrengimo toną. Pastarasis sprendimas, žinoma, drąsesnis ir sutelktas kūrybingų architektų bei dizainerių rankose. Norėtųsi, kad ir Lietuvoje minėti specialistai atgaivintų šią kitur pasaulyje daug kur prigijusią praktiką“, – atidarymo vakarą, iš karto po architektams skirto konkurso „Detalė“ nugalėtojų paskelbimo, kalbėjo parodos „Menas interjerui“ organizatorius Audrius Klimas.

Nuotrauka: Audriaus Klimo

Ekskursiją po parodą vedusi kuratorė, dailėtyrininkė dr. Ramutė Rachlevičiūtė sakė svečiams, kad ekspozicijoje galima pamatyti labai skirtingų autorių darbų, taip pat skirtingų žanrų kūrinių. „Kadangi Lietuvos dailė labai įvairi, tai parodoje pateikiamas tam tikras pjūvis, kad žiūrovas surastų ir peizažų, ir Vilniaus vaizdų, ir abstrakcijų, ir postmodernių darbų. Galima rinktis kokybe spinduliuojančias Raimundo Paknio ar Arūno Baltėno fotografijas arba spalvų ryškumu švytinčias geometrines tekstilininkės Danguolės Brogienės optines kompozicijas. Yra kūrinių ir monumentaliems, ir kameriniams interjerams“, – pasakojo dr. R. Rachlevičiūtė.

Ekskursijoje po parodą „Menas interjerui“ norintys sudalyvauti LITEXPO svečiai tai galės padaryti spalio 12 ir 13 dienomis, iš anksto užsiregistravę. Penktadienį parodoje dar numatomas žymaus akvarelininko Sergiy Lysyy pasirodymas bei tapytojo Ričardo Zdanavičiaus projekto „Salve, Vilnius“ pristatymas, o šeštadienio akcentu taps visą dieną trunkančių susitikimų-diskusijų su menininkais maratonas, parodos „Menas interjerui“ erdvėje prasidėsiantis 11 valandą.

Visi renginio „Baldai. Interjeras. Dizainas 2018“ svečiai galės gyvai išvysti ir pasiklausyti dešimt gerai žinomų Lietuvos meno ir kultūros atstovų: skulptoriaus Mykolo Saukos, tapytojų Žygimanto Augustino, Loretos ir Ričardo Zdanavičių, Ričardo Nemeikšio, Miglės Kosinskaitės, Editos Suchockytės, grafikų Mikalojaus Povilo Vilučio, Gerardo Šlektavičiaus, tekstilininkės Danguolės Brogienės. „Vilniaus aukciono“ vadovė dr. Simona Makselienė taip pat pristatys tapytojus Joną Čeponį ir Leoną Liną Katiną. Pokalbius su kūrėjais moderuos dr. R. Rachlevičiūtė ir menotyrininkas, meno vadybininkas Tomas Ivanauskas.

„Girdime iš dalyvių daug teigiamų atsiliepimų, jie džiaugiasi ne tik užmegztais verslo kontaktais, bet ir aktyviais lankytojais, kurie domisi ekspozicijomis. Be to, parodoje gausu renginių, todėl esu įsitikinusi, kad kiekvienas svečias čia ras tai, kas jam patinka labiausiai“, – sakė parodos „Baldai. Interjeras. Dizainas. 2018“ projekto vadovė Dovilė Vertelytė.

Paroda „Menas interjerui ‘18“ yra renginio „Baldai. Interjeras. Dizainas 2018“ dalis. Tai reiškia, kad pastarojo renginio bilietą įsigiję lankytojai gali pamatyti abi parodas. Jos Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO veikia spalio 11-13 dienomis. Daugiau informacijos: www.menasinterjerui.lt.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist