Parodos

Kultūra veža – šiandien startuoja specialus SU-MENĖK maršrutas

Šiandien į Vilniaus gatves išvažiuoja du autobusai, kurie veš vilniečius ir miesto svečius nauju maršrutu SU-MENĖK. Vilnius kviečia leistis į kelionę po 17 šiuolaikinio meno taškų ir sumenėti. Visiškai sumenėję gaus prizų. 

„Vilnius per metus praturtėjo net 4 naujais meno centrais – duris atvėrė MO ir Samuelio Bako muziejai, Lietuvos meno pažinimo centras „Tartle” ir gatvės meno galerija po atviru dangum „Open gallery”. Jei dar nespėjote apsilankyti šiose naujose vietose, nemokamais autobusais jus paveš iki jų ir dar 14 puikių, Vilniaus galerijų ir muziejų. Tikiu, kad pažintis su 17  kultūros ir meno taškų Vilniuje padės atrasti naujas mėgstamas vietas, išbandyti įdomias ir dar nepatirtas veiklas. Kviečiu visus sumenėti!”,– sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius

Vienas įdomių objektų maršrute – Samuelio Bako muziejus. Vasario 1 d. sumenėti su Samueliu Baku kviečianti erdvė lankytojams pasiūlys išskirtinę progą pabendrauti su pačiu menininku – Vilnių ir menininko studiją Bostone 16.45 val. sujungs specialus teletiltas. Samuelio Bako muziejaus lankytojai turės galimybę tiesiogiai pabendrauti su garsiuoju dailininku, užduoti jam klausimus, virtualiai pasižvalgyti po menininko studiją.

 

„Šiandien vyksiantis teletiltas – tai pirmasis gyvas pokalbis su Samueliu Baku šiais metais ir pirmasis SU-MENĖK maršruto renginys Samuelio Bako muziejuje. Dailininko kūrinius galima skaityti įvairiais lygiais: nuo istorinio, dailėtyrinio, simbologinio iki religinio – biblinių istorijų interpretacijų. Todėl kiekvieną vasario sekmadienį kviesime į ekskursijas skirtingomis temomis, atskleisiančiomis dar nepažintą Samuelio Bako kūrinių pusę“, – VVGŽM Tolerancijos centro ir Samuelio Bako muziejaus vadovė Ieva Šadzevičienė. 

Daugelyje akcijoje dalyvaujančių galerijų ir muziejų bus paruoštos specialios programos – parodas bus galima apžiūrėti kartu su menininkais, kuratoriais ar gidais, taip pat vyks kūrybinės dirbtuvės, bus rodomi kino filmai.

Specialiai paženklinti du autobusai veš miestiečius nemokamai vasario 1-3, 8-10, 15-17 ir 22-24 dienomis. SU-MENĖK maršrutu kursuos nuo 11 iki 19 val. penktadieniais, šeštadieniais ir nuo 11 iki 17 val. sekmadieniais. Autobusai kursuos kas 40 min., o įlipti bei išlipti bus galima bet kurioje maršruto stotelėje. Kiekvienoje iš stotelių bus galima rasti maršruto SU-MENĖK tvarkaraščius. Tikslus maršruto tvarkaraštis skelbiamas www.stops.lt

 

Specialiai akcijai SU-MENĖK parengtu maršrutu bus galima apsilankyti galerijoje „The Rooster Gallery“, Nacionalinėje dailės galerijoje, Vytauto Kasiulio dailės muziejuje, VDA parodų salėje „Titanikas“, visada atviroje Literatų gatvėje, projektų erdvėje „Editorial“, Užupio meno inkubatoriuje, Jono Meko vizualinių menų centre, Lietuvos meno pažinimo centre „Tartle“ (lankomas ekskursijų formatu), Šiuolaikinio meno centre, Galerijoje „Open Gallery“, Samuelio Bako ir MO muziejuose, „Meno nišoje“, galerijose „Vartai“, Pamėnkalnio g. ir „(AV17) Gallery“.

SU-MENĖTI verta ne tik dėl naujų potyrių ir atradimų, bet ir dėl to, kad aplankius visas renginio galerijas ir muziejus galima laimėti kvietimus į meno mugę ARTVILNIUS’19. Tereikia pasiimti renginio lankstinuką pirmojoje lankomoje galerijoje arba Vilniaus turizmo informacijos centre (Pilies g. 2  arba Didžioji g. 31) ir surinkti SU-MENĖK antspaudus – juos lankstinuke pažymės galerijų darbuotojai. Užpildytą antspaudais lankstinuką reikės palikti paskutinėje lankomoje galerijoje iki vasario 24 d. Laimėtojai bus skelbiami Facebook renginio paskyroje ir informuojami asmeniškai telefonu kovo 1 d.

Daugiau informacijos pateikiama adresu www.sumenek.lt ir SU-MENĖK lankstukuose, kurių nuo sausio 25 d. ieškokite Vilniaus turizmo informacijos centruose, o nuo vasario 1 d. ir minėtose 17 meno galerijų.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
5 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button