Koncertai

Nacionalinė filharmonija kviečia šventes sutikti su muzika

Nors šiemet šv. Kalėdas ir Naujuosius metus pasitinkame kitaip, Lietuvos nacionalinė filharmonija (LNF) ir toliau plačiai dalijasi muzika bei savo kolektyvų meistriškumu. Gruodžio 26-ąją internetu skambės specialiai parengtas simfoninės muzikos įrašų koncertas „Kalėdų burtai ir stebuklai“, o 31-ąją klausytojus džiugins jubiliejinė naujametė programa „Filharmonija – meilė harmonijai. Bet kokia kaina!“

Sveikindama Filharmonijos publiką šv. Kalėdų ir artėjančių Naujųjų metų proga, LNF generalinė direktorė Rūta Prusevičienė kviečia dalytis bendrystę ir sveikatą stiprinančia muzikos galia ir per šias šventes dar plačiau atverti Skaitmeninės koncertų salės lobyną. „Neplanuotai užsivėrusią gyvų koncertų nišą aktyviai pildanti pirmoji Lietuvoje ir Baltijos valstybėse Skaitmeninė koncertų salė (nationalphilharmonic.tv) yra puikus filharmonijos kolektyvų ir įvairių kartų žymiausių Lietuvos muzikų kūrybinės veiklos metraštis, fiksuojantis muzikinį gyvenimą šiuo sudėtingu, vis pratęsiamo karantino laikotarpiu“, – sako R. Prusevičienė.

Šventiniam Kalėdų ir Naujųjų metų pasitikimo laikotarpiui iš Skaitmeninės salės įrašų ir specialiai parengtų interviu sukomponuotomis programomis bus paminėti jubiliejai – Nacionalinės filharmonijos ir Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro (LNSO) 80-metis, Lietuvos kamerinio orkestro (LKO) 60-metis. Džiaugsminga Ludwigo van Beethoveno „Pastoralinės“ simfonijos I dalis dar kartą primins, jog šiemet švenčiame šio didžiojo muzikos genijaus 250-ąsias gimimo metines. O skambant Lietuvos numylėtinio smuiko virtuozo Sergejaus Krylovo su jo vadovaujamu LKO atliekamai Niccolò Paganini Pirmojo koncerto smuikui muzikai galėsim dar kartą mintimis pasveikinti S. Krylovą su 50-mečiu.

 

Gruodžio 26 d. LNSO įrašų programoje „Kalėdų burtai ir stebuklai“numatytiPaulo Dukas, Manuelio de Fallos ir Astoro Piazzollos kūriniai. Pradžioje skambės maestro Modesto Barkausko diriguojama nepaprastai spalvinga ir iliustratyvi pačioje XIX a. pabaigoje parašyta muzikinė partitūra – prancūzų kompozitoriaus Paulo Dukas nuotaikingas simfoninis skerco „Burtininko mokinys“ pagal J. W. Goethe’s baladę „Der Zauberlehrling“ („Burtininko mokinys“). Antroji šventinio vakaro kompozicija – tai Karolio Variakojo diriguojama Manuelio de Fallos – vieno iškiliausių per pastaruosius du šimtmečius ispanų kompozitorių – šokių siuita iš baleto „Trikampė skrybėlė“. Koncerto pabaigoje prie LNSO pulto stosiantis jo meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas kartu su temperamentinguoju akordeonistu Martynu Levickiu atliks argentiniečių tango karaliaus – Astoro Piazzollos Koncertą bandonijai, kameriniam orkestrui ir mušamiesiems „Aconcagua“. Šventinę transliaciją ves ir kūrinius pristatys Justė Jankauskaitė.

Gruodžio31 d. skambėsianti jubiliejinė naujametė programa „Filharmonija – meilė harmonijai. Bet kokia kaina!“ – tarsi simbolinis meilės harmonijai perlų vėrinys. Skaitmeninės salės scenoje pakaitomis muzikuos LNSO ir LKO, prie dirigento pulto išvysime maestro Juozą Domarką, Modestą Pitrėną, Giedrę Šlekytę, Sergejų Krylovą. Dainuos Gunta Gelgotė (sopranas), Viktorija Miškūnaitė (sopranas), Anastasia Lebedyantseva (mecosopranas), vargonuos Renata Marcinkutė-Lesieur, smuiku grieš S. Krylovas, o fortepijonu skambins Lukas Geniušas. Skambės Antonio Vivaldi, L. van Beethoveno, N. Paganini, Camille’o Saint-Saënso, Josepho Haydno, Richardo Strausso muzika.

Naujametį vakarą publikos lauks ir staigmenos – specialiai parengti sveikinimai. Kokie? Tebūnie tai kol kas paslaptis. Kviečiame jungtis ir šventes švęsti kartu.

 

Gruodžio 26 d., šeštadienį, 19 val. internetu www.nationalphilharmonic.tv, Skaitmeninės salės ir Filharmonijos „Facebook“ paskyrose bus transliuojamas koncertas „Kalėdų burtai ir stebuklai“, o gruodžio 31 d., ketvirtadienį, 19 val. – jubiliejinė naujametė programa „Filharmonija – meilė harmonijai. Bet kokia kaina!“ Įrašai internete bus pasiekiami dar porą dienų po transliacijos.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button