Jaunų grupių konkursas „Garažas‘18“ jau devintą kartą sugrįžta į gyvos muzikos klubą „Tamstą“ sostinėje. Kaip ir ligi šiol, konkurso metu galimybė pasirodyti ant scenos tradiciškai bus suteikiama jauniems ir labai perspektyviems šalies muzikantams. Registracija į konkursą jau prasidėjo ir vyksta iki vasario 18 dienos.

„Tada, 2009 metais kviesdami jaunus muzikantus lįsti iš garažų, tokios konkurso sėkmės nesitikėjome. Dabar „Tamstos“ kasmet organizuojamas konkursas jau yra tapęs neatskiriama Lietuvos muzikos pasaulio dalimi. Konkurso starto kasmet laukia ir muzikantai, ir klausytojai. Po Naujųjų, dar nespėjus paskelbti registracijos pradžios, visuomet sulaukiame klausimų: „Tai kada pradedame?“, – pasakoja vienas iš konkurso organizatorių Ona Skernevičiūtė.

Konkurso taisyklės labai paprastos ir nesikeičia nuo pat konkurso ištakų. Norintys dalyvauti konkurse organizatoriams atsiunčia nuorodą, kur galima išgirsti muzikantų gyvai atliekamą kūrinį, parašo savo grupės pavadinimą, informaciją apie jos narius – jų skaičių, vardus, amžių, įvardina atliekamos muzikos stilių, aprašo grupę ir pateikia kontaktinius duomenis. Tokias dalyvio anketas muzikantai kviečiami siųsti el. paštu [email protected].

Kaip teigia organizatoriai, konkurso gerbėjai šiemet galės mėgautis penkiais kokybiškais gyvo garso koncertais – tiek etapų prireiks, kol bus išrinkti konkurso nugalėtojai. Į pusfinalius pateks po šešias jaunųjų muzikantų grupes, kurias atrinks dalyvių anketų sulaukę ir jas įvertinę konkurso rengėjai.

„Dalyvauti atrankoje gali bet kokio stiliaus muziką atliekančios ir bet kokios sudėties grupės, grojančios gyvai. Tiesa, visų grupės narių amžiaus vidurkis negali būti didesnis nei 33 metai“, – taisykles primena „Tamstos“ atstovė.

Iš kiekvieno pusfinalio į finalą bus deleguojama po dvi grupes. Keturi konkurso pusfinaliai vyks kiekvieną trečiadienį 19.30 val., pradedant nuo vasario 28 dienos. Finalas, kuriame varžysis 8 dalyviai, bus surengtas kovo 28 dieną.

Kiekvieno etapo metu dalyvių pasirodymus stebės ir vertins 15-20 komisijos narių, tarp kurių žinomi muzikos pasaulio ekspertai ir atstovai. Kai kurie iš jų ieško kūrybingų muzikantų, su kuriais galėtų rengti bendrus projektus.

Kasmet dalyviai kovoja ne tik dėl publikos pripažinimo, aplodismentų, bet ir vertingų prizų: pirmųjų vietų nugalėtojams atitenka muzikos prekių parduotuvės „Tamsta“ čekiai, o žiūrovų simpatijas pelniusiai grupei įteikiamas specialus prizas – „Kalnapilio-Tauro grupės“ įsteigta galimybė įrašyti albumą.

„Garažas“ – vienas svarbiausių „Tamstos“ metinių renginių, pritraukiantis begalę klausytojų ir muzikos profesionalų. Pernai konkurse triumfavo grupė „Timid Kooky“, o publikos simpatijas susirinko ekscentrišku stiliumi bei energija išsiskyrusi grupė „Miško gyventojai“, kurioje pasirodė ir žinoma dainininkė Raminta Naujanytė-Bjelle.

„Garažo“ scenoje savo pirmuosius šlovės žingsnius taip pat žengė tokios žinomos grupės kaip „ba.“, „Garbanotas bosistas“, „Solo Ansamblis“, „Liūdni slibinai“, Markas Palubenka, „Jama & W“.

Daugiau informacijos: www.tamstaclub.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist