Kinas

Vilniečių lauks nauja pramoga – kinas iš automobilio (atnaujinta)

Jau šį penktadienį, balandžio 17 dieną, į atidarymo seansą filmų mylėtojus pakvies pirmasis šalyje „ŽMONĖS Cinema drive-in“ kino teatras. Tradiciniams kino teatrams užvėrus duris, saugiai mėgautis geru kinu didžiajame ekrane žiūrovai galės „Litexpo“ parodų ir kongresų centro aikštelėje įkurtame kino teatre. 

„Kilusi pandemija sudavė skaudų smūgį visam kultūros sektoriui. Kino teatrai buvo priversti neribotam laikui sustabdyti savo veiklą, tačiau šiomis išskirtinėmis aplinkybėmis atsigręžėme į drive-in kino teatrų tradicijas. Bendravome su kitose šalyse veikiančių drive-in kino teatrų organizatoriais ir įsitikinome, jog ši pramoga gali būti įgyvendinta saugiai bei kokybiškai. Taip, filmus galima pamatyti ir namų kine, tačiau, pripažinkime: jausmo, kurį patiriame visi kartu žiūrėdami filmą dideliame ekrane, nepakeis niekas“, – sako pirmojo Lietuvoje „ŽMONĖS Cinema drive-in“ kino teatro iniciatorius Tomas Balžekas.

„Mėnesį visi gyvenome užsidarę namuose, vienintelė pramoga – gamta. Todėl saugios pramogos itin reikalingos Vilniui, kad pagerintų miestiečių emocinę būklę. Užsienio šalių patirtis rodo, kad autokinas – su karantino saugumu suderinama pramoga, todėl tikiuosi ir nacionalinės valdžios supratimo, kad tokia paslauga šiuo metu gali būti teikiama“, – teigia Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

 

Pasikonsultavus su Vokietijos, Norvegijos drive-in kino teatrų organizatoriais ir siekiant užtikrinti maksimalų žiūrovų saugumą, renginio metu filmą stebėti bus galima tik iš automobilio, kuriuo atvažiuota į renginį, o išlipti iš jo – griežtai draudžiama. Kitas svarbus aspektas – ribojamas ir žmonių, esančių viename automobilyje skaičius. Jų vienoje transporto priemonėje negalės būti daugiau nei du. Siekiant išvegti kontakto galimybės, bilietais renginio vietoje nebus prekiaujama, o elektroninius bilietus į filmų seansus galima įsigyti internetu. 

„Džiaugiamės galimybe prisidėti prie šios iniciatyvos. Reaguojant į situaciją, teko atšaukti didžiąją dalį suplanuotų renginių. Tačiau stengiamės į nepalankiai susiklosčiusias aplinkybes žvelgti kūrybiškai ir ieškoti inovatyvių sprendimų. Tikime, kad savo lankytojams galime pasiūlyti ne tik kokybišką, bet ir saugią pramogą“, – sako „Litexpo“ vadovas Justinas Bortkevičius.

Pirmuosiuose ŽMONĖS Cinema drive-in kino seansuose laukia žiūroviški, pozityvūs filmai  – lietuviškos komedijos ir įkvepiančios dramos. Sezoną pradės šmaikštus ir romantiškas filmas „Tobulas pasimatymas“ su Jurgita Jurkute, narpliojantis internetinės meilės labirintus, ir komiškas bei intriguojantis detektyvas „Ištraukti peiliai“ su Džeimsą Bondą suvaidinusiu Daniel Craig.  

 

Organizatoriai „ŽMONĖS Cinema drive-in“ seansus ketina tęsti visą vasarą. „Startuojame su vienu ekranu ir 180 automobilių, tačiau mūsų planuose  – 3 ekranai ir 3 vienu metu rodomi filmai.  Taip pat šiuo metu bendraujame su Kauno ir Klaipėdos savivaldybėmis, todėl planuojame startuoti ir šiuose miestuose“, – teigia T.Balžekas. 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
55 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Dalia
Dalia
2 metus

Puiki mintis, pagaliau ir pas mus, tačiau reikia padidinti leidžiamą žmonių kiekį automobilyje įskaičiuojant ir vaikus. Ir dar vienas pastebėjimas ir itin aktualus reikalas – tuoletas ir jo reiklai.
Ar kemperiai bus priimami, ar kis kaina?

Arvydas Norkūnas
Arvydas Norkūnas
2 metus

Pagal baltušio ar Laurinčiuko JAV aprašus ten jau kone prieš 60 metų tas buvo. Gerai kad ir mūsuose patirsime.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button