Balandžio 26–30 dienomis visus muzikos gerbėjus į Vilnių sukvies festivalis „Jauna muzika“. Tai – vienas ilgiausiai gyvuojančių festivalių Lietuvoje, rengiamas dar nuo 1992 m. Muzikai ir garsui kaip eksperimentiniam menui skirtas festivalis šiais metais visus kvies būti drauge ir atrasti dar nematytus žanrus bei stilius.

Menininkai iš viso pasaulio

Per penkias intensyvias festivalio dienas klausytojams bus pristatyti net 10 koncertų, kuriuose pasirodys daugiau nei 20 atlikėjų iš 8 pasaulio šalių.

Festivalio programa susidės iš pasaulinių muzikos premjerų, eksperimentinių triukšmo kūrinių, improvizacijų, elektroakustinių ir audiovizualinių darbų, gausybės skirtingų muzikinių kombinacijų – skambės tarptautiniai duetai ir kvartetai.

Kvies būti šalia

Kaip teigia festivalio meno vadovė Kateryna Alymova, šių metų renginio žvilgsnis krypsta į bendrystę, veikimą drauge ir yra vienijamas žodžių BŪTI šalia. Ši tema jungia ir kiekvieną programos dalį – koncertuose girdėsime muziką ir muzikantus iš kaimyninių šalių. Negana to, festivalio rengėjai siekia sujungti skirtingas meninės kūrybos formas su muzika, kad atsivertų plačios ir dar nematytos žanrų, stilių bei technikų perspektyvos.

„Tikiu, kad naujų formų kūrimas, savęs supratimas ir judėjimas tobulėjimo link yra įmanomas per ryšį su supančia aplinka. Tie šalia esantys žmonės ir daiktai gali ne tik atspindėti ar rodyti, tačiau ir suteikti medžiagos bei inspiracijos kūriniams“, – sako festivalio meno vadovė.                                                                                     

Per muziką tirs svarbias problemas

Iš Ukrainos kilusi K. Alymova pasakoja, kad šių metų festivalio tema jai labai artima ir savyje neša svarbią žinutę.

„Ši tema su manimi, kaip ukrainiete, labai ryškiai rezonuoja, nes didžiausią paramą ir supratimą mano šaliai suteikė arčiausiai esančios valstybės. Todėl ir festivalio idėja yra tirti artumo, giminystės, aplinkos, sienų bei kaimynystės problemas. Žinoma, šis tyrimas vyks per garso ir vizualinius eksperimentus, muzikinę improvizaciją, žanrų daugialypumą ir tarptautinį bedradarbiavimą tarp menininkų bei atlikėjų“, – teigia K. Alymova.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist