Koncertai

Antrojo „Vaidilos klasikos“ sezono atidarymo koncerte skambės Deivido Lango kūriniai

Prieš tris metus atšventęs 25-metų jubiliejų, Vilniaus miesto savivaldybės kamerinis choras „Jauna Muzika“, kaip visuomet profesionalūs ir ryžtingi, pradės antrąjį klasikinės muzikos programos „Vaidilos klasika“ sezoną, pristatydami amerikiečių kompozitoriaus Deivido Lango kūrinius, vienas iš jų – „Mergaitė su degtukais (Pasijos)“ – 2008 m. apdovanotas Pulicerio muzikos premija, o 2010 m. šios kompozicijos Paul Hillierio ansamblio „Garsų teatras“ (Theatre of Voices) įrašas pelnė „Grammy“ apdovanojimą už geriausią kamerinio ansamblio atlikimą.

Postminimalistas David Lang – išradingas ir aistringas šiuolaikinės muzikos kūrėjas, giliai išmanantis klasikinę tradiciją, bet sunkiai telpantis į įprastinius muzikos klasifikavimo rėmus, nuolat kuriantis naujas muzikines formas.

Kaip yra sakęs choro „Jauna muzika“ vadovas V. Augustinas, pirmą kartą apie šį kompozitorių jis sužinojo po Paolo Sorrentino filmo „Didis grožis“: „patraukė. Jis iš tų kompozitorių, kurie išdrįsta naudoti labai mažai gaidų, bet atranda kažką, kas užburia, svaigina, lyg dvasinis narkotikas.” P. Sorrentino filmo „Jaunystė“ garso takelio fragmentas „Just“ skambės ir „Vaidilos” teatre rugsėjo 17 d.

 

Subtilių ir visuomet išieškotų interpretacijų meistras pianistas Darius Mažintas atliks Davido Lango kūrinį „This was written by hand”. Kaip teigia pats kompozitorius, „savo pirmą kompiuterį įsigijau 1993 m. ir nuo to laiko niekada daugiau nerašiau pieštuku. Bet man vis neduodavo ramybės klausimas – kaip/ar mano rašymo įrankiai veikia pačią kūrybą? Norėdamas atsakyti į savo klausimą, šį kūrinį parašiau ranka“.

Koncertą vainikuos ištraukos iš D. Lango kantatos „Mergaitė su degtukais (Pasijos)“, kuri žurnalo „The New Yorker“ buvo įvertinta kaip vienas iš originaliausių ir labiausiai jaudinančių pastarųjų metų kūrinių, prikaustantis dėmesį ir nukeliantis į tolimą ir dar neištirtą fantazijų pasaulį.

 

Rugsėjo 17 d. 18 val. į „Vaidilos“ teatrą atlikėjai kviečia visus klausytojus patirti tokių pojūčių, kuriuos gali sukelti tik akademinės muzikos turtingumas, atlikėjų profesionalumas ir įtaigumas bei jų muzikinių interpretacijų išradingumas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button