Minint Tarptautinę Afrikos dieną, gegužės 25-ąją, kaip ir kasmet Lietuvoje rengiamas festivalis „Afrikos dienos“. Šiemet renginiai vyks nuo gegužės 20 dienos iki birželio 19 dienos. Festivalio lankytojai turės galimybę susipažinti su Afrikos žemyno šalių muzika, tradicijomis, verslo galimybėmis, plėsti supratimą apie šį žemyną, jo ryšius su Lietuva.

Gegužės 20 dieną 17.30 val. Lietuvos nacionalinėje UNESCO komisijoje Vilniuje vyks pirmasis šių metų „Afrikos dienų“ renginys „Forumo teatras 2019: ,,(Ne)matoma: šeimos kaleidoskopas”, kurio metu profesionalūs aktoriai ir renginio dalyviai, pasitelkę interaktyvų forumo teatro žanrą, nagrinės jautrias su stereotipais apie Afriką susijusias temas. Rytoj renginys persikels į Kauno kūrybinę erdvę „4 Butas“.

Gegužės 25 dieną  19 val. Mokytojų namų kiemelyje Vasaros terasoje Vilniuje vyks Afrikos dienų atidarymo koncertas „Africa Night 2019 – Mali Unite“, kurį tradiciškai organizuoja perkusijos studija „Afrikos būgnai“. Jau penktą kartą Vilniuje vyksiančiame renginyje šiais metais kartu su Lietuvos muzikantais gros ir šoks žymūs atlikėjai iš Malio petit Adama Diarra ir Saly Diediouf. Taip pat bus pristatytas naujas Gedimino Mačiulskio ir Viktoro Diawara muzikinis projektas „Afrodelic“, derinantis tradicinę Malio muziką, elektroniką ir perkusiją. Vakaro metu susirinkusius svečius pasveikins Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Gegužės 28 dieną 9 val. Užsienio reikalų ministerijoje vyks tarptautinė konferencija „Lietuvos vystomasis bendradarbiavimas: indėlis į Afrikos – Europos Sąjungos partnerystę”, kurioje bus aptariamos pirmosios Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo su Afrikos šalimis iniciatyvos, diskutuojama, koks galėtų būti Lietuvos vaidmuo Afrikoje vystomojo bendradarbiavimo srityje ir kaip mūsų šalis galėtų prasmingai prisidėti prie Afrikos ir Europos Sąjungos partnerystės. 

Gegužės 29 dieną 11 val. Užsienio reikalų ministerija kartu su Tarptautinių santykių institutu organizuoja diskusiją „Lietuva ir Pietų Afrika: bendradarbiavimo perspektyvos“. Diskusijoje anglų kalba numatyta aptarti porinkiminę politinę ir ekonominę situaciją Pietų Afrikoje, PAR įtaką regione bei reikšmę Lietuvai. Diskusijoje dalyvauja akademinio bei verslo pasaulio atstovai, kurie pristatys savo įžvalgas bei aptars Lietuvos perspektyvas ir galimas bendradarbiavimo „nišas“.

Birželio 5 dieną 17 val. Užsienio reikalų ministerija kartu su VU Azijos ir transkultūrinių studijų institutu, Nacionaline UNESCO komisija ir UNICEF organizuoja diskusiją „Kas gelbėja ką? Kodėl manome, jog Afriką reikia išgelbėti?“. Diskusijos anglų kalba metu nevyriausybinių organizacijų atstovai ir akademikai diskutuos apie stereotipus teikiant humanitarinę pagalbą Afrikos šalims, dalinsis patirtimi ir gilinsis, kodėl paramą teikiančioms organizacijoms svarbu tinkamai komunikuoti apie savo veiklas Afrikoje. Diskusijoje dalyvaus ekspertai iš Lietuvos ir užsienio šalių.

Birželio 19 dieną Mokytojų namų kiemelyje Vasaros terasoje „Afrikos dienas” savo koncertu uždarys vienintelė Lietuvoje „Afrobeat“ stiliaus muzikos grupė „Ojibo Afrobeat“.

Visą „Afrikos dienos 2019“ renginių programą galite rasti adresu www.afrikosdienos.lt ir „Facebook“ paskyroje „Afrikos dienos“.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate šių metų Vilniaus Kalėdų eglę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.