Festivaliai

„Heritas‘2020” nukeliamas į rudenį

2020 m. gegužę turėjęs vykti jau tradiciniu tampantis kultūros paveldo pažinimo renginys „Heritas“ nukeliamas rudeniui. Kultūros paveldo entuziastų iniciatyva pradėtas rengti „Heritas“, jau išaugęs į įvairias pažintines ir edukacines veiklas visuomenei siūlantį kultūros paveldo festivalį, šiais metais vyks buvusio Lukiškių kalėjimo-izoliatoriaus erdvėse.

Renginys kartą per metus suburia visus, dirbančius kultūros paveldo srityje ir juo besidominčius, kviečia megzti ryšius ir kurti bendras iniciatyvas, pažinti kultūros paveldą per edukacines programas ir kūrybinius užsiėmimus. Dalyviai gyvai ir interaktyviai pristato savo veiklą, lankytojams siūloma apsilankyti kūrybinėse dirbtuvėse, diskutuoti seminaruose, vyksta vaikų ir jaunimo edukacijos, ekskursijos po kultūros paveldo objektus, eksponuojamos parodos, veikia laisvalaikio, muzikos, kino, instaliacijų erdvės.

„Heritas“ erdvėse veiklos atras įvairaus amžiaus grupių ir įvairiausių interesų turintieji. Akademinės bendruomenės atstovai, paveldo teoretikai ir praktikai, kviečiami diskutuoti tarpusavyje ir su visuomene apie aktualiausias kultūros paveldo srities problemas, tvarkybos ir technologijų naujoves, praktinį paveldo įveiklinimą „Heritas“ diskusijų ir pranešimų sekcijose. „Alternatyvi diskusijų erdvė“ finansuojama Kultūros tarybos, organizuojama kartu su Vilniaus universiteto Istorijos fakultetu. Diskusijas moderuos dr. Viltė Jaunušauskaitė, dr. Salvijus Kulevičius, prof. Rimvydas Laužikas, architektas Matas Šiupšinskas. Penktadienio pranešimų sekcijoje parodos dalyviai bei lankytojai galės klausytis svečių iš užsienio pranešimų. Tokių kaip Vokietijos istorijos instituto Varšuvoje mokslininko, kultūrologo, istoriko, antropologo dr. Felix Ackermann ar Vokietijos Bamberg universiteto meno istorikės, etnologės dr. Stephanie Herold. Kūrybinėse dirbtuvėse kultūros paveldo srityje veikiančios organizacijos ir institucijos, privačios įmonės, kūrybininkai, menininkai, edukatoriai kūrybiškai pristatys savo vykdomas veiklas ir kvies lankytojus aktyviai įsitraukti į kultūros paveldo pažinimo procesą per praktiką ir gyvą prisilietimą prie medinių objektų, tapybos restauravimo darbų. Dirbtuvėse taip pat pristatomos kūrybiškos idėjos apie kultūros paveldo objektų įveiklinimo galimybes, skatinant lankytojus jas taikyti praktiškai savo kasdieniniame gyvenime. Tradiciškai veiks Vaikų edukacijos erdvė, kurioje organizuojamos edukacinės programos įvairaus amžiaus grupių vaikams ir mokiniams. Kultūros paveldas, istorijos pažinimas pristatomas vaikams ir jaunimui suprantama kalba, interaktyviomis priemonėmis, siekiant sukelti ir gilinti jų susidomėjimą. Siūlomi nauji ekskursijų maršrutai po įprastai uždarus kultūros paveldo objektus.

 

„Pasiruošimo „Heritas‘2020” darbai jau įsibėgėję ir vyksta labai intensyviai. Tikimės, kad mūsų suplanuotų veiklų gausa ir įvairovė, o taip pat ir pačio festivalio vieta taps netikėtu ir maloniu siurprizu tiek nuolatiniams, tiek naujiems festivalio lankytojams.“ – sakė Heritas iniciatorė ir komandos vadovė Erika Kielė.

„Heritas“ – tai nekomercinė visuomeninė iniciatyva, kuri įgyvendinama kultūros paveldui prijaučiančių savanorių. Siekiant skatinti teigiamus pokyčius nusistovėjusiame kultūros paveldo srities status quo, 2018 m. savanorių komanda organizavo pirmąją kultūros paveldo pažinimo, tvarkybos ir technologijų parodą “Heritas”, kuri vyko gegužės 18-19 dienomis Ramintojos bažnyčioje. 2019 m. gegužės 3-4 dienomis vyko antrasis “Heritas” renginys, išsiplėtęs į šalia esančias Europos humanitarinio universiteto erdves ir pasiūlęs dar daugiau ir dar įvairesnių veiklų kultūros paveldo profesionalams, parodos lankytojams, vaikams ir jaunimui. Šiais metais renginys vyksta jau trečiąjį kartą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button