Spalio 21 d. Erfurte, Anger dailės muziejuje, atidaryta Vilniui skirta paroda ,,Vilnius Vibes“. Parodoje – devyniolikos menininkų: Felicijos Dudoit, Linos Fisheye, Monikos Furmanos, Eglės Gineitytės, Severijos Inčirauskaitės-Kriaunevičienės, Patricijos Jurkšaitytės, Eglės Karpavičiūtės, Jolantos Kyzikaitės, Petro Lincevičiaus, Visvaldo Morkevičiaus, Klaido Paškevičiaus, Viktoro Paukštelio, Rodion Petroff, Dianos Remeikytės, Laisvydės Šalčiūtės, Algio Sprindžiūno, Antano Sutkaus, Gintauto Trimako, Rūtos Vadlugaitės – darbai.

Erfurto savivaldybės dėka penkiolika iš parodoje dalyvavusių menininkų atvyko dalyvauti parodos atidaryme.

Parodos idėją inicijavo Lietuvos kultūros atašė Vokietijoje Rasa Balčikonytė, pernai pakvietusi šio muziejaus direktorių prof. Dr. Uwe Kai Schierzą apsilankyti Vilniuje ir Lietuvos kultūros instituto rengiamų vizitų metu susipažinti su sostinės vizualiojo meno scena. Vizito metu K. U. Schierzas aplankė daugybę muziejų ir galerijų bei „ArtVilnius‘22“ mugę, menininkų dirbtuves ir studijas. Tuomet, pajutus ypač geros kūrybinės energijos prisodrintą Vilniaus atmosferą, po betarpiškos pažinteis su Vilniaus meno scena ir meno žinovais, konkretizavosi parodos ,,Vilnius Vibes“ idėja. Tai daugiausia jaunų menininkų, susijusių su Vilniaus miestu, darbai, su retrospektyviu žvilgsniu į fotografijos meisro Antano Sutkaus kūrybą. Paroda parengta bendradarbiaujant su parodos koordinatore Lietuvoje Vilma Mačianskaite, „Contour Art Gallery“ vadove.

Parodos menininkai Gintautas Trimakas eksperimentuoja su tokiomis fotografijos technikomis kaip camera obscura ir fotograma; Lina Fisheye pasitelkia šviesą, šešėlius ir spalvą, kad užfiksuotų subjektyvias nuotaikas; Visvaldo Morkevičiaus paveiksle – momentinės nuotraukos su kadrais studijose ir stebimos inscenizuotos scenos, tarsi siekiant pažadinti daugiau pasąmoninių ,,perskaitymo“ interpretacijų. Laisvydė Šalčiūtė ir Jolanta Kyzikaitė estetinį įkvėpimą randa komiksų, mangos bei plakatų vaizdiniuose. Rūta Vadlugaitė, Eglė Gineitytė ir Felicija Dudoit varijuoja tarp figūratyvumo ir abstrakcijos; Viktoras Paukštelis mezgą dialogą su Europos meno meistrais; Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė ir Diana Remeikytė tradicinę tekstilę įvairiomis technikomis transformuoja į savitus meno kūrinius. Monika Furmana ir Patricija Jurkšaitytė atskleidžia feministines perspektyvas, o Eglė Karpavičiūtė ironiškai žvelgia į tarptautinį didįjį meno verslą. Rodion Petroff rodo Vilniaus miesto santykį su Neries upe; Petras Lincevičius itin detaliai perteiktais gamtos vaizdais kviečia atidžiau įsižiūrėti į gamtą; Algis Sprindžiūnas, maišydamas įvairais neįprastas technikas, sukuria naują atvirutės formatą, o Klaidas Paškevičius pastelinę tapybą jungia su iškreiptais medijų vaizdais.

Vilniaus miestui skirtą parodą Erfurte, su kuriuo partnerystė tęsiama nuo 1972 metų, parėmė Erfurto miestas ir Tiuringijos žemės kanceliariha, Lietuvos ambasada Vokietijoje ir Lietuvos kultūros institutas. Parodą kuravo Anger muziejaus direktorius prof. dr. Kai Uwe Schierzas, koordinavo Contour Art gallery Vilma Mačianskaitė.

Paroda veiks iki 2024 metų sausio 14 d.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist