Rugsėjo ir spalio mėnesiais, Vilniaus mokytojų namų iniciatyva vyko Vilniaus 700 jubiliejui skirtas projektas „Neriam į Vilnių“, kurio metu vyko virtualus eilėraščių konkursas „Eiliuotas Vilnius“, kino dirbtuvės „Vilniaus akis“ bei edukacinis žaidimo „Vilnius – kietas riešutėlis“ turnyras. Šio projekto metu Lietuvos jaunimas iš įvairiausių miestų dedikavo sukurtas eiles Vilniui, iš kurių tokie muzikantai kaip Tautvydas Paulius Augustinas („Baltasis Kiras“), Raminta Naujanytė Bjelle bei Gytis Ambrazevičius sukūrė 7 naujus muzikinius kūrinius, o kino dirbtuvių metu buvo sukurti 6 trumpametražiai filmai taip pat dedikuoti jauno miesto jubiliejui, visi šie kūriniai taps lauktuvėmis, kurios dar prieš Vilniaus jubiliejų pasieks lietuvių bendruomenes užsienyje ir kvies šią gražią šventę minėti kartu! 

„Džiaugiamės, kad tiek eilėraščių konkurse, tiek kino dirbtuvėse bei žaidimo turnyre, pavyko suburti ne tik jaunimą iš Vilniaus, bet ir iš visos Lietuvos! Prie šios idėjos įgyvendinimo prisidėjo jaunimas iš Klaipėdos, Kauno, Palangos, Šiaulių, Varėnos, Anykščių, Marijampolės, Ukmergės, Kretingos, Alytaus, Vilniaus bei kitų miestų. Vieni jų kūrė eiles, kurios vėliau tapo dainomis, kiti dalyvavo kūrybinėse kino dirbtuvėse ir sukūrė filmus, tretieji dalyvavo žaidimo turnyre. Nekantraujam šio projekto rezultatais pasidalinti ir kviesti ne tik Lietuvoje gyvenančius, bet ir užsienyje įsikūrusius lietuvius, švęsti 700 metų jauno Vilniaus gimtadienį kartu, todėl dainos suguls į partitūras, filmus tikimės visi galės pamatyti virtualiai, o edukacinis žaidimas su jo gairėmis taip pat keliaus į skirtingas lietuvių bendruomenes“,- pasakoja projekto organizatorė Lina Užkuraitytė. 

Dar prieš oficialų Vilniaus gimtadienį, kviečiame žiūrėti sukurtus trumpametražius filmus: „Ate, Vilniau“, „Svetingumas“, „Žvilgsniai“, „Vilniečio instrukcija“, „Balandžiai“, „Dovana ateičiai“ bei išgirsti Vilniui dedikuotas dainas: „Artistai“, „Vilniui“, „Daina apie Vilnių“, „Režisierius“, „Miesto muzika“ ir kitas, kurias kaip ir filmus galima rasti Vilniaus mokytojų namų youtube‘o kanale.

Projekto iniciatorius – Vilniaus mokytojų namai, visa projekto informacija: kultura.lt ir čia www.facebook.com/neriamivilniu 

Projektas yra Vilniaus 700 programos dalis. Projektą remia – Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pasaulinės žvaigždės Rita Ora koncertas turi būti nemokamas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist