MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Nuotrauka: Rūta Mardosaitė
Turizmas

Vilnius pirmauja tarp ES sostinių: lankytojams siūlo bene geriausias kainas

Vilniui kuriant savo kaip dinamiško ir turinčio kiekvienam ką pasiūlyti miesto reputaciją, vienas dalykas, kuris beveik nepasikeitė per ilgus metus, yra kainos, kurias čia randa miesto svečiai. Pradedant keleto dienų pažintimi su į UNESCO Pasaulio paveldą įtrauktu Vilniaus senamiesčiu ir baigiant vietinių meno galerijų bei restoranų lankymu, Lietuvos sostinė savo svečiams suteikia galimybę už mažesnę kainą pamatyti ir nuveikti daugiau.

UK Post Office devintasis „Metinis miesto išlaidų barometras“ pritaria šiam teiginiui savo naujausiame sąraše pripažinęs Vilnių antruoju labiausiai prieinamu miestu Europoje. 2017 metų „Miesto išlaidų barometras“ atliko apklausą 36 Europos miestuose ir pagal lyginamąją išlaidų analizę nustatė jų eiliškumą. Vilnius, sąraše einantis po pirmąją vietą užimančio Pafoso (Kipras), lyginant su Baltijos jūros regiono kolegomis ir Vakarų Europos miestais, vertės atžvilgiu lankytojams siūlo gerokai daugiau.

Barometras atspindi išlaidas, susijusias su savaitgalio išvykomis (angl., city break) – trumpomis atostogomis į miestus, kurie yra lengvai pasiekiami iš Didžiosios Britanijos. Maždaug už 160 € (139,48 £), skaičiuojant 12 tipinių miesto aplankymo išlaidų – įskaitant vakarienę dviems su vynu ir gėrimais, dvi nakvynes savaitgalį, ekskursijas, miesto transportą – Vilnius, net ir augant jo ekonomikai, o užsienio įmonėms vis atrandant jį kaip miestą, idealų parduotuvių atidarymui, yra stebėtinai prieinamas turistams.

Pranešime spaudai, kuriame skelbiami „Miesto išlaidų barometro“ reitingai, Andrew Brown iš UK Post Office teigė: „Svarbu, kad atostogaujantys žmonės planuodami apsilankymą mieste atidžiai išnagrinėtų patiekalų, gėrimų ir ekskursijų išlaidas, nes jų dauguma turistų išvengti negali“. Beje, Lietuvos sostinėje svečiai gali rinktis iš daugelio nebrangių variantų ir, pasinaudodami lankytojams palankiomis iniciatyvomis, tokiomis kaip Vilniaus miesto kortelė, sutaupyti užsisakydami pagrindines ekskursijas.

Be išties nedidelių apsilankymo išlaidų, Vilniuje svečiai randa daug kitų vertingų ir unikalių miesto savybių, jį išskiriančių iš kitų Barometre apžvelgiamų miestų. Be europinės įvairių laikotarpių architektūros dermės, žaliųjų miesto erdvių gausos bei ilgo laisvalaikio užsiėmimų sąrašo, Vilniuje yra daugybė maloniai stebinančių dalykų.

Tačiau kalbama ne vien apie staigmenas. Skrydžiai karšto oro balionu virš miesto centro, nuostabus šiuolaikiškas klasikinės regioninės virtuvės pateikimas ir nepaprastai gyvybingas naktinis gyvenimas jau kurį laiką yra svarbūs Vilniaus akcentai. Pridėkite gausius kasmetinius meno bei kultūros festivalius ir gausite miestą, kurio geros kainos yra tik viena iš daugelio priežasčių tam, kad pagaliau surastumėte laiko jį aplankyti.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Kur Vilniuje gimė garsiausi užsienio filmai? Gidas po kino Vilnių

Evaldas Činga

Gimtinę garsinantis Jokūbas Laukaitis kviečia atvykti į Lietuvą ir nemokamai pramogauti užsienio keliautojus

Evaldas Činga

Vilnius pirmą kartą pateko į geriausių Europos skrydžių krypčių penketuką

Donatas Andrijauskas

„Go Vilnius” subūrė muziejų darbuotojus svetingo miesto kūrimui

Evaldas Činga

Vilnius – žemiausios kainos kelionių kryptis Europoje. Kaip reitingai formuoja miesto įvaizdį?

Evaldas Činga

Britai nusprendė, jog Vilnius – pigiausias miestas savaitgalio išvykai (15 pigiausių miestų)

Aidas Pelenis

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika