MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Vilniaus gatvės

Visų sostinės gatvių priežiūra – interaktyviame žemėlapyje

Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Vilniaus planas“ parengė interaktyvų žemėlapį, kuriame galima pasitikrinti, koks priežiūros lygis priskirtas kiekvienai gatvei. Tai patogi priemonė vilniečiams, norintiems sužinoti gatvių valymo žiemą prioritetus, atsakomybes ir naudojamas medžiagas.

Vilniaus miesto savivaldybėjs teritorijoje yra apie 2000 gatvių, tik dalį jų – apie 1600 km – prižiūri Vilniaus miesto savivaldybė. Už kitų gatvių priežiūrą atsakinga Lietuvos automobilių kelių direkcija, gyventojų ir sodininkų bendrijos, nekilnojamojo turto plėtotojai, kiti juridiniai ar fiziniai asmenys.

Už pagrindinių sostinės gatvių priežiūrą žiemos sezono metu atsakinga  savivaldybės valdoma įmonė „Grinda“ naudoja techninę druska, kuri barstymo metu maišoma su iš anksto paruoštu druskos tirpalu. Smėlio ir druskų mišinys dažniau naudojamas gatvėse, kur eismas ne toks intensyvus, arba ten, kur reikia užtikrinti gerą padangų sukibimą, pavyzdžiui, ant tiltų ir viadukų, nuokalnėse, įkalnėse.

Pagrindinės sostinės gatvės suskirstytos į 36 druskomis ir 12 smėlio ir druskų mišiniais barstomus maršrutus. Žemėlapyje jos pažymėtos skirtingomis spalvomis.

Vilniaus miesto savivaldybėje žiemą nuolat prižiūrima apie 660 km gatvių, kuriose vyksta intensyvus tranzitinis ir viešojo transporto eismas. Būtent joms žiemą skiriamas didžiausias dėmesys, operatyviai stengiamasi reaguoti į kelio dangos situaciją ir pokyčius jose, naudojamas prevencinis barstymas. 

Papildomai prižiūrima 110 km aptarnaujančiųjų ir pagalbinių miesto gatvių, o dar apie 500 km mažesnių gatvių valomos pagal Bendrojo pagalbos centro ar gyventojų pranešimus – po intensyvaus snygio, susidarius plikledžiui ir kitiems eismo saugumui pavojingiems reiškiniams.

Apie sudėtingas eismo sąlygas sostinėje prašome informuoti tel. 1355 (visą parą).

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Pavasarį prasidės Kareivių – Verkių ir Kareivių – Žirmūnų gatvių sankryžų rekonstrukcija

Evaldas Činga

Inovatyvios technologijos sostinėje padeda drausminti pažeidėjus

Evaldas Činga

Ar tikrai ant kelių barstoma druska gadina asfalto ir betono dangą?

LRT.lt

Vilniaus pakraščiuose sutvarkyta apie 400 km žvyrkelių

Evaldas Činga

Dėl filmavimo darbų Senamiestyje – laikini eismo ribojimai

Evaldas Činga

Gedimino prospekte bus įrengti dar trys automatiškai pakylantys užtvarai

Donatas Andrijauskas

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika