MiestasVilniaus gatvės

„Vilniaus apšvietimas” nuramina: nauji šviestuvai nepalaiko 5G ryšio

Neseniai rašėme apie apšvietimo tinklo modernizavimą Naujamiestyje. Kadangi daug žmonių ant naujų šviestuvų pastebi rutuliukus ir klausia, ar tai nėra 5G ryšio siųstuvai, Savivaldybės valdoma įmonė „Vilniaus apšvietimas” nori nuraminti visus gyventojus ir tikina, kad tai arba šviestuvų valdikliai, arba foto–jutikliai. Montuojamuose LED šviestuvuose nėra galimybės palaikyti/įjungti/transliuoti ar kitokiu būdu naudoti 5G ryšį.

Tam, kad nekiltų abejonių, įmonė paaiškina ant šviestuvų sumontuotų valdiklių veikimo principą.

„Ant daugelio naujų LED šviestuvų sumontuoti šviestuvų valdikliai, kurie pritemdo šviestuvus pagal nuotoliniu būdu nustatytą grafiką, matuoja šviestuvų elektros parametrus, taip pat atramos polinkio kampą. Informacija perduodama radijo dažnio ryšio pagalba tiesiogiai arba per kaimyninius šviestuvų valdiklius į centrinį valdiklį, esanti nuotolinio valdymo spintoje. Valdymo spintų valdikliai siunčia sukauptą informaciją į serverį, kur ji yra apdorojama ir generuojami gedimai”, – aiškina bendrovė.

 

Darbuotojai šių valdiklių dėka specialioje programoje mato visą informaciją ir gali operatyviai sužinoti apie potencialius gedimus bei sistemos sutrikimus, nustatyti gedimų priežastį, bei skubiai reaguoti į avarines situacijas.

Taip pat ant daugelio šviestuvų esantys ,,burbuliukai” tai – foto-jutikliai. Jie yra montuojami ant maitinimo spintų, pastato stogo arba ant atramos, priklausomai nuo konkrečios situacijos (šviesos triukšmas, vidinė patalpa ir t.t.).

Ant foto-jutiklio krentanti šviesa generuoja tam tikrą dydžio srovę, pagal kurią nustatomas apšviestumo lygis ir gatvės apšvietimas yra įjungiamas arba išjungiamas. Jutikliai yra aktyvūs tam tikrą laiko intervalą – po saulėlydžio ir prieš saulėtekį. Nesuveikus foto-jutikliui iki nustatyto laiko intervalo pabaigos – apšvietimas išsijungs arba įsijungs pagal astronominį laikrodį.

 

Gyventojai gali neabejoti – jokie 5G ryšio siųstuvai ant naujų šviestuvų įrengti nebus, o šviestuvų modernizavimas ir išmaniųjų tinklų naudojimas gatvių apšvietime leidžia didinti apšvietimo tinklo eksploatacijos efektyvumą ir kokybę, mažinti elektros energijos sąnaudas aplinkos taršą bei gerinti eismo bei gyventojų saugumą.

Iki šiol gatvių apšvietimui naudojamus natrio šviestuvus pakeitė beveik 23 tūkst. modernių LED šviestuvų, pakeista 85 km. elektros kabelio (100%) bei atnaujinta beveik 2700 vnt. atramų ir 276 vnt. maitinimo punktų.

Planuojama, kad iki 2021 m. pabaigos sostinę apšvies 40 668 modernių LED šviestuvų.

 
MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
20 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Eglė
Eglė
10 mėnesius

Ką rašote tai tie šviestuvai dar prastesni (elektromagnetinė tarša, bereikalingas valdymas iš išorės) ir trumparegiškesni net nei būtų su 5g.

vata
vata
10 mėnesius

na va, ieškosim, iš kur covid sklinda, kitose vietose:D

Modernizuotojai
Modernizuotojai
10 mėnesius

O modernizavo, kad siknoje dabar sviesiau, nei gatveje

baubas
baubas
10 mėnesius
Atsakinėti į  Modernizuotojai

pas tave siknoje 5g?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button