MiestasViešasis transportas

Nuspręsta: metro Vilniuje nebus

Vyriausybė trečiadienį posėdyje pritarė Susisiekimo ministerijos parengtai išvadai, kuria siūloma nepritarti Seimo nutarimo projektui Vilniaus metropoliteno projektą pripažinti ypatingos valstybinės svarbos projektu.

2016–2020 metų kadencijos parlamentarų parengtame Seimo nutarimo projekte siūloma pripažinti Vilniaus metropoliteno projektą ypatingos valstybinės svarbos projektu ir pasiūlyti Vyriausybei pradėti Vilniaus metropoliteno projekto įgyvendinimo organizavimą.

Metropoliteno įgyvendinimo įstatyme nustatyta, kad, savivaldybės institucijoms priėmus sprendimą dėl metropoliteno poreikio, savivaldybės institucijos įstatymų nustatyta tvarka gali inicijuoti metropoliteno projekto pripažinimą ypatingos valstybinės svarbos arba valstybei svarbiu ekonominiu projektu.

 

Susisiekimo ministerijos parengtoje išvadoje rašoma, kad siūlomą sprendimą dėl Vilniaus metropoliteno projekto pripažinimo ypatingos valstybinės svarbos projektu Seimas galėtų priimti tik tuo atveju, jeigu Vilniaus miesto savivaldybės institucijos, priėmusios sprendimą dėl Vilniaus metropoliteno poreikio, inicijuotų Vilniaus metropoliteno projekto pripažinimą ypatingos valstybinės svarbos projektu

Pasak ministerijos, pasiūlymas Vyriausybei pradėti Vilniaus metropoliteno projekto įgyvendinimo organizavimą prieštarauja Metropoliteno įstatyme nustatytai metropoliteno projekto įgyvendinimo organizavimo tvarkai, pažeidžia Konstitucijoje įtvirtintą vietos savivaldos savarankiškumo atliekant įstatymuose nustatytas funkcijas principą.

Vilniaus miesto savivaldybės taryba nėra priėmusi sprendimo dėl metropoliteno projekto įgyvendinimo.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
88 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
37 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Zttt
Zttt
6 mėnesius

Geriau Skyrail

Paskutinį kartą redaguota 6 mėnesius (Zttt)
Tomcius
Tomcius
6 mėnesius

Manau tai yra klaida nestatyti metro

Juozasan
Juozasan
6 mėnesius

O gaila. Gyvenu toliau nuo miesto centro ir mielai pasinaudočiau visuomeniniu transportu, jei tokia galimybė atsirastų. Manau, metro su parkavimo aikštelėmis šalia stotelių būtų optimalus sprendimas. Dabar liūdna žiūrėti kaip tuntai mašinų braunasi ir stumdosi po miesto centrą.

Aldona
Aldona
6 mėnesius

Valioo! Nesamonė labai gerai, kad nebus
koks garsas! Daugiau autobusu reiktu

Yey
Yey
6 mėnesius

Super, kaip tik reikėjo apsispręsti ar pirkti antrą mašiną. Šiaip dzin tas metro, aišku kad nereikalingas, bet kažkodėl manoma kad dabartinio VT užtenka.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button