Švietimas

Ugdymo įstaigos galės spręsti, kada dėl COVID-19 plitimo skelbti karantiną

Priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo įstaigos dėl koronaviruso plitimo galės skelbti karantiną, t. y.  infekcijų plitimą ribojantį režimą (IPRR), kaip ir iki šiol buvo galima daryti esant dideliam gripo atvejų skaičiui.

Švietimo įstaigoje paskelbus karantiną tėvai, įtėviai, budintys globotojai ar seneliai gali gauti nedarbingumo pažymėjimą vaiko iki 8 metų amžiaus priežiūrai. Karantinas gali būti skelbiamas ne trumpesniam kaip septynių dienų ir ne ilgesniam kaip 14 dienų laikotarpiui. 

Iki šiol, esant paskelbtai gripo epidemijai savivaldybėje, infekcijų plitimą ribojantis režimas ugdymo įstaigose ar ugdymo įstaigų dalyje buvo skelbiamas pasiekus tam tikrą sergamumo gripu ir peršalimo ligomis lygį. Naujoje tvarkoje kriterijai nustatyti vertinant tiek COVID-19 ligos, tiek gripo ir peršalimo ligų situaciją.

 

Kai pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), jei situacija ugdymo įstaigoje atitiks nustatytus kriterijus, IPRR galės skelbti ugdymo įstaigos vadovas. Galimybė skelbti karantiną išliks ir kitais atvejais, jei ugdymo įstaigos prašymu tam pritars Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Karantiną ugdymo įstaigos arba srauto lygmeniu bus galima skelbti, jei daugiau kaip 20 proc. mokinių ugdymo įstaigoje arba atskirame sraute būtų nustatomas teigiamas greitojo antigeno testo dėl COVID-19 ligos rezultatas, arba patvirtinama COVID-19 liga, arba pasireiškė karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir t. t.

Taip pat karantinas galėtų būti skelbiamas, kai tokie atvejai būtų nustatomi ne mažiau kaip dviejuose trečdaliuose klasių ar grupių ugdymo įstaigoje arba atskirame sraute.

 

Klasės ar grupės lygmeniu karantiną bus galima skelbti, kai koronaviruso infekcija patvirtinama 5 ir daugiau mokinių ar bent trečdaliui klasės ar grupės mokinių nustatomas teigiamas savikontrolės greitojo antigeno testo dėl COVID-19 ligos rezultatas.

Autorė Milena Andrukaitytė

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button