Švietimas

Teismas: Vilniaus universitetas galėjo naudoti veido atpažinimo funkciją per atsiskaitymus

Teismas panaikino Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos (VDAI) nurodymą nedelsiant nutraukti Vilniaus universiteto (VU) studentų biometrinių duomenų tvarkymą, jis buvo įvestas siekiant užtikrinti nuotolinių atsiskaitymų sąžiningumą ekstremaliosios situacijos dėl COVID-19 metu.

Su skundu į Vilniaus apygardos administracinį teismą kreipėsi VU, penktadienį pranešė teismas.

VDAI tokį sprendimą priėmė 2021-ųjų birželio 8 dieną, gavusi anoniminį skundą ir atlikusi tyrimą dėl galimo Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) pažeidimo.

 

Vilniaus universiteto rektoriaus 2020-ųjų birželio 23 dienos įsakymu buvo nustatyta studentų nuotolinių atsiskaitymų tvarka bei priemonės, susijusios su asmens duomenų tvarkymu, siekiant užtikrinti atsiskaitančių asmenų sąžiningą elgesį.

Šiame dokumente nustatyta, kad valstybės lygio ekstremaliosios situacijos dėl COVID-19 laikotarpiu bus tvarkomi šie asmens duomenys: stebėjimo nuotraukos, veido biometriniai duomenys, egzamino garso įrašas (kai garso lygis viršija nustatytą ribą). Studentas, nesutinkantis su tokiu duomenų tvarkymu, gali kreiptis į akademinio padalinio vadovą su prašymu nukelti atsiskaitymą.

Vilniaus universiteto tvirtinimu, vykdant nuotolinius atsiskaitymus, užtikrinti akademinės etikos reikalavimus ir sąžiningą studentų konkurenciją be nuotolinių sąžiningumo stebėjimo priemonių būtų praktiškai neįmanoma, todėl, suderinus su studentų organizacijomis nestabdyti aukštojo mokslo proceso, buvo priimtas sprendimas įdiegti ir naudoti nuotolinio atsiskaitymo sąžiningumo užtikrinimo priemonę – veido atpažinimo funkciją.

 

Su tuo nesutinkantiems studentams buvo sudaryta galimybė kreiptis į akademinio padalinio vadovą su prašymu nukelti atsiskaitymą.

Teismas, išnagrinėjęs šią administracinę bylą, konstatavo, kad VU pasirinkimą atsiskaitymus organizuoti taikant veido atpažinimo funkciją lėmė ne įstaigos siekis patogumo ar ekonomiškumo, o būtinybė dėl šalyje kilusios pandemijos.

Teismo nuomone, VDAI sprendimas nedelsiant nutraukti studentų biometrinių duomenų tvarkymą negali būti pripažįstamas pagrįstu ir teisėtu, todėl yra naikinamas, o VU skundas patenkinamas.

 

Šis sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
14 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Aldona
Aldona
3 dienas (-ų)

Universitetas neturi keisti mokslo krypties ir struktūros. Jėzuitų universitete fundamentalūs dalykai. Religija turi būti perkelta į Dvasinės akademijos rūmus ir normaliai dirbti su Dievui pasišventusiu jaunimu. Iš viso universitete buvo 11 fakultetų. Labai atsilikęs JAV mokslas, primityvus, nenaudingas, netobulas. Amerikiečiai turi adaptuotis Lietuvoje, nesukelti painiavos, nesunaikinti būtinų gyvenime mokslo dalykų.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button