MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Švietimas

Studijas Vilniaus universitete pradės daugiau pirmakursių negu pernai

Vilniaus universitete (VU) šiemet studijas pradės 5,3 proc. daugiau pirmakursių negu praėjusiais metais. Į pirmosios pakopos ir vientisąsias studijas priimta 4000 studentų, į antrosios pakopos – 1424 (2017 m. atitinkamai 3714 ir 1435).

VU išlieka vienvaldžiu lyderiu ir pagal priimtų šimtukininkų skaičių. Šiemet tokių VU priėmė 818. Tai yra daugiau nei pusė – 51,3 proc. visų į universitetus priimtų šimtukininkų. Pernai į VU buvo priimti 723 abiturientai, bent vieną iš valstybinių brandos egzaminų išlaikę aukščiausiu įvertinimu.

Populiariausių studijų programų dešimtuke buvo penkios VU siūlomos programos – medicinos (538 stojantieji), teisės (288), programų sistemų (270), psichologijos (267) ir politikos mokslų (238).

VU rektorius prof. Artūras Žukauskas sveikino įstojusius ir teigė, kad augantis stojančiųjų susidomėjimas universitetu įkvepia tęsti jo konkurencingumo stiprinimą Europoje.

„Augantis gerai pasirengusių, motyvuotų stojančiųjų, jų artimųjų ir visuomenės pasitikėjimas mus džiugina ir įkvepia. Pamatinis mūsų įsipareigojimas studentams visuomet bus aukščiausio lygio mokslu grįstos studijos, kurioms nuolat teikiame išskirtinį dėmesį įgyvendindami savo siekį būti vienoje gretoje su pirmaujančiais Europos universitetais. Mūsų studentai ne kartą įrodė, kad gali būti geriausi pasaulyje, tokiems tapti linkiu ir naujiesiems bendruomenės nariams“, – sakė VU rektorius prof. A. Žukauskas.

Šiemet tiek į valstybės finansuojamas, tiek į valstybės nefinansuojamas studijų vietas daugiau stojančiųjų buvo pakviesta jau po pirmojo stojimų etapo. Po jo kvietimus gavo 7 proc. daugiau stojančiųjų nei 2017 m. Iš viso pirmajame etape VU studijuoti pirmuoju prioritetu pageidavo 5336 asmenys (2017 m. – 5290).

Vilniaus universitetas – pirmaujantis ir didžiausias Lietuvos universitetas, vienintelis šalyje patenkantis tarp 500 geriausių pasaulio aukštųjų mokyklų „QS World University Rankings 2018“ reitinge. Kasmet VU studijuoja apie 20 tūkst. studentų.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

VGTU renka studentus Inovacijų ir technologijų komunikacijos studijoms

Evaldas Činga

Į sostinės mokyklas jau užsiregistravo 8 000 moksleivių

Evaldas Činga

Privačios mokyklos kelia įkainius

BNS

Vilniaus miesto mokyklos kviečiamos steigti FabLab dirbtuves

Evaldas Činga

Pusė Vilniaus dvyliktokų naudojasi korepetitorių paslaugomis

Evaldas Činga

R. Šimašiaus komanda naują kadenciją svarsto perimti vadovavimą Vilniaus švietimui

BNS

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika