Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad programavimas vaikams turėtų būti pernelyg sunkus, vis dėlto praktika rodo, kad vaikams mokytis programuoti ne tik nėra sudėtinga, tačiau taip pat ir labai patinka. Vaikai yra labai kūrybingi ir kupini naujų idėjų. Jie taip pat yra ir labai žingeidūs bei užsispyrę, todėl visa tai jiems veiksmingai gelbėja mokantis programavimo. Taigi, jei jūs savęs klausiate, ar jums tiktų programavimo būrelis ir ar jūs pajėgtumėte programuoti, atsakymas yra vienareikšmiškas – tikrai taip!

Ką iš tikrųjų reiškia „programavimas vaikams“?

Į mokymąsi programuoti šiandien vertėtų žvelgti gerokai plačiau. Kaip jau buvo minėta, nors gali būti sunkoka įsivaizduoti, kaip vaikas išmoksta puikiai programuoti ir kurti net labai sudėtingas kompiuterines programas, vis dėlto, tai yra pasiekiama realybė.

Dėl daugybės šiandien prieinamų programavimo mokymuisi skirtų vasaros stovyklų, nuotolinių mokymosi klasių, internetinių tinklalapių, išmaniųjų programėlių ir kompiuterizuotų žaislų programavimas gali tapti labai įdomiu ir lengvai perprantamu procesu. Todėl į mokymąsi programuoti šiandien galima žvelgti kaip į mokymąsi kalbėti ir rašyti nauja kalba.

Kaip vaikui pradėti programuoti?

Vienareikšmiško atsakymo nėra, kadangi kiekvienas vaikas tai gali pradėti skirtingu būdu ir pasirinkti jam tinkamiausią kelią. Tačiau šiandien vis labiau populiarėja programavimo būreliai vaikams, kuriuose vaikai tikslingai ir sistemingai yra mokomi programuoti, palaipsniui įsisavinant vis daugiau programavimui svarbios informacijos ir žinių.

Nereikėtų įsivaizduoti, kad vaikas vos tik pradėjęs mokytis programuoti akimirksniu turėtų daryti didžiulę pažangą. Visą šį kelią reikėtų eiti nedideliais, tačiau užtikrintais žingsneliais, o tai bene geriausiai padeda pasiekti vaikams pritaikyti programavimo būreliai.

Kodėl vaikai turėtų mokytis programuoti?

Statistika rodo, kad bėgant metams vis didesnę rinkos dalį ima užimti darbai, susiję su programavimu. Todėl programuotojų paklausa auga su kiekvienais metais – ir ji ateityje neturėtų mažėti. Tiesą sakant, manoma, jog netolimoje ateityje programavimas bus savaime suprantamas dalykas ir programuoti mokės bene kiekvienas žmogus, o tie, kurie to daryti nemokės, susidurs su mažesnėmis karjeros perspektyvomis. Tai reiškia, kad nuo mažens pradėjus mokytis programuoti ateityje gali atsiverti didesnės galimybės.

Mokantis programuoti vaikai taip pat skatina savo kūrybiškumą, lavina loginį mąstymą, didina pasitenkinimą (pasiekiant užsibrėžtus tikslus), mokosi spręsti iškylančias problemas, stiprina pasitikėjimą savo jėgomis, mokosi geriau susikaupti ir bendradarbiauti, komunikuoti bei sistemingai siekti savo užsibrėžtų tikslų. Programavimas taip pat padeda vaikams lengviau įsisavinti naujas žinias, paprasčiau suprasti naują jiems pateikiamą informaciją ir gerina matematinius sugebėjimus. Visa tai sukuria didesnį pranašumą ir nutiesia sėkmingesnį kelią į ateitį.

O kadangi tai nėra vieninteliai mokėjimo programuoti privalumai, nesunku suprasti, kodėl programavimo būreliai šiomis dienomis sulaukia tokio didelio populiarumo.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, jog nemokamas parkavimas prekybos centruose būtų tik juose apsiperkantiems?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.