Vilniaus miesto taryba pritarė Sofijos Kovalevskajos gimnazijos pavadinimo keitimui. Nuo šiol ji vadinsis Vilniaus „Sostinės“ gimnazija. Pavadinimą išrinko pati mokyklos bendruomenės. 

Iki Tarybos pavadinimą svarstė ir jam pritarė Vilniaus miesto Istorinės atminties komisija.  

„Mokyklos bendruomenė ilgai rinkosi iš pavadinimų ir pateikė komisijai vieną variantą. Jei būtume nepritarę pavadinimui, procesas galėjo užsitęsti ir mokykla liktų su esamu pavadinimu, todėl gerbiame pačios bendruomenės pasirinkimą“, – kalbėjo Istorinės atminties komisijos pirmininkė Kamilė Šeraitė-Gogelienė. 

Mokyklos bendruomenė taip pat svarstė Santaikos gimnazijos pavadinimą, bet jam nepritarė gimnazijos mokinių taryba. 

Anot mokyklos direktorės Astos Marinaitės, keisti mokyklos pavadinimą nuspręsta dėl kelių priežasčių. Viena praktinė – Vilniuje yra dvi Sofijos Kovalevskos vardu pavadintos mokyklos – Sofijos Kovalevskajos gimnazija ir Sofijos Kovalevskajos progimnazija, todėl jos dažnai painiojamos.

Carinėje Rusijoje gimusi Sofija Kovalevska daugiausiai pasiekė matematikos srityje, buvo viena iš pirmųjų pasaulyje moterų tapusių matematikos profesore. „Šios garsios matematikės vardas mokyklai buvo suteiktas siekiant įtvirtinti stipresnį matematikos ir kitų realiųjų mokslų ugdymą. Tačiau matome, kad ši kryptis nebeatitinka dabartinės gimnazijos realybės. Ugdymo turinį siejame su ne tik su akademiniu mokymusi, bet ir su mokymusi per patirtis, aplinką, gimtojo miesto pažinimą. Vilnius mums – kaip atvira mokykla, todėl ir sostinės pavadinimas mums atrodė labai artimas“, – teigė A. Marinaitė. 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

27 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist