Vilniaus r. Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos laukia džiuginančios permainos – gimnazija taps kur kas didesne ir jaukesne. Visi gimnazijai priklausantys pastatai bus sujungti su pagrindiniu pastatu antžeminėmis galerijomis, o šiuo metu startavo naujo priestato statyba, kuriame įsikurs renginių, muzikos ir meno salės.

Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazija gražėjo palaipsniui. 2017 m. buvo įrengtas sporto aikštynas, 2019 m. atlikta pagrindinio gimnazijos pastato renovacija, taip pat renovuoti kiti gimnazijai priklausantys pastatai. Senasis mokyklos pastatas jau modernizuotas ir sujungtas su pagrindiniu gimnazijos pastatu antžeminėmis galerijomis. Šiuo metu vykdomas valgyklos sujungimas su kitais gimnazijos pastatais. Šiuo metu taip pat statomas naujas muzikos mokyklos pastatas.  

Renginių salė talpinsianti 395 žiūrovus ir naujos muzikos bei meno patalpos

Šiuo metu vykdomi naujo priestato statybos darbai, kuriame bus įrengta renginių salė su pagalbinėmis, aptarnavimo bei lankytojams pritaikytomis patalpomis, taip pat meno ir muzikos patalpos bei persirengimo kambariai. Šis pastatas, kaip ir kiti, taip pat bus sujungtas su pagrindiniu gimnazijos pastatu ir visas pastatų kompleksas bus pasiekiamas iš vidaus. Visos patalpų grupės dėl skirtingos funkcinės paskirties, turės atskirus įėjimus/išėjimus ir bus fiziškai atskiros.

Gimnazijos bendruomenė džiaugiasi, kad pagaliau turės naują aktų salę, talpinsiančią net 395 žiūrovus. Šiuo metu gimnazija neturi patrauklios ir funkciškai pritaikytos salės mokyklos bendruomenės renginiams, koncertams ir šventėms. Didesnių renginių metu tenka ieškoti kitų patalpų, ne mokyklos teritorijoje.

Naujame pastate taip pat bus įrengtos patalpos meno ir muzikos mokyklai. Pirmame aukšte numatomas mokytojų kambarys, antrame – mokyklos administracijos patalpos (direktoriaus ir sekretorės kabinetai, archyvas), choro studija, dailės studija, trys fortepijono klasės bei sanitariniai mazgai. Trečiame aukšte numatoma solfedžio klasė, sanitariniai mazgai, dvi pučiamųjų klasės, dvi smuiko klasės ir dvi akordeono klasės.

Nauja ir šiuolaikiška renginių sale galės naudotis tiek Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazija, tiek Nemenčinės muzikos mokykla.

Naujame pastate taip pat bus įrengta daugiau persirengimo kambarių. Gimnazija turi sporto aikštyną, tačiau esamų mokinių persirengimo kambarių nepakanka. Todėl naujame statomame pastate numatyta įrengti daugiau persirengimo kambarių mokiniams bei mokytojams, iš kurių bus galima lengvai ir patogiai patekti į aikštyną.

Naujas pastatas bus pritaikytas asmenims su negalia. Pastate numatomi du liftai, pritaikyti žmonėms su negalia ir leidžiantys lengvai pasiekti patalpas antrame ir trečiame aukšte. Taip pat projektuojami platūs koridoriai ir galerijos. Pastate planuojami keturi sanitariniai mazgai pritaikyti žmonėms su negalia. Lauke suformuojami atitinkami dangos nuolydžiai leidžiantys žmonėms su vežimėliais nesunkiai patekti į pastatą.

Daugiau poilsio vietų

Naujas 3-jų aukštų pastatas su stiklo virtinomis projektuojamas gimnazijos sklypo vidinėje dalyje. Naujas pastatas ir esamas centrinis gimnazijos korpusas suformuos pusiau uždarą, jaukią vidinę erdvę tarp pastatų, kuri bus pritaikyta poilsiui ir įvairiems renginiams lauke. Pastate taip pat numatomas atviras vidinis kiemas, kuris bus ant valgyklos stogo. Čia bus įrengta terasa, galės bus vykdomos botaninkystės, augalininkystės ir kitos pamokos.

Gimnazijos teritorijoje taip pat suprojektuojamos 41 automobilių parkavimo vieta.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

5 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist