Švietimas

Mokinių priėmimas Vilniaus mieste juda link finišo tiesiosios

Jau 5 metus Vilniaus mokiniai į mokyklas priimami pateikus prašymus per elektroninę sistemą https://svietimas.vilnius.lt/ . Prašymai elektroniniu būdu teikiami, kai vaikas keičia mokyklą, pereina iš progimnazijos į gimnaziją, yra atvykęs gyventi į sostinę iš kito miesto ar pradeda lankyti mokyklą nuo naujųjų mokslo metų.

Šiuo metu lietuvių, rusų ir lenkų mokyklose viso yra 1600 laisvų vietų, o kol kas nepatekusių į 1-ąją, 5-ąją ir 9-ąją klases norimose mokyklose – 435, tačiau Vilniaus miesto savivaldybė užtikrina, kad visi šie mokiniai gaus vietas ugdymo įstaigose.

Šiemet mokytis arba tęsti mokslą Vilniaus mokyklose prašymus pateikė 13 tūkst. vaikų tėvų, kurių didžioji dalis jau gavo kvietimus į norimas mokyklas. Likusieji, kurie iš norimos mokyklos vis dėlto nesulaukė kvietimo, bus tikrai pakviesti mokytis Vilniuje tolesniuose priėmimo etapuose.

 

Šiais metais galima pasidžiaugti, kad iš pateiktų 6 tūkst. prašymų mokytis pirmoje klasėje jau 5,8 tūkst. mažųjų vilniečių yra gavę kvietimus iš norimų ugdymo įstaigų. Atitinkamai iš 1,8 tūkst. būsimų penktokų, išreiškusių norą tęsti mokslą Vilniaus miesto mokyklose, 1,5 tūkst. taip pat jau gali sudaryti elektronines sutartis su naujomis mokyklomis. Patenkinti beveik visi prašymai, pateikti būsimų devintokų tėvų, ir tik 39 vilniečiai yra kviečiami dalyvauti kitame priėmimo etape, kad rastų labiausiai tinkančią ugdymo įstaigą.

Kiekvienas, pateikęs prašymą elektroninėje sistemoje, turi galimybę pasirinkti ir pretenduoti į tris Vilniaus miesto savivaldybės kuruojamas mokyklas. Šiuo metu jau yra pasibaigęs pagrindinis priėmimo etapas, o kituose priėmimo etapuose gali dalyvauti tik mokiniai, kurie nebuvo gavę nė vieno kvietimo pirmame etape, arba tie mokiniai, kuriems prašymas elektroninėje sistemoje nebuvo užregistruotas.

Mokinių tėvai, kurie negavo savo vaikams vietų arba iki šiol neturėjo galimybių pateikti prašymą elektroninėje sistemoje, galės tai padaryti š. m. birželio 26-28 d. Mokyklas bus galima rinktis iš viso Vilniaus miesto ugdymo įstaigų, kurios dar turės likusių laisvų vietų. Prašymai patogiai ir greitai teikiami internetu https://svietimas.vilnius.lt/ .

 

Primename, kad Vilniaus miesto savivaldybė administruoja elektroninę prašymų teikimo sistemą, centralizuotai surenka prašymus, pateiktus elektroniniu būdu, ir perduoda juos ugdymo įstaigoms, kurios toliau savarankiškai vykdo atranką vadovaudamosi Vilniaus miesto tarybos patvirtintu Mokinių priėmimo tvarkos aprašu.

Pirmiausia priėmimo metu Vilniaus mieste siekiama užtikrinti mokymosi prieinamumą pagal bendrojo ugdymo programas asmenims, gyvenantiems savivaldybės mokykloms priskirtose mokyklų aptarnavimo teritorijose. Esant laisvų vietų į savivaldybės mokyklas gali būti priimami moksleiviai, gyvenantys kitose savivaldybės mokyklų aptarnavimo teritorijose, po to ir gyvenantys gretimose savivaldybėse.

Pastebime, kad šiemet yra kilusių iššūkių Pašilaičių seniūnijoje, kur deklaruotų vaikų yra žymiai daugiau, nei pajėgia priimti šio rajono mokyklos. Iš visų Vilniaus Gabijos progimnazijos aptarnavimo teritorijoje šiuo metu savo gyvenamąją vietą deklaravusių 187 būsimųjų pirmokų net trečdalis (62) deklaruotos gyvenamosios vietos adresą atnaujino būtent šiais metais, o tai sukelia papildomą iššūkį skirstant mokyklų pajėgumus. Tai kelia daug klausimų, todėl atnaujinant ateinančių metų mokinių priėmimo tvarką bus ieškoma sprendimų.

 

Miestui sparčiai plečiantis, gyventojų skaičius minėtose teritorijose taip pat auga. Savivaldybė imasi veiksmų ir jau pradeda organizuoti parengiamuosius darbus ir įgyvendinti mokyklų tinklo plane numatytus sprendimus: mokyklų Pavilnionių g. bei Tarandėje projektavimo darbus.

Vilniui svarbu užtikrinti vaikų teisę į ugdymą ir galimybę tėvams savo vaikus lydėti į arčiausiai esančią mokyklą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
4 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button