MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Nuotrauka: Sauliaus Žiūros
Švietimas

Fabijoniškėse atidarytas naujas vaikų darželis – erdvė 100 mažųjų vilniečių

Fabijoniškių rajone, duris mažiesiems vilniečiams atveria darželio „Vandenis“ priestatas, kuriame laukiama 100 ikimokyklinio amžiaus vaikų. Dviejų aukštų modulinis darželis jau antras toks Vilniuje per pastaruosius metus. Planuojama, kad dar 5 lopšelių-darželių moduliniai priestatai sostinėje duris atvers tuose rajonuose, kuriuose šiuo metu labiausiai trūksta vietų.

„Kas trečias Lietuvos kūdikis gimsta Vilniuje – sostinė rodo augimo pavyzdį visai Lietuvai. Ši itin maloni tendencija kelia ir iššūkių, kurie prasideda nuo darželių vietų. Įsitikinome, kad Vakarų Europoje ir Skandinavijoje modulinių darželių tradicija puikiai tinka ir sostinėje – jau antras jaukus ir patogus darželis rado vietą Vilniuje. Faktas, kad mažieji vilniečiai tikrai nusipelnė geriausių, inovatyviausių ugdymo patalpų, tvarkingos aplinkos, o tėvai gali būti tikri, kad jų atžalos dienas leis prižiūrimi ir saugūs. Ir, ko gero, svarbiausia tai, kad iš esmės pažiūrėjus į ikimokyklinio ugdymo įstaigų stygių, sostinėje per trumpą laiką mums pavyko pasiekti tikrą proveržį. Ir tikrai neplanuojame sustoti“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Nuotrauka: Sauliaus Žiūros

Šiuo metu sostinėje ikimokyklinio ugdymo įstaigas lanko apie 30000 vaikų. Šis skaičius per pastaruosius penkerius metus išaugo 4500.

Darželio „Vandenis“ modulinį priestatą įrengusios įmonės UAB „Kriautė“ teigimu, galimybė paprastai ir greitai praplėsti darželio patalpas, jas įrengti jaukiai ir taip, kad mažiesiems būtų patogu, nebuvo didelis iššūkis.

Nuotrauka: Sauliaus Žiūros

Modulinės statybos į akis labiausiai krenta dėl darbų greičio – pastatai sumontuojami ir įrengiami itin operatyviai. Nemažiau svarbu ir tai, kad patalpose įrengta infrastruktūra niekuo nesiskiria nuo įprastų darželių. Skandinavijoje tokiu principu jau keletą dešimtmečių įrenginėjami ne tik darželiai ir mokyklos, tačiau ir ligoninės, dienos centrai, daugiabučiai. Toks sprendimas leidžia lanksčiai reaguoti į poreikius, o konkrečiai „Vandenyje“ daug dėmesio skirta ir ekologijai. Patalpų įrengimui naudotos natūralios ekologiškos medžiagos, kurios savo sudėtyje neturi cheminių priedų, yra ilgaamžės.

Naujajame 800 kv. m ploto dviejų aukštų darželyje P. Žadeikos gatvėje veiks 5 grupės, sporto salytė, taip pat įrengtos patalpos persirengimui, daiktų saugojimui, žaidimams, miegui ir valgymui skirtos zonos.

Nuotrauka: Sauliaus Žiūros

Vilniaus miesto savivaldybė nuosekliai didina lopšelių-darželių prieinamumą kelerius pastaruosius metus. Pradėjus nuo elektroninės registracijos sistemos įdiegimo, kompensacijų, pasirinkusiems lankyti privačius darželius, teikimo dabar pereina prie aktyvios infrastruktūros plėtros.

„Į ikimokyklinio ugdymo klausimą sostinėje žiūrime kompleksiškai, puikiai suprasdami, koks svarbus ir jautrus šis klausimas visiems vaikus auginantiems vilniečiams. Sutvarkę elektroninės registracijos sistemą, sumažinome įtampą dėl galimybės gauti vietą darželyje. Pasiūlę kompensacijas – paskatinome rinktis privačias ugdymo įstaigas. O štai dabar įsibėgėja infrastruktūros plėtros etapas, kuris artimiausiu metu padės į darželius laisvai patekti šimtams vaikų“, – sakė mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Nuotrauka: Sauliaus Žiūros

Artimiausiu metu taip pat planuojami įrengti nauji moduliniai priestatai ten, kur šiuo metu labiausiai trūksta vietų: prie lopšelių-darželių „Gabijėlė“ (Gabijos g. 1, Pašilaičiuose), „Atžalėlės“ (Antakalnio g. 74, Antakalnyje), „Gintarėlis“ (Didlaukio g. 35, Baltupiuose), „Strazdelis“ (I. Šimulionio g. 14, Karoliniškėse) ir „Medynėlis“ (A. P. Kavoliuko g. 5, Karoliniškėse).

Nuotrauka: Sauliaus Žiūros
Nuotrauka: Sauliaus Žiūros
Nuotrauka: Sauliaus Žiūros
Nuotrauka: Sauliaus Žiūros

10
PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
4 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
nepiktybinisMRVSLate nightnepiktybinisKaimynas Recent comment authors
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
naujausius seniausius labiausi vertinti
Pranešti apie
Late night
Skaitytojas
Late night

Labai viskas gerai, toks tinka. Noreciau greiciau sulaukt , kad ir mano vaikui pagaliau eile ateitu. O kritikams matomai darzeliu tema siuo metu neaktuali, sprendziant is komentaru.

Kaimynas
Skaitytojas
Kaimynas

kraupu. viskas labai pigiai padaryta, tik, kad del varneles, kad pastatyta..galejo geriau..

MRVS
Skaitytojas
MRVS

1. Dizainas… Kam tos mėlynos vertikalios juostos? Mano nuomone, tos juostos gadina visą fasadą ir švelniai tariant atrodo tragiškai. Daryt tam, kad daryt, ne pats geriausias sprendimas.

2. Sanitarinis kambaris. Kodėl ne plytelės šalia kriauklių ir vonios? Nuolat ant sienų pataikantis vanduo galų gale gali pavirsti pelėsių.
Linoliaumas taip pat ne pats geriausias sprendinis. Tuo labiau teko girdėt, kad kai kuriuos šalys jo atsisako bendro naudojimo patalpose dėl gerų sugeriamųjų savybių.
3. Svarbiausia, vaivorykštė ant sienos yra… Tai viską atperka 😁😁😁👍

nepiktybinis
Skaitytojas
nepiktybinis

mėlynos juostos tikrai nieko blogo ir geriau negu nieko… jei galvoji, kad puikiai išmanai dizainą, tai dar nereiškia, kad taip ir yra… šiaip panašu, kad tamsta tikrai tik sovietmečio patalpas matęs.. yra šimtai šiuolaikiškų variantų be plytelių, kurių siūlės pelija lygiai taip pat ir dar intensyviau:/ tu ten čiupinėjai tą “linolIAUmą” (žodyną vertėtų išmokti naudoti, jei problemų su rašyba) , nieko matyt apie šiuolaikines grindis irgi nesi girdėjęs?? dizaineris…:) iš kokis palėpės tu save ištraukei?? o dabar perfrazuosiu – “rašyti tam, kad rašyti (bet kokį šlamštą), tikrai ne pats geriausias sprendimas”:/

MRVS
Skaitytojas
MRVS

Etatinis komentatorius gaus už darbą šokoladinį medalį 😁😁😁
Jei patinka tokios juostos ir “dizainas”, tai matyt ne iš palėpės išlindote, bet iš gylaus sovietyno, po kurio bet kokia tragedija atrodys moderniai ir šiuolaikiškai.
Apie modernias ir šiuolaikines grindys girdėjau, mačiau ir nusimanau. Todėl ir keista kodėl ne juos? 😁😁😁
Bet nieko, pasipuikuoti, uždėti varnelę ir pateikti gražiais rakursais tiks. Svarbu gi padaryta ir vaivorykštė kaba 😁👍

nepiktybinis
Skaitytojas
nepiktybinis

tai nieko daugiau ir neišgirdau, tik įsitikinau, kad rašinėja “gYlus” beraštis, bandantis apsimesti, kad supranta, ką reiškia žodžiai “dizainas” ir “modernus”.. apie grindis abejočiau ar aplamai ką supranti, nes net teisingai jų pavadinimo nepavyksta parašyti:) o apie “etatinius” tai yra puiki patarlė – “kuo tepa, tuo ir kvepia”… matyt išlindus iš sovietmečio, kur be kyšio ir be manipuliacijos nelabai pavykdavo, sunku suvokti, kad žmonės gali ir savo nuosavą nuomonę turėti ir, kad žmonėms gali patikti nors ir ne fontanais trykštantis, bet judantis į priekį miestas ir tvarkingos, šviesios, atnaujinamos erdvės?:/ visiškai neabejoju, kad pats visiškai neturi kuo pasigirti gyvenime, išskyrus… Skaityti daugiau

Beveik kaip konslageris
Skaitytojas
Beveik kaip konslageris

Pinigų projektui neužteko, tai pasinaudojo tipiniu sovietiniu projektu? Kiemas su žemėm kažkaip net iki Lukiškių kalėjimo nepritraukia, primena koncentracijos stovyklas iš filmų….

Jonas
Skaitytojas
Jonas

O tai kam reikia darzeliui iskirtines architekturos?

MRVS
Skaitytojas
MRVS

Tam, kad vaikas irgi žmogus ir turi norėti ten eiti, bet ne bijoti tos vietos.

nepiktybinis
Skaitytojas
nepiktybinis

kas vėl negerai, ko čia žliumbi dabar vėl? darželio nėra blogai, yra – dar blogiau:/ koks sovietinis projektas, kai rašo apie skandinavišką patirtį? kokių tau lėšų neužteko ir ko ten tiems vaikams trūksta? kas ten turi būti? atskiri apartamentai kiekvienam?? parašyk gal?:/ kur tu žolę matei balandžio pradžioje??? užaugs, neverk, ne tenerifė čia:/ panašu, kad koncentracijos stovykla tavo smegeninėj.. bent jau rašyt sugebėtum be klaidų:/ konSlageris jam…

Panašūs pranešimai

Tiksliuosius mokslus bus galima studijuoti nemokamai

ELTA

Naujame studijų finansavimo plane – daugiau nemokamų vietų „tiksliukams“, rezidentams

BNS

Pavilnyje iškils nauja mokykla

Donatas Andrijauskas

VGTU pradės ruošti kūrybinės astronautikos specialistus

Donatas Andrijauskas

Vilniaus universitetas skirs stipendijas šimtui būsimų studentų iš skurdžių šeimų

BNS

Patvirtinta VU metų veiklos ataskaita: 2018 m. universitete sukurta trečdalis Lietuvos mokslo produkcijos, kilo mokslininkų algos

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika