Sportas

SEB arena mini savo veiklos dešimtmetį

Dešimties metų jubiliejų šį rudenį minintis daugiafunkcis rakečių sporto kompleksas – SEB arena – nuolat sklidinas žmonių: tik pradedančių tenisininkų, profesionalų, veteranų ar kitą rakečių sportą pasirinkusių žaidėjų.

Per šį dešimtmetį SEB arena tapo ne tik teniso – ir kitą rakečių sportą pamėgusių aistruolių – traukos centru. Nors rinktis yra iš ko, rakečių sporto mėgėjus į šį kompleksą labiausiai traukia bendruomeniškumo dvasia.

„Greta to, kad siekėme ir vis dar siekiame kuo daugiau žmonių supažindinti su tenisu, vienas svarbiausių SEB arenos tikslų per šį dešimtmetį buvo suburti ir plėsti apskritai rakečių sporto bendruomenę. Arena nuolat prisideda prie įvairių projektų, pati aktyviai juos plėtoja, galvodama ir apie socialinę atsakomybę“, – tvirtino SEB areną administruojančios įmonės „Teniso pasaulis“ vadovas Ramūnas Grušas.

 

Vien per pastaruosius trejus metus rakečių sportu užsiimančių nuolatinių klientų skaičius SEB arenoje išaugo ketvirtadaliu – iki pustrečio tūkstančio. Kasdien čia vidutiniškai sportuoja tūkstantis žmonių. Nors tenisas populiariausias, komplekse vis dažniau atrandamas ir sparčiai populiarėja tiek skvošas, tiek badmintonas.

Klientai čia ne tik mėgaujasi aktyviu laisvalaikiu, treniruojasi, bet ir turi galimybę išmėginti jėgas įvairiuose turnyruose. Anot R. Grušo, per metus čia vidutiniškai įvyksta apie pusšimtis įvairių turnyrų, kurių didžioji dalis yra teniso. Nors dauguma turnyrų yra skirti mėgėjams, čia kasmet vyksta ir tarptautinės ITF serijos varžybos.

„Vienas prestižiškiausių čia vykstančių renginių yra mūsų organizuojamas pirmos kategorijos ITF senjorų teniso turnyras „Vilnius Cup“, kasmet sulaukiantis apie kelis šimtus dalyvių iš viso pasaulio. SEB arenoje ne kartą buvo rengiamos ir Daviso taurės varžybos. Neatmetame galimybės, kad jos čia bus organizuojamos ir ateityje“, – pridūrė jis.

 

Tuo tarpu šiemet, jubiliejaus proga, nuo spalio iki kitų metų gegužės „Teniso pasaulis“ kartu su partneriais organizuoja tęstinį SEB arenos 10-mečio taurės dvejetų turnyrą, kurio nugalėtojai bus apdovanoti vertingomis dovanomis.

„Per tiek metų sukaupta patirtis rodo, kad būtent turnyrai yra viena kertinių priemonių buriant teniso bendruomenę, populiarinant tenisą. Juk tai ir emocija, ir rezultatų aptarimas neformalioje aplinkoje, ir pažintys, o kartu ir galimybė įvertinti save, savo pažangą bei daugiau darbo įdėti treniruočių metu“, – teigė R. Grušas.

Populiarėjant rakečių sportui, dar 2013 metais įvykdyta komplekso rekonstrukcija – nemenkos investicijos leido erdves išplėsti iki 24,5 tūkstančio kvadratinių metrų. Įrengtos papildomos šešios uždaros ir keturios atviros teniso aikštės.

 

Be aikščių, buvo įrengta 300 kvadratinių metrų sveikatingumo ir fizinio rengimo salė, specialiai pritaikyta rakečių sporto atstovams.

Tuo tarpu šią vasarą, atsižvelgdama į vis didėjantį rakečių sporto aistruolių skaičių, SEB arena ženkliai išplėtė ir automobilių stovėjimo aikštelę. Vietų skaičius čia padvigubėjo ir šiuo metu siekia 321 vietą. Papildomai įrengtos elektromobilių įkrovimo aikštelės, specialios vietos statyti motociklams, autobusams, be to, trečdaliu padidintas ir parkavimo vietų skaičius neįgaliesiems.

Anot R. Grušo, SEB arenoje nuo pat jos įkūrimo buvo siekiama sudaryti kiek įmanoma geresnes sąlygas sportuoti ir treniruotis geriausiems ir perspektyviausiems šalies tenisininkams, todėl Lietuvos teniso rinktinės nariai čia nuo pat veiklos pradžios gali tą daryti nemokamai, o perspektyviausiems šalies sportininkams siekti aukštumų padedama sudarant jiems palankias finansines sąlygas.

 

Be to, prieš metus „Teniso pasaulis“ pradėjo vykdyti finansinės paramos projektą „Teniso talentai“. Jo tikslas – remti perspektyviausius šalies tenisininkus. Praeitais metais jiems buvo paskirstyta 230 tūkst. eurų, tuo tarpu šiemet paramos fondą sudaro 235 tūkstančiai eurų.

„Lietuvoje tai bene vienintelis toks privataus sektoriaus įkurtas fondas, kur viskas aiškiai sudėliota ir pasakyta, kokius kriterijus reikia atitikti tam, kad gautum finansinę paramą. Be to, tokios iniciatyvos jaunimą skatina dar sunkiau dirbti treniruočių metu, nes jis žino, kad pasiekus tam tikrą lygį bus į ką kreiptis pagalbos“, – aiškino R. Grušas.

Arenoje sudarytos sąlygos nemokamai treniruotis bei rengti turnyrus ir neįgaliesiems. Čia rengiami tarptautiniai ITF „Futures“ serijos „Lithuanian Open“ ir „Vilnius Open“ neįgaliųjų teniso turnyrai. Juose kasmet dalyvauja apie 30 sportininkų iš 10-14 šalių.

 

SEB arena – vienas didžiausių uždarų teniso aikštynų Europoje. Čia įrengta 14 uždarų kietos dangos aikščių ir 6 uždaros aikštės su kilimine danga. Taip pat – 4 atviros kietos dangos ir 4 atviros dirbtinės žolės aikštės.

Daugiafunkciame komplekse taip pat įrengtos 4 skvošo ir 4 badmintono aikštės. Arenoje veikia viešbutis, restoranas, yra įsikūrusios sporto prekių parduotuvės, sveikatingumo ir grožio paslaugas teikiančios įmonės.

„Per šį dešimtmetį reikalavimų sau kartelę vis kėlėme ir žadame jos nenuleisti. Stengsimės ir toliau būti pavyzdys Lietuvoje teniso ir apskritai rakečių sporto sektoriuje, siūlydami kokybiškiausias paslaugas. Greta to, toliau sieksime populiarinti tenisą, diegti naujausias sporto inovacijas, tobulinti ir kurti produktus, kad kuo daugiau žmonių užsikrėstų rakečių sporto virusu;, – tvirtino R. Grušas.

Dominykas Genevičius

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button