Tautos ir teisingumo sąjungos pirmininkas Petras Gražulis pašalintas iš kovo mėnesį vyksiančių savivaldybių tarybų rinkimų. Tokį sprendimą antradienį priėmė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK). Pretendentas į sostinės tarybą nesumokėjo rinkimų užstato. Dėl šios priežasties P. Gražulis nebegalės pretenduoti į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą.

„Dėl rinkimų užstato, noriu pasakyti, kad (…) Petras Gražulis – jis keliamas ir į merus Vilniaus mieste, ir į tarybą. Kaip ir minėjau, kandidatai, kurie keliami į tarybos narius ir eina nesuderinamas pareigas, turėjo sumokėti dvigubą užstatą – 1598 eurai du kartus. Petro Gražulio sumokėto tokio užstato neturime“, – antradienį vykusio komisijos posėdžio metu sakė VRK atstovė Reda Daniškevičiūtė.

Visgi, VRK dar spręs ir dėl kandidatų, kurie nepateikė komisijai savo biografijų – tarp tokių politikų yra ir P. Gražulis. Jeigu VRK nuspręs šalinti tokius pretendentus, P. Gražulis praras galimybes siekti ir sostinės mero posto.

Politikas tikino pateikęs pareiškinius dokumentus tvarkingai

Dar prieš prasidedant posėdžiui P. Gražulis įsiveržė į VRK posėdžių salę ir piktinosi dėl to, jog komisija svarstys jo pašalinimą iš rinkimų. Politikas VRK kaltino neskaidrumu, vadino „putinistine institucija“.

Žurnalistams jis tikino sumokėjęs rinkimų užstatą. Tačiau paklaustas, ar pateikė VRK savo biografiją, parlamentaras sunkiai tramdė emocijas.

„Ar jūs nežinot mano biografijos? Mano pateikta. Jūs žinot, kada guluosi, kada keliuosi, su kuo gulu, su kuo keliu. Ko apie mane žmonės nežino?“, – piktinosi jis.

„Mano viskas pateikta“, – pabrėžė P. Gražulis.

Posėdžio metu P. Gražulis pateikė savo poziciją ir tvirtino visuose rinkimuose, kuriuose tik dalyvavo, tvarkingai pateikęs visus pareiškinius dokumentus ir nesusidūręs su tokiomis problemomis kaip šįkart.

„Kas atsitiko? Ar aš kaltas? Kvailas pasidariau? Ar tapo sistema diktatūrinė, putiniška?“, – klausė jis.

ELTA primena, kad VRK jau nusprendė išbraukti P. Gražulio vadovaujamos Tautos ir teisingumo sąjungos kandidatų sąrašus iš rinkimų Tauragės, Akmenės ir Jonavos rajonuose. Pastarosiose dvejose savivaldybėse partija neturėjo reikiamo kandidatų skaičiaus, o Tauragėje P. Gražulio lyderiaujama politinė jėga VRK pateikė pareiškinius dokumentus pasibaigus terminui.

Daliai šios politinės jėgos kandidatų gresia šalinimas iš savivaldos rinkimų ir dėl klaidingai užpildytų dokumentų – dešimtys partijos politikų vietoje savo nuotraukų VRK pateikė ramunių, kaktusų, vyno taurių, gamtos peizažų nuotraukas. Pats P. Gražulis tokių pažeidimų nesureikšmino ir pavadino menkniekiu.

VRK politinių organizacijų pareiškinius dokumentus turi patikrinti iki vasario 2 d.

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai vyks šių metų kovo 5 d.

Augustė Lyberytė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

12 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate, jog buvo atsisakyta įgyvendinti grandiozinį Baltojo tilto rekonstrukcijos projektą?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.