Vilniuje antrajame ture dėl mero posto po savaitės varžysis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąjungos (TS-LKD) atstovas Valdas Benkunskas ir „Laisvės ir teisingumo“ kandidatas Artūras Zuokas.

Prieš antrąjį rinkimų turą, portalas MadeinVilnius.lt kreipėsi į abu kandidatus ir uždavė keturis klausimus apie pokyčius Vilniuje, kuriuos kandidatai planuoja įgyvendinti, jeigu taps miesto merais.

Paskutinis klausimas prieš rinkimus, kurį uždavėme kandidatams: koks bus Vilnius 2027 metais? Davėme galimybę kandidatams pristatyti ateities Vilniaus viziją, atsižvelgiant į jų rinkiminius pažadus.

Jūsų Vilniaus 2027 metais vizija?

Artūras Zuokas

Būtent 2027 metais pasibaigs šiemet išrinkto mero kadenciją. Po keturių metų Artūras Zuokas norėtų pasidžiaugti, kad Vilnius pasikeitė, tapo patogesnis ir draugiškesnis visiems miesto gyventojams. Jeigu jį vilniečiai išrinks sostinės meru – visus rinkiminius pažadus A. Zuokas žada įgyvendinti.

,,Vilnius be kamščių gatvėse, puikus išvystytas susisiekimas visuomeniniu transportu, gatvėse užtenka vietos ir automobiliams, ir dviratininkams, vaikučiams užtenka vietos darželiuose, poliklinikose nėra eilių pas gydytojus, jauni žmonės gali pradėti gyvenimą nuomodami butus municipaliniame būste, verslininkams nėra trikdžių vystyti verslą, o svarbiausia – politikai be kamščių ausyse ir tariasi bei girdi bendruomenės interesus”, – trumpai savo viziją pristato A. Zuokas.

Valdas Benkunskas

,,2027-ųjų Vilnių matau kaip gerai veikiantį mechanizmą, kuriame žmonės gali įgyvendinti savo siekius ir kurti vertę savo miestui ir šaliai. Kad tokia vizija iš tiesų veiktų būtinos kelios sąlygos: kokybiška infrastruktūra, gerai išplėtotos viešosios paslaugos ir klestinti miesto ekonomika”, – savo viziją pristato Valdas Benkunskas.

Anot kandidato, infrastruktūra leis žmonėms lengviau judėti po miestą, nepriklausomai nuo jų amžiaus, fizinių jėgų ar finansinių galimybių. Tam Vilniuje reikės užtikrinti patogų susisiekimą viešuoju transportu, suremontuoti gatves bei įrengti reikalingus pėsčiųjų ir dviračių takus.

,,Pasirūpinti mažais, bet reikšmingais dalykais, tokiais, kaip jungtys tarp susiekiančių transporto šakų, vienodi garsiniai signalai pėsčiųjų perėjose, nuvažiavimai nuo šaligatvių, švara viešajame transporte. Infrastruktūra taip pat turi sudaryti sąlygas leisti laiką savo gyvenamajame rajone, tad miestas turi pasižymėti žaliųjų erdvių, sporto objektų, kultūros centrų gausa ir tinkama jų priežiūra”, – sako V. Benkunskas.

Dar vienas pokytis, kuris laukia Vilniaus 2027 metais – miegamieji rajonai taps gyvenamaisiais. Kad tai įvyktų, bus statomi darželiai, mokyklos, šeimos gydytojų kabinetai ir kultūros centrai įvairiuose miesto rajonuose. Planuojama, kad kiekvienoje seniūnijoje bus įsteigtas senjorų avilys, bibliotekos bus paverstos daugiafunkciniais kultūros centrais. Kultūriniai renginiai iš miesto centro išsikels į miegamuosius rajonus.

,,Turime leisti augti specialistams ir verslui – sudaryti sąlygas realizuoti save ir kurti Vilniuje. Nors paskutinį dešimtmetį mūsų miestas pasižymėjo įvairių socioekonominių rodiklių augimu, vis dar turime erdvės tobulėti. Talentų, investicijų, turistų pritraukimui Vilnius stokoja nacionalinio stadiono, koncertų salės, konferencijų centro, kino studijos. Per ateinančius ketverius metus visa tai paversime realybe, kad Vilnius galėtų augti ekonomiškai, auginti jaunų kultūros, sporto, kūrybinių industrijų, verslo profesionalų kartą”, – apibendrina dabartinis miesto vicemeras.

Primename, kad Vilniaus miesto mero rinkimai vyks sekmadienį, kovo 19 d. Išankstinis atsakymas prasidės kovo 14 d. ir vyks iki kovo 16 d. 20 val.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.MadeinVilnius.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

26 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar keliaujantys kiemeliai prisidėjo prie Naujamiesčio humanizavimo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist