Trakai

Naujas vandens maršrutas Trakuose – Galvės ežero salų istorijos

Visi Trakų ežerai gražūs, bet nė vienas neprilygsta nuostabiajai Galvei. Tai vienas didžiausių Trakų krašto ežerų ir vienas giliausių Lietuvoje. Ežeras garsėja legendomis: apie Naujųjų Trakų įkūrimą, pilies statybą, nugrimzdusį kunigaikščio Kęstučio lobį bei kitais pasakojimais.

Vienas įdomiausių ir šiurpiausių pasakojimų susijęs su ežero vardo kilme. Remiantis liaudies etimologija, Galvės ežero vardas kilo nuo žodžio galva. Toks aiškinimas susijęs su pasakojimu, kad dukart metuose – prieš ežerui užšąlant ir ledui tirpstant – jam būdavo aukojamos žmonių galvos.

1923 m. nutiko neįtikėtinas dalykas – vienas žvejys tarp Pilies ir Pirties salų esančioje seklumoje ištraukė dvi unikalias galvas (7×11 cm ir 6,5×8,9 cm). Matyt, žmonės vengdami ežero bausmės ieškodavo būdų išvengti žiaurios lemties – pakeisdavo galvas tuo tikslu aukodami iškaltas akmenines. Jos dabar saugomos Trakų istorijos muziejuje.

 

Šis maršrutas supažindins jus su Galvės ežero didžiausių salų istorijomis ir legendomis. Pasinerkite į mistinius nuotykius ir keriančius gamtos vaizdus.

Dėmesio! Apžiūrint salas, neįplaukite į irklavimo trasas!

Vandens mylėtojai valteles, irklentes arba vandens dviračius gali išsinuomoti Galvės ir Lukos (Bernardinų) ežerų krantinėse.

 

Tikslią kiekvienos salos vietą žemėlapyje sužinosite paspaudę mygtuką “vykti” (prie kiekvienos salos, dešinėje pusėje).

Maršruto žemėlapis: https://bit.ly/3dSTgkx

Šaltinis: Trakų turizmo ir informacijos centras

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
17 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button