Lenkų bendruomenė reiškia savo nepasitenkinimą valdžios sprendimu reorganizuoti dvi lenkų mokyklas Trakų rajone. Kovo 30 dieną rengiamas protestas prie Lietuvos Vyriausybės rūmų.

Vilniaus krašto lenkai protestuos „prieš nacionalistinę liberalų ir konservatorių partijos politiką, gindami Paluknės lenkų vidurinę mokyklą ir Senųjų Trakų pagrindinę mokyklą“. Lenkų partijos finansuojamas informacinis portalas L24.lt tokius valdžios veiksmus pavadino ,,išpuoliu prieš lenkų mokyklas” ir teigia, kad valdžia nori sunaikinti lenkiškas mokyklas Trakų rajone.

Tiesa yra šiek tiek kitokia. Trakų rajone yra trys pradinės, dvi pagrindinės mokyklos, vienuolika gimnazijų ir nė vienos progimnazijos. Kai kur vyresnėse klasėse mokosi vos 4-5 vaikai, o šalies reitinguose pagal valstybinių brandos egzaminų rezultatus užima paskutines vietas. Siekiant išlaikyti visas mokyklas Trakų rajono savivaldybė kasmet skiria per pusę milijono eurų.

Pagal nacionalinę „Tūkstantmečio mokyklų” projektą savivaldybė planuoja šias mokyklas paversti kitų mokyklų filialais, t.y. sumenkinti jų statusą. Reorganizacija turėtų užtikrinti aukštą mokymo kokybę ir sutaupyti lėšų, kurias vėliau investuos į švietimo plėtrą rajone.

Paluknio Longino Komolovskio gimnazijos ir Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos bendruomenės priešinasi savivaldybės ketinimams reorganizuoti šias įstaigas, o tėvai nori, kad mokyklų statutas liktų nepakitęs.

„Tūkstantmečio mokyklų“ programos tikslas – iki 2030 metų nuosekliai atnaujinti visas Lietuvos mokyklas, kad jos taptų atviros vaikų įvairovei ir jų poreikiams, kad visi vaikai turėtų vienodas sąlygas mokytis. Programa siekiama minimalizuoti disproporcijas mokinių pasiekimuose ir kiekvienoje savivaldybėje sukurti kokybiškas sąlygas mokyti(s)“, – savo programą anksčiau pristatė ministerija.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.MadeinVilnius.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

23 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist