Rajonas

Su Vilniaus regiono savivaldybėmis aptarta komunalinių atliekų tvarkymo strategija

Per Vilniaus regiono komunalinių atliekų tvarkymo strategijai skirtą šio  regiono savivaldybių diskusiją Aplinkos ministerijos Atliekų politikos grupės atstovai aptarė aktualius atliekų prevencijos ir tvarkymo klausimus. Buvo apžvelgti šios veiklos tikslai ir uždaviniai siekiant žiedinės ekonomikos, planų rengimo reikalavimai, analizės rengiant Valstybinį atliekų prevencijos ir tvarkymo 202-2027 m. planą atlikimo terminai ir eiga.

Savivaldybės supažindino su savo komunalinių atliekų tvarkymo sistemomis, pasiektais rezultatais ir iššūkiais organizuojant atliekų tvarkymą, aptarė, kaip sekasi įgyvendinti gamintojo atsakomybės principą tvarkant komunalinių atliekų sraute susidarančias pakuočių atliekas, pasidalijo gerosios praktikos pavyzdžiais.

Sutarta, kad būtina stiprinti atsakingų institucijų bendradarbiavimą ir suderinti veiksmus strateginių dokumentų numatytoms valstybės, regionų ir savivaldybių lygmens priemonėms įgyvendinti, taip pat stiprinti aplinkosauginę kontrolę siekiant, kad visi atliekų tvarkymo grandinės dalyviai laikytųsi reikalavimų, plėtoti aplinkos prevencijos priemones, ugdyti visuomenės sąmoningumą.

 

Regiono savivaldybių diskusiją surengė Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
4 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button