Naujienos

R. Šimašius: nacionalinio stadiono statybos šiais metais neprasidės

Vilniaus meras Remigijus Šimašius tikisi šiais metais pasirašyti sutartį dėl nacionalinio stadiono, jei tik netrukdys centrinė valdžia.

„Kad statybos neprasidės šiais metais, tai tikrai galiu patvirtinti. (…) Nenoriu aš dabar savęs į medį įvaryti, aš tikrai tikiuosi šiais metais sutartį pasirašyti, jeigu iš centrinės valdžios nebus kokių užvilkinimų ir užlaikymų“, – laidoje „DELFI Diena“ teigė R. Šimašius.

Vilniaus meras sakė, kad artimiausiu metu laukiama galutinės Finansų ministerijos išvados.

 

„Aš nenoriu dabar pasakyti tikslios datos, kada prasidės statybos, tikiuosi, kad mes (Vilniaus miesto. – ELTA) taryboje galėsime patvirtinti tą sutartį dar šiais metais. Tada sutartį pasirašius įsijungia visi mechanizmai ir, tiesą sakant, visą atsakomybę už sutarties realizavimą privatus koncesininkas perimtų. Tiesiog mes numatytą dieną gautume raktelius ir gautume pilnai veikiantį objektą. Tai viskas vyksta pagal planą“, – DELFI teigė R. Šimašius.

Kalbėdamas apie stadiono statybų pabaigą, Vilniaus meras paminėjo 2023-iuosius.

„Šiuo atveju yra numatytas galutinis terminas, ir tai yra labai aišku“, – pridūrė R. Šimašius.

 

Kaip ELTA jau skelbė, Vilniaus miesto taryba yra nutarusi nacionaliniam stadionui iš 2023 metų savivaldybės biudžeto numatyti 50,107 mln. eurų.

Privatus investuotojas bendrovė „Axis Industries” planuoja pastatyti ne mažiau kaip 15 tūkst. vietų futbolo stadioną, Sporto muziejų. Stadionas tėra tik dalis daugiafunkcio komplekso, su kuriuo kartu bus sukurta dar 15 sporto objektų – 1 IAAF reikalavimus atitinkanti lengvosios atletikos aikštė, kas Vilniuje leis rengti tarptautinio lygio lengvosios atletikos varžybas, 6 krepšinio salės, 3 futbolo treniruočių aikštės, rankinio, gimnastikos, bokso salės. Komplekse taip pat atsiras 300 vietų vaikų darželis, kultūros ir ugdymo veiklų centas, biblioteka.

Ji projektą rengia su bendrovėmis „Venetus Capital“, „Kauno arena“, „Populous“ bei „Cloud architektai“. Koncesijos sutartis su privačiu investuotoju bus sudaryta 25 metams.

 

Vilniaus miesto savivaldybė kurį laiką bylinėjosi su iš konkurso pašalinta įmone „Vilniaus nacionalinis stadionas“ (VNS), kuri skundė teismui savivaldybės sprendimą ją pašalinti iš konkurso, tačiau jos skundas nebuvo patenkintas.

Malvina Baužytė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
13 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Arvydas Norkūnas
Arvydas Norkūnas
1 metus

Manau, kad šį sykį tikrai statybos prasidės, antraip politikai tvarkantys šį reikalą visiškai praras savo veidą. 2023 m. sostinės Vilniaus jubiliejus, turės būti didelė šventė, miestas sulauks daug svečių, turės parodyti naujus pasiekimus, gražiai pasipuošti… Reikia siekti, kad ruošiantis ypatingai šventei 2022 – 2023 m. miesto mokesčių našta į valstybės biudžetą būtų mažesnė.

Emma
Emma
1 metus

dareva blej

Marina
Marina
1 metus

300 tūks savo kabineto remontui?4mln. Lukiškio a.asfaltavymui? Visi mato,kas dedasi-ir visi tyli. O gal ir nereikalingas tad stadijonas? Kaip nereikalingi miesto parkai,viešeji nemokami tualetai,gera miesto centro kelių danga,nereikia tykro meno skulptūrų-lai būna kaip kaime-daug tvorų ir stulpeliu,kaip ganykloi,o pavasarį ir rūdenį potvynys.

taigi
taigi
1 metus

buvo pradetas…, o dabar vel prades??? ka prades, pinigu dalybas??? kam tas stadionas, kad pinigu jau nebera !!! seniai!!! vagys job….ani !!!

Rita
Rita
1 metus

Tai aisku kad neprasides,jeigu is vis kada nors prasides

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button