Naujienos

R. Kačkutė apie Gedimino kalną: situacija stabilizuota, laukia tolimesni iššūkiai

Konkursą vadovauti Lietuvos nacionaliniam muziejui laimėjusi Rūta Kačkutė sako, kad jos būsima darbovietė kartu su Aplinkos ir Kultūros ministerijomis stabilizavo slenkantį Gedimino kalną ir parengė tolimesnių veiksmų planą, todėl priežasties panikuoti nėra.

„Nacionalinis muziejus, ir ne vienas Nacionalinis muziejus čia reikia pabrėžti, tai yra ir Aplinkos ministerija bei Kultūros ministerija dabar stabilizavo situaciją. Padarė tą darbą, kurio reikėjo čia ir dabar. Dar liko vienas šlaitas, kurį reikia sutvirtinti, bet laikinos tokios apsaugos priemonės dabar yra pritaikytos. Tai manau, kad jie susitvarkė puikiai su tais iššūkiais, nes mes prisimename kaip viskas greitai vyko, kaip netikėtai greitai ir iš tikrųjų buvo labai daug iššūkių, manau susitvarkė gerai“, – tiesioginėje 15min. laidoje sakė R. Kačkutė.

Pasak jos, jau yra aiškus ir tolimesnis veiksmų planas, siekiant išsaugoti Gedimino kalną. Iššūkių esą bus.

 

„Dabar yra rengiamasi tokiam ilgalaikiam kalno sutvarkymui. Artimiausiu metu bus paskelbtas viešasis pirkimas kalno tyrimams ir projektavimo darbams, po projektavimo darbų vyks įgyvendinimas. Tai iš tikrųjų jau dabar yra sudėliotas visas veiksmų planas ką ir kaip, ir kada reikia daryti. Žinoma, laukia labai daug iššūkių, aš tikrai nesakau, kad bus lengva, tiktai manau, kad dabar jau nebėra tokios panikos, yra viskas gražiai išdėliota laike, aišku ką reikia daryti. Mano darbas bus tęsti šituos darbus“, – pabrėžė R. Kačkutė.

Lietuvos nacionalinio muziejaus direktoriaus pareigas R. Kačkutė pradės eiti nuo balandžio vidurio.

Nuo 2009 m. R. Kačkutė ėjo prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjos kultūros klausimais pareigas. Nuo 2014 m. užima prezidentės vyriausiosios patarėjos pareigas bei vadovauja Prezidento kanceliarijos Švietimo, mokslo ir kultūros grupei.

 

Sigita Zumerytė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button