Naujienos

Paminklo J. Basanavičiui atidengimo dieną senamiesčio kavinės siūlys šventinius meniu

Nuo dr. Jonui Basanavičiui skirtos latės kavos iki 167-ojo gimtadienio proga iškepto torto – skanauti kvies sostinės senamiesčio kavinės ir restoranai. Jau šį penktadienį, lapkričio 23 d. atidengiant šiai iškiliai asmenybei skirtą paminklą, vilniečiai ir miesto svečiai rinksis priešais Lietuvos nacionalinę filharmoniją esančioje tautos patriarcho vardo aikštėje. Paminklo atidengimo renginys – tarsi simbolinis Lietuvos 100-mečiui skirtų renginių ciklo uždarymo vakaras.

Simboliška ne tik tai, kad dr. J. Basanavičius sugrįžta į vieną iš istoriškai svarbiausių Vilniaus erdvių, bet ir tai, kad į šį sugrįžimą įsitraukia ir miesto verslininkai. Juk ir pats dr. J. Basanavičius turėjo verslininko gyslelę, buvo verslumo Lietuvoje pradininkas.

Dr. J. Basanavičius žinomas ne vien kaip Lietuvių suvažiavimo Vilniuje idėjos autorius ir pagrindinis organizatorius, tautiškumo skleidėjas bei ryšių tarp Lietuvos ir užsienio kūrėjas, jis buvo ir verslininkas – „Vilijos“ bendrovės žemės ūkio mašinoms gaminti organizatorius ir stambus akcininkas, taip pat – vienas iš „Lietuvių ūkininkų bendrovės“ steigėjų.

 

„Prisidedant prie visos tautos šventės ir, tam tikra prasme, istorijos puoselėjimo, nusprendėme į savo restorano meniu, kuriame daugiausiai siūlome užsienio šalių virtuvės patiekalus, įtraukti išskirtinį lietuviškosios virtuvės simbolį – bulvių plokštainį“, – sako restorano „Mason“ vadovė Asta Dagytė.

Dr. J. Basanavičiaus 167-ojo gimtadienio proga gintarinį gimtadienio tortą į savo meniu nutarė įtraukti desertinė „Sugarmour“. „Basanavičiaus salę“, kurioje bus eksponuojama įvykių vizualizacija, atskleidžianti, kodėl dr. J. Basanavičius yra vadinamas tautos patriarchu, įrengs naujai duris lapkričio 23-ąją atversiantis restoranas „Etno dvaras“.

 

Restoranas „City Chef barbecue“ atsižvelgė į dvi dr. J. Basanavičiaus biografijos linijas. Pirma, jis buvo aktyvus blaivybės skleidėjas bei, antra, turėjo Bulgarijos pilietybę, tad į savo meniu restoranas įtraukė nealkoholinį „Jono“ kokteilį, kurio sudėtyje yra bulgariškojo rožių aliejaus.

Taip pat „Džiugo namai“ savo gaminiams taikys 20 proc. nuolaidą, „Bookafe“ lankytojai visą šventinę lapkričio 23-iąją dieną bus kviečiami pasimėgauti specialiai sukurta šventine dr. J. Basanavičiaus latės kava. Pusryčių kavinėje „Beigelistai“ ištarus kodą „Beigelis su Basanavičiumi“ užėjusiems bus taikoma 30 proc. nuolaida.

Specialiais pasiūlymais ir šventiniu meniu kvies pasinaudoti ir kiti sostinės restoranai, desertinės bei kavinės: „Ice dunes“, „Artistai“, „Pilies kepyklėlė“, „Mykolo 4“, „Pilies katpėdėlė“, „Izgara“, „Žuvinė“. Kai kurie restoranai ir kavinės pasiūlymus taikys netgi visą lapkričio mėnesį.

 

Kavinių ir restoranų pasiūlymų sąrašas:

  PAVADINIMAS ADRESAS PASIŪLYMAS
1. SUGAMOUR Vokiečių g. 11, Vilnius 01130 Paminklo atidarymo šventei desertinė siulys Gintarinį tortą, skirtą tautos patriachui J. Basanavičiui
2. ICE DUNES Bazilijonų g. 6, Vilnius 01303 Lapkričio 21-25 d. kavinėje ledai iš vitrinos kainuos ne 2.50 EUR (įprastai – 3 EUR). Vitrinoje visada yra 12 skirtingų skonių.
3. ARTISTAI Šv. Kazimiero g. 3, Vilnius 01303 Dr. Jono Basanavičiaus sugrįžimui penktadienį savo svečiams siūlys ypatingus šventinius dienos pietus. Pasiūlymas:

Sriubos:

 

Lietuviški barščiai

Trinta bulvienė su baravykais

Salotos:

 

Baltoji mišrainė su juodos duonos trupiniais

Karštieji patiekalai:

Cepelinai su mėsa

Vėdarai su spirgučių padažu

Blyneliai su obuolienė

Desertas:

Gilių kava su medaus pyragu

4. MASON Savičiaus g. 3, Vilnius 01128 Restorano svečiams iškilmių dieną siūlysBasanavičiaus plokštainį.
5. PILIES KEPYKLĖLĖ Pilies g. 19, Vilnius 01123 Lapkričio 23 d. kepyklėlė siūlys 20% nuolaidą pyragėliui „Senasis Vilnius“
6. DŽIUGO NAMAI Aušros Vartų g., 3 Vilnius 01305 Paminklo atidengimo dieną siūlys 20 procentų nuolaidą kavai ir arbatai, sūrio lėkštei – 20 %, saldainių dėžutei „Sūrio DŽIUGAS namai” – 20%.
7. MYKOLO 4 Šv. Mykolo g. 4, Vilnius 01124 Visą lapkričio mėnesį dr. Jono Basanavičiaus garbei siūlo specialų meniu, kuriame:

·      Vištienos sultinys / lietinis su vištienos įdaru

·      Tiškevičiaus koldūnas (su baravykais ir kumpiu) / sviesto šalavijų padažas

·      Ėrienos nugarinė su kaulu/pastarnokų piure/mini bulvės / morkos / marsala / byno padažas

·      Pastarnokų putėsiai/sviestinis sausainis/aviečių tyrė

8. PILIES KATPĖDĖLĖ Pilies g. 8, Vilnius 01124 Lapkričio 23 d. Pilies Katpėdėlė siūlys 20% nuolaidą patiekalams iš laikotarpio „Senoji Karalystė“.
9. CITY CHEF BARBECUE Jono Basanavičiaus g. 1, Vilnius 01118 Lapkričio 23 d. kavinė kvies užsukti išbandyti specialiai J. Basanavičiui sukurtą kokteilį (galimybė pasirinkti alkoholinį arba nealkoholinį)
10. ŽUVINĖ 31, Didžioji g., Vilnius 01128 Lapkričio 19-23 d. (imtinai) suteiks vienkartinę 10 procentų nuolaidą sąskaitai iš a la carte meniu bei sušilti po atidarymo šventės kvies pasimėgauti puodeliu kavos ar arbatos už 1 eurą. Nuolaida suteikiama pakuždėjus slaptažodį „Basanavičius“
11. BEIGELISTAI Rusų g. 1, Vilnius 01125 Lapkričio 23 d. suteiks specialų nuolaidos kodą „Beigelis su Basanavičiumi“, kurį ištarus bus taikoma 30 proc. nuolaida.
12. ETNO DVARAS Aušros Vartų g. 2, Vilnius 01302 Lapkričio 23 d. vaišins J. Basanavičiaus gerta kmynų arbata
13. ART CAFE Odminių g. 3, Vilnius 01122

[email protected]

Visą savaitę 19–25 d. bus taikoma 10 procentų nuolaida užkandžiams, desertams bei gėrimams.
Knygos.lt Vilniaus g. 9

[email protected]

Lapkričio 23–25 d. daro nuolaidą 30% knygai „Per balas link aušros. Pasakojimas apie daktaro Jono Basanavičiaus keliones ir darbus“
Tikra knyga Arklių g. 22

[email protected]

Kviečia žingsniuoti, su programėle W15 skaičiuoti žingsnius. Ir juos išmainyti į nuolaidą knygai „Per balas link aušros. Pasakojimas apie daktaro Jono Basanavičiaus keliones ir darbus“.

Akcija galioja lapkričio 16-gruodžio 23 d.

 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button