Naujienos

Nesant palaikymo, Vilniaus taryba nesvarstys Žaliojo tilto skulptūrų klausimo

Vilniaus savivaldybės taryba kol kas nesvarstys klausimo dėl Žaliojo tilto skulptūrų perdavimo valstybei, nes nėra pakankamo tarybos narių palaikymo, sako meras Remigijus Šimašius.

Siūlymą perduoti nuo tilto nuimtas ir šiuo metu savivaldybės saugomas sovietines skulptūras meras tarybai teikė net kelis kartus, tačiau nesulaukė palaikymo, todėl antradienį dar kart siūlytas sprendimas buvo išimtas iš darbotvarkės.

„Kartais simboliniai dalykai turi labai didelę reikšmę žmonėms, lygiai taip pat, kaip kažkada su J. Basanavičiaus paminklu, taip pat ir čia – žmonėms visuomet atrodo, kad vienas ar kitas jų siūlomas sprendimas yra pats geriausias. Reikia sutelkti, kad būtų tarybos narių dauguma, tada klausimas gali būti darbotvarkėje, gali būti priimtas sprendimas“, – sakė meras

 

Perduoti skulptūras Lietuvos dailės muziejui savivaldybę ragina Lietuvos dailininkų sąjunga. Muziejaus direktorius Romualdas Budrys tvirtina, kad gavus skulptūras, jos bus paskolintos prie Druskininkų įsikūrusiam socialistinio realizmo meno muziejui – Grūto parkui ir ten eksponuojamos.

Dalis tarybos narių, daugiausia opozicija, su tuo nesutinka tvirtindami, kad skulptūros turėtų likti Vilniuje ar jo apylinkėse, kur jas galėtų apžiūrėti sostinės turistai bei siūlo skelbti viešą konkursą skulptūrų nuomai. Idėją palaiko ir nuo liberalų atskilusios Racionalios veiklos skatinimo frakcijos vadovas Vidmantas Martikonis, jis teigia, kad tai pat siektų įsigyti socialistinio realizmo kūrinius savo skulptūrų parkui greta sostinės.

Anot R. Šimašiaus, aiškaus palaikymo neturi nė vienas variantas.

 

„Manau, kad tai tikrai nėra strateginis, esminis klausimas. Mano darbas, manau, atliktas – pavojingos ir netinkamos skulptūros nuimtos nuo pjedestalo, jos gali kad ir šimtą metų būti „Grindos“ sandėly“, – tikino meras.

Antradienį, po opozicijos protestų siekiant išsaugoti kvorumą iš darbotvarkės išimti ir dar du diskusijų kėlę sprendimai – dėl tarybos pritarimo savivaldybės taikos sutarčiai su verslininkais dėl Kirdiejų rūmų sutvarkymo ir nuomos mokesčių, taip pat dėl procedūrų, susijusių su buvusių profesinių sąjungų kultūros rūmų perėmimo.

Autorius: Ignas Jačauskas

 
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vytautas

Niels, very good comment! I absolutely agree with you. Ar mes ne vandalai, kad taip elgiamės su paveldu? Jas reikia restauruoti ir grąžinti ant Žaliojo tilto, ne kažkur į Grūtą nukišti, kur padaryta butaforija iš istorijos. Paveldas turi likti in situ (t.y. savo vietoje), kad ir skausmingas, kad ir susijęs su tremtimis, karais ir pan., bet jis turi likti, kad primintų mums tą praeitį, kurioje gyveno 2 kartos. Visų pirma ne dėl turistų jos turi būti grąžintos (nors ekonominė nauda iš to būtų akivaizdi), bet dėl ateinančių kartų, kad joms mes primintume, kad buvo toks sovietmetis, kad buvo tokia socializmo… Skaityti daugiau

Niels

Though, i understand the feelings amongst Vilniečiai about these sculptures, it was clear for me from the beginning that they were not only taken down for renovation, but to be removed for good!
I have mixed feelings about that decision, as one should not forget the past, and it was one of the few leftover remains in Vilnius from the Soviet times!
As a foreigner here, i have no saying… just my little input 😉

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button