Dauguma savivaldybių atsiliepė į kvietimą siūlyti objektus į Ukmergėje numatomą kurti „Mini Lietuvos“ parką.

Maždaug šešių hektarų buvusio karinio miestelio teritorijoje turėtų atsirasti žymiausių šalies istorijos, kultūros paminklų miniatiūros – Biržų bei Trakų pilys, Kauno rotušė, Kryžių kalnas, Pakruojo dvaras ar Kernavės piliakalnis.    

„Projekto pati idėja yra maždaug kaip Briuselyje įsikūręs „Mini Europos“ parkas. Daugelis savivaldybių jau atsiliepė. Kiekvienai savivaldybei bus suformuotas plotas, kuriame bus pastatytos miniatiūros“, – BNS sakė Ukmergės savivaldybės Investicijų ir užsienio ryšių skyriaus vedėja Rima Boškevičienė.

Parką Ukmergės centre tikimasi į kurti per kelerius metus.

Savivaldybės teikti siūlymus buvo pakviestos šį pavasarį. Numatomas objekto mastelis – 1:25.  

„Biržai siūlo Biržų pilį, Jurbarkas – Panemunės pilį ir parko kompleksą, Kauno miestas – Kauno rotušę arba Kauno Kristaus prisikėlimo baziliką, Marijampolė – geležinkelio stotį, Molėtai – Etnokosmologijos muziejų, Pakruojis – Pakruojo dvaro sodybą. Visaginas teiravosi, ar galėtų vaizduoti Ignalinos atominę elektrinę, nors ji yra uždaryta, bet vis tiek išliks tas miestas būtent toks“, – kalbėjo savivaldybės atstovė.

Pasak jos, Varėnos rajono savivaldybė yra pasiūliusi Liškiavos vienuolyno ansamblį, Trakai – Trakų pilį, Šiauliai – Kryžių kalną, Širvintų savivaldybė – Kernavės piliakalnį, Telšių savivaldybė – Telšių Bernardinų vienuolyną ir Kunigų seminarijos kompleksą. 

„Tai nėra galutiniai objektai, nes kiekviena savivaldybė pirmiausia turi nuspręsti, bus sudaryta grupė specialistų, kurie analizuos, patars, koks bus priimtiniausias variantas. Mūsų tikslas – kad tas parkas taptų traukos objektu, kur atvažiavęs lankytojas į Ukmergę galėtų susipažinti su visa Lietuva ir gauti informaciją apie kitų miestų lankytinus objektus“, – teigė R. Boškevičienė. 

Parke numatoma įrengti ir interaktyvias platformas, jos pateiktų išsamesnę informaciją apie kiekvieną savivaldybę.   

Ukmergės centre apleista buvusio karinio miestelio teritorija iš viso sudaro apie 20 hektarų plotą. Europos Sąjungos lėšomis kitų metų vasarą žadama pradėti valyti parkui numatytą erdvę. 

„Šiuo metu planuojami rangos darbų pirkimai, projektas tęsis iki 2021 metų pabaigos, šiuo metu nėra forsavimo, bet jau perkame investicijų projektą, kad jis atliktų išsamią analizę, kad mes galėtume matyti 3D vizualizacijas ir po Naujų metų intensyvinsime darbą su savivaldybėmis“, – sakė specialistė.    

ES finansavimas šiuo metu gautas tik teritorijai sutvarkyti, pačiam „Mini Lietuvos“ parkui įkurti Ukmergės savivaldybė žada ieškoti įvairių šaltinių – taip pat ir privačių rėmėjų. 

„Manome, pritrauksime įvairius šaltinius, sulaukėme skambučio iš „Akropolio“, jie pasisiūlė būti šio projekto dalimi, sulaukėme žinutės, kad jie norėtų įvairiapusiškai prisidėti. Kodėl gi ne?“ – sakė R. Boškevičienė.

Autorė Jūratė Damulytė

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

14 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate naująją e. bilieto sistemą viešajame transporte?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.