MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Lukiškių aikštės fontanas
Nuotrauka: Sauliaus Žiūros
Miestas

Žiemos sezonui išjungiami fontanai

Atvėsus orams, Lietuvos sostinė ir kiti miestai atsisveikina su fontanais iki pavasario. Spalio mėnesio pirmosiomis dienomis jie išjungiami, kad galėtų saugiai peržiemoti iki pavasario.

Pasak ilgametės fontanus įrenginėjančios ir prižiūrinčios įmonės „Poolservice.LT“ direktoriaus Mantvydo Šakalio, fontanų paruošimas žiemos sezonui sudėtingas ir mažai džiaugsmo keliantis procesas. „Fontanų uždarymas miestelėnams visada siejasi su atšalusiais orais ir artėjančiu žiemos sezonu. Tai nėra labai džiaugsmingas įvykis, o ir išjungti fontanus nėra taip jau paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio“, – teigia M. Šakalys.

Pasak šių vandens projektų įrengimo eksperto, visų pirma reikia išardyti fontanų sistemas, o sudėtingus jų mechanizmus išvalyti nuo likusio vandens ir išsausinti, kad minusinė žiemos temperatūra nebūtų gedimų priežastimi ateityje. „Šias procedūras atlikus aplaidžiai ir nekruopščiai, pavasarį gali laukti nemaloni staigmena. Nenorėdami nuvilti fontanais besidžiaugiančių žmonių, o ypač mažųjų gerbėjų, vandens išvalymo procedūrą atliekame ypač atsakingai“, – sako įmonės direktorius.

Pasak M. Šakalio, miesto fontanų priežiūra ir sezoninis paruošimo procesas kartais būna labai netikėtas. „Kaune Kalniečių parko plaukiojantį fontaną mus aplenkdamos žiemai išjungė žiurkės“,- sako įmonės direktorius. Nugraužti fontano apšvietimui skirti elektros laidai įmonei „Poolservice.LT“ buvo tikra staigmena.

Šiemet Lietuvoje gyventojų ir turistų akis džiugino daug naujų ir renovuotų fontanų. Per vasarą įrengta daugiau kaip 30 naujų fontanų ir dar 23 įrenginėjami nauji. Vilniuje įrengti ir renovuoti 7 nauji vandens projektai, tarp jų Lukiškių aikštės, Valdovų rūmų, Grafų Pliaterių rezidencijos, Užupio krantinės fontanai bei kiti.

Eleonora Budzinauskienė (ELTA)

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

„Grinda“ paviršinių nuotekų priežiūrai diegia inovacijas

Evaldas Činga

Išlaikyti žiemos egzaminą Vilniuje prireikė 11,5 tūkst. tonų druskos ir smėlio

Evaldas Činga

R. Šimašius: po atliekų vežimo reformos kainos nukrito 30 proc.

ELTA

Savivaldybė planuoja tvirtinti sostinės biudžetą

BNS

Visą vasarį – daugiabučių kiemų valymo akcija

Evaldas Činga

Atodrėkio metu formuojasi varvekliai – būkite atsargūs

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika