Vilnius tapo Europos žaliosios sostinės 2025 m. konkurso finalininku. Kiti į tą patį titulą pretenduojantys miestai – Gracas (Austrija) ir Gimaraešas (Portugalija) – kaip ir Vilnius, irgi priklauso „Arqus“ aljansui. Jie varžysis dėl 2025 m. Europos žaliosios sostinės titulo miestų, turinčių daugiau nei 100 000 gyventojų, kategorijoje.

Europos Komisijos įsteigtas Žaliosios sostinės apdovanojimas skiriamas už pastangas gerinti aplinką, o kartu ir ekonomikos bei gyvenimo kokybės lygį miestuose. Apdovanojimas kasmet atitenka vienam miestui, kuris pirmauja aplinkai draugiško gyvenimo mieste srityje.

„Arqus“ miestai buvo atrinkti atsižvelgiant į jų įsipareigojimą spręsti miestų aplinkosaugos problemas, siekiant parodyti, kad ekologija yra įmanoma, nesvarbu, nuo ko pradedama.

Tai puiki žinia „Arqus“ miestams ir universitetams, kurie, tikėtina, po šių nominacijų galės sulaukti daugiau privačių investicijų ir valstybių paramos. Tai savo ruožtu turės teigiamą poveikį aljansui. Be to, greta dirbtinio intelekto ir Europos paveldo žaliasis kursas yra vienas iš trijų pagrindinių tarpdisciplininių iššūkių ir prioritetinių aljanso bendro veikimo sričių. Taigi mūsų universitetai gali suteikti vertingą grįžtamąjį ryšį gerinant miestų ir vietines ekosistemas, susijusį su aplinka ir klimato rodikliais.

„Arqus“ gyvosios klimato kaitos ir darnaus vystymosi laboratorijų (angl. Living Labs) veikla aljansas siekia skatinti „iš apačios“ kylančias reakcijas dėl tvirtų švietimo iniciatyvų poreikio, susijusio su dvigubu ekologiniu ir skaitmeniniu perėjimu. Be to, taip siekiama užtikrinti, kad būtų visapusiškai pasinaudota švietimo, mokslinių tyrimų, inovacijų ir sklaidos sinergija, jas kuriant vienoje atviroje erdvėje.

Konkurso nugalėtojai bus paskelbti 2023 m. spalio 5 d. Taline (Estija), šių metų Europos žaliojoje sostinėje. Spalio pradžioje „Arqus“ miestai pristatys vertinimo komisijai savo bendrą aplinkosaugos viziją ir valdymo gaires, taip pat komunikacijos strategiją, skirtą jų titulo metams laimėjimo atveju.

Europos žaliosios sostinės titulą įgijęs miestas gaus 600 000 eurų prizą. Jis skiriamas strategijai įgyvendinti ir piliečiams bei suinteresuotiesiems subjektams įtraukti į aktyvią veiklą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

17 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar iš Lietuvos oro uostų brangu skristi atostogauti?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist