Vilnius yra gyvas ir sparčiai augantis miestas, kuriame gyventi kasmet tampa vis saugiau: per praėjusius metus Vilniuje gaisrų aukomis tapo dvigubai mažiau žmonių nei ankstesniais metais, sostinės viešosiose vietose padaryta dvigubai mažiau nusikaltimų, nei būdavo prieš penkerius metus.

Per pastaruosius penkerius metus Vilniuje nusikaltimų viešose vietose padaroma vis mažiau – per metus jų skaičius sumažėja net apie tūkstančiu. Informatikos ir ryšių departamento prie VRM duomenimis, prieš penkerius metus nusikalstamų veiklų sostinės viešosiose vietose įvykdyta 9 081, o per 2016  sausio-lapkričio mėnesius beveik dvigubai mažiau – t.y. 4 627.

Mažėja ne tik nusikaltimų, bet ir gaisruose žūstančių žmonių skaičius – imant penkių metų vidurkį, vidutiniškai mieste gaisruose kasmet žūdavo apie 20 vilniečių. 2014 m. – 21, 2015 m. – 17, o 2016 m. – 9 žmonės.

„Matydami gerėjančias tendencijas, norime padėkoti ir Vilniau savivaldybės darbuotojams už jų indėlį vykdant Vilniaus miesto gaisrų prevencijos programą. Labai tikiuosi, kad mes kartu įgyvendinsime mūsų bendrą viziją ir greitai tapsime pirma Europos sostine, kurioje gaisruose nežūva nei vienas vilnietis ar miesto svečias“, – sakė Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Rimantas Steponavičius.

Vilniaus savivaldybė ir Vilniaus apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba dar 2014 metų kovo mėnesį pradėjo vykdyti trejų metų Gaisrų prevencijos planą, kuris prisidėjo prie darnios veiklos bei gaisruose žūstančių žmonių skaičiaus mažinimo. Prevencijos programos metu Vilniaus įstaigose rengiami praktiški civilinės saugos, darbų ir priešgaisrinės saugos mokymai.

Su viešosios tvarkos pažeidimais savivaldybei kovoti padeda ir pilietiški vilniečiai – džiaugiamės, kad kiekvienais metais daugėja gaunamų pranešimų per „Tvarkau Vilnių“ programėlę. Per 2016 metus su viešosios tvarkos pažeidimais susijusių pranešimų gauta 1 972, per 2015 – 1 263, 2014 – 331, 2012 m. – 76. Daugiausiai pranešimų – apie 80 proc. – kasmet gaunama dėl transporto priemonių stovėjimo tvarkos.

Raginame miesto gyventojus apie problemą mieste pranešti mobiliąja programėle „Tvarkau Vilnių“ ir kartu kurti saugesnį, švaresnį ir draugiškesnį miestą.

Parengta pagal Informatikos ir ryšių departamento prie VRM bei Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos duomenis.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pritariate, jog Vilniaus oro uostui būtų suteiktas M. K. Čiurlionio vardas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist