Atnaujinta oro balionų tvarka bus priimta dar šią savaitę, jos įsigaliojimas numatomas šiam pusmečiui. Nerimsta oreivių abejonės, kad priimta nauja tvarka gali lemti, kad Vilnius neteks savo simbolio. Už turizmo plėtrą atsakingas „Go Vilnius” stengiasi nuraminti ir tvirtina, kad ieško sprendimų, kad oro balionai ir toliau galėtų skraidyti virš Vilniaus.

Pradėkime nuo pradžių. Rugpjūčio pradžioje viešojoje erdvėje pasklido informacija, kad valstybės valdoma skrydžių valdymo bendrovė „Oro navigacija“ rengiasi atnaujinti skrydžių oro balionais Vilniuje tvarką. Oreiviai tokį sprendimą kritikuoja ir baiminasi oreivystės sostinėje žlugimo. „Oro navigacija“ pokyčius motyvuoja augančiu orlaivių srautu Vilniaus oro uoste.

„Oro Navigacija”, kuri reguliuoja visą oro erdvių valdymą Lietuvoje nori „apriboti” oro balionus virš Vilniaus. Sumažinti grupę nuo 14 balionų iki 7 ir uždrausti skrydžius kertančius kilimo tūpimo taką. Visi skrydžiai į rytų pusę, tai yra visi skrydžiai per senamiestį būtų uždrausti. Liktų tik skrydžiai nuo Vingio parko į visokias Šeškines”, savo feisbuke puslapyje rašo oreivis Lukaš Mikelevič.

Pagal atnaujintą tvarką oro balionai turės kilti iš patvirtintų ir suderintų starto vietų esant nustatytai vėjo krypčiai, taip pat jiems bus draudžiama kirsti tupiančių orlaivių trajektoriją – tūptinę. Jeigu anksčiau oro balionai galėjo skristi praktiškai į bet kurią pusę, po naujo tvarkos patvirtinimo skrydžiai galėtų vykti tik į vakarus arba toliau nuo centro. Oreivis priduria, kad neleistini orai šiemet pūtė beveik visą liepą. Taigi, atsižvelgiant į šių metų patirtį, jeigu tvarką bus patvirtinta, kitąmet Vilniaus senamiestyje gyventojai ir miesto svečiai nepamatys nė vieno oro baliono. Tai gali smarkiai pakenkti miesto turizmui.

„Be jokios abejonės – oro balionai yra ne tik išskirtinė pramoga vilniečiams bei turistams, tačiau kartu ir unikali žinutė, padedanti parodyti Vilniaus unikalumą ir pristatyti miestą užsienyje. Aktyviai siekiame pritraukti į Vilnių turistus, investuotojus, talentus, tarptautines konferencijas ir svečiams siekiame sukurti nepamirštamą patirtį skraidindami juos karšto oro balionais. Visose rinkodarinėse kampanijose Vilniaus miestas pristatomas naudojant virš Senamiesčio skrendančių oro balionų vaizdus, kurie kviečia turistus atvykti į Vilnių būtent dėl šios unikalios ir visiems prieinamos pramogos.”, – komentuoja „Go Vilnius” direktorė, Inga Romanovskienė.

Agentūros direktorė priduria, kad po sunkių popandeminių metų, kuomet turizmo sektorius siekia atsigauti, tvarkos patvirtinimas galėtų būti ypač skaudus visam sektoriui. Vilnius prarastų svarbią žinutę, kuri dabar sklinda po visą pasaulį ir pritraukia daugybę užsienio turistų.

„Naujoji tvarka dėl karšto oro balionų skrydžių vykdymo neabejotinai apribos galimybes skristi oro balionu, nepateisins vilniečių ir miesto svečių lūkesčių, reikšmingai apribos miestą pristatančių turizmo ir verslo institucijų darbą, miestas praras savo turistinį patrauklumą ir tai turės didžiulį bei ilgalaikį neigiamą poveikį turizmo generuojamai ekonominei naudai Vilniaus miestui ir kartu visai Lietuvai”, – aiškina direktorė.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.MadeinVilnius.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

22 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, kad Vilniaus viešojo transporto bilietai būtų suskirstyti pagal zonas?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.